Poniedziałek, 15 kwietnia 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Stacja Kultura zaprasza na kursy językowe


Stacja Kultura zaprasza na kursy językowe11.01.2024 r.

Z nowym rokiem w Stacji Kultura ruszyły nowe kursy językowe, realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024, a dokładniej projektu nr 29 pt. „Kurs języka hiszpańskiego i włoskiego dla mieszkańców Rumi”.

Miejska biblioteka proponuje kursy językowe dla początkujących, które poprowadzi Karolina Janowska – rumska pisarka, wykładowczyni akademicka i miłośniczka kultury włoskiej i hiszpańskiej.

Zajęcia będą odbywać się w poniedziałki (włoski) i piątki (hiszpański) o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej Stacji Kultura.

Kursy będą realizowane w trzech turach:

  • I tura: styczeń – marzec, lista zamknięta.
  • II tura: marzec – czerwiec.
  • III tura: październik – grudzień.

Zapisy na kolejne tury kursu biblioteka będzie ogłaszać w swoich mediach społecznościowych oraz na swojej stronie internetowej. Limit uczestników na zajęciach – zarówno z języka włoskiego, jak i hiszpańskiego – to 30 osób.

W ramach projektu odbywa się również kurs dla grupy zaawansowanej. Zajęcia odbywają się o godzinie 18:00 – również w poniedziałki i piątki. Te zajęcia przeznaczone są dla osób kontynuujących naukę po kursie podstawowym. Preferowany wiek uczestników kursów: 15+.

Zgłoszenia należy przesyłać mailowo na adres: zapisy@bibliotekarumia.pl – zarówno do grupy włoskiej, jak i hiszpańskiej.

W wiadomości mailowej należy podać:

  • swoje imię i nazwisko;
  • język, na który chcemy się zapisać;
  • poziom znajomości języka (podstawowy lub zaawansowany).

Kursy są bezpłatne. Każda tura zakłada 10 spotkań po 1 godzinie, co tydzień.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń