Wtorek, 03 grudnia 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Stacja Jazzik – koncert dla dzieci


Stacja Jazzik – koncert dla dzieci08.02.2018 r.


Zapraszamy do Stacji Kultura wszystkie dzieci wraz z opiekunami na cykl 10 koncertów „Stacja Jazzik”, które realizowane będą w ramach Budżetu Obywatelskiego. Koncerty mają charakter interaktywny oraz edukacyjny. Animatorzy oraz edukatorzy w prosty i atrakcyjny sposób przybliżą dzieciom elementarne zagadnienia dotyczące muzyki i ukażą, jak ważną rolę pełni ona w naszym życiu. Muzycy zaprezentują na scenie różne gatunki i style muzyczne i zaangażują dzieci do aktywnego udziału w występie.

Wydarzenie będzie odbywać się cyklicznie. Zapraszamy na koncerty w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 13.00 do biblioteki Stacji Kultura (ul. Starowiejska 2, Rumia). Najbliższy już 24 lutego o godz. 13.00.

Wystąpi kwartet: Joanna Knitter – wokal, Janusz Mackiewicz – kontrabas, Artur Jurek – klawisze oraz Przemek Dyakowski – saksofon.  

Co się zadzieje?

Tym razem poznamy nieco historii muzyki jazzowej - dowiemy się, co to jest swing, bossa nova, spróbujemy też zrozumieć na czym polega jazzowy rytm. Postaramy się przerobić wspólnie dobrze znaną współcześnie rozrywkową piosenkę w taki sposób, żeby brzmiała jazzowo. Przekonamy się, jakie tony można wydobyć z saksofonu czy kontrabasu, ale usłyszymy również dziwne dźwięki, w jakie może zamienić się ludzki głos... Bo możliwości jest mnóstwo!    

O wykonawcach: Joanna Knitter - Wokalistka działająca czynnie w kilku stylistykach muzycznych, wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsk. Koncertowała na największych festiwalach muzycznych w Polsce i na świecie, m.in.: Rawa Blues Festiwal (PL), Gevarenwinkel Blues & Roots Festival (BE), Rockabilly Day (HOL), Baltic Music Festival (SWE), Letni Festiwal Jazzowy w Krakowie (PL), Sopot Jazz Festival (PL), Jazz w Lesie (PL), Blues Alive (CZE). Na co dzień związana z własnym projektem Blues & Folk Connection oraz z Take it east Przemka Dyakowskiego. Współpracuje również z Polską Filharmonią Kameralną Sopot.  

Janusz Mackiewicz - kontrabasista i basisa, trzon trójmiejskiego świata jazzowego. Grał m.in. z Wojtkiem Karolakiem, Krystyną Prońko, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Leszkiem Możdżerem czy Jarkiem Śmietaną na wielu festiwalach w Polsce i zagranicą. Założyciel zespołu Elec-Tri-City, na stałe związany także z zespołem Take it easy Przemka Dyakowskiego, współpracuje również z Polską Filharmonią Kameralną Sopot pod dyrekcją Wojchiecha Rajskiego. 

Artur Jurek - obecnie najbardziej rozchwytywany trójmiejski pianista i aranżer, doskonale odnajdujący się w niemal każdym stylu muzycznym. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, na stałe związany z zespołami Blues & Folk Connection, Take it easy czy Mietek Blues Band. Aranżer (i pianista) Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.  

Przemek Dyakowski - rozpoczął grę na saksofonie pod koniec lat 50. w zespole Zygmunta Koniecznego w słynnej Piwnicy pod Baranami w Krakowie. Debiutował jako jazzman podczas Zaduszek Jazzowych w Filharmonii Krakowskiej w 1961 roku. Po przeniesieniu się na Wybrzeże przez wiele lat związany z Klubem Studentów Wybrzeża Żak w Gdańsku m.in. w zespole Włodzimierza Nahornego. Pod koniec lat 60. był współtwórcą zespołu Rama 111, w którym gra do dzisiaj. Uczestniczył w Jazz Jamboree, koncertach z cyklu „Jazz w Filharmonii” (m.in. w Filharmonii Narodowej), na festiwalach i w klubach Skandynawii.

Akompaniował na koncertach takim gwiazdom jazzu i muzyki popularnej jak Cab Calloway, Shirley Jones, Steve Allen, Bobby Short i in. Podczas Gdynia Summer Jazz Days towarzyszył angielskiej wokalistce jazzowej numer jeden – Elaine Delmar, oraz zapowiadał koncerty m.in. Jamesa Browna, B.B. Kinga i Georga Bensona. Założyciel projektu Take it easy, który gra i promuje muzykę swingową.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń