Poniedziałek, 30 Listopad 2020
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
BIP Rumia

Stacja Kultura zaprosiła czytelników do krainy kaszubskich strojów, stworów i wzorów


Stacja Kultura zaprosiła czytelników do krainy kaszubskich strojów, stworów i wzorówf23.10.2020 r.

Stacja Kultura zaprosiła czytelników do krainy kaszubskich strojów, stworów i wzorów

Stacja Kultura zaprosiła swoich młodszych czytelników wraz z rodzicami do krainy kaszubskich strojów, stworów i wzorów. W trakcie znakomitej zabawy zostały wykonane piękne lalki, powołano do życia potwory, które być może staną się bohaterami komiksów, a także powstały szkatułki na różne skarby. Każdy uczestnik zajęć mógł zabrać własne prace do domu. O tym, jak piękne dzieła powstały, można się przekonać, oglądając galerię zdjęć.

14 października podczas zajęć Kaszubska Lalka uczestnicy zapoznali się z charakterystyką kaszubskiego stroju, a następnie własnoręcznie wykonali i ozdobili lalki.

17 października odbyło się rodzinne spotkanie autorskie z Łukaszem Kowalczukiem, autorem komiksów i ilustratorem, który na potrzeby swoich dzieł wymyślił setki potworów. Twórca opowiedział m.in. o tym, jak powstały ilustracje do Kaszubajek.
Zainspirowani opowieścią uczestnicy stworzyli własne monstra, które będą mogli wykorzystać w swoich komiksach i opowieściach.

21 października podczas warsztatów Kaszubska Szkatułka uczestnicy poznali historię kaszubskiego haftu, a następnie, inspirując się wzorami, tworzyli i ozdabiali własne szkatułki.

Wszystkie warsztaty odbywały się w ramach projektu „Od baśni do fantasy”, na który Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Galerie zdjęć:

Kalendarz wydarzeń