Niedziela, 14 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Srogi mag i rozgadane kwiaty mają odstraszyć złodziei roślin


Srogi mag i rozgadane kwiaty mają odstraszyć złodziei roślin29.05.2020 r.


Są plagą Ameryki Północnej, Europy, Australii, a nawet Azji. Sprawiają problemy przede wszystkim metropoliom. W regionie dają się we znaki, uszczuplając miejskie klomby czy rabaty. Mowa o złodziejach kwiatów, którzy pomimo rozbudowanej sieci monitoringu nadal nierzadko pozostają bezkarni. Urząd Miasta w Rumi postanowił zaapelować do nich za pośrednictwem nietypowych tabliczek.

Zbliżający się okres wakacyjny to nie tylko czas odpoczynku od szkolnych zajęć czy pracy, ale również pora rozkwitu miejskiej zieleni. Lokalnie można zaobserwować ten proces między innymi w Rumi, gdzie w parkach i na ulicach przybywa różnorodnych roślin. Okazuje się, że część nowo posadzonych kwiatów bardzo szybko znika z miejskiej przestrzeni. Najczęściej są one zadeptywane bądź stają się prywatną własnością.

Cieszymy się, że nowe miejskie klomby i rabaty przypadły do gustu mieszkańcom. Apelujemy jednak, aby były one podziwiane w taki sposób, żeby nie dochodziło do ich niszczenia. Nie jest to również odpowiednia przestrzeń do spaceru z psem. Wolelibyśmy, żeby zwierzęce odchody nie były częścią roślinnych dekoracji – mówi Ariel Sinicki, wiceburmistrz do spraw inwestycji.  

Jako że pouczenie „ludzkiego szkodnika” czy złapanie złodzieja na gorącym uczynku nie zawsze jest możliwe, pracownicy rumskiego urzędu postanowili przemówić do ich sumienia za pomocą nietypowych tabliczek. Przedstawiają one m.in. postać czarodzieja, policjanta czy rozgadanych kwiatów przestrzegających przed nieodpowiednim traktowaniem roślin.

Mamy nadzieję, że żartobliwe rymowanki i ilustracje skłonią potencjalnych wandali czy złodziejaszków do pewnych przemyśleń, a ostatecznie do rezygnacji z wybryków – podsumowuje Ariel Sinicki.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń