Piątek, 15 Styczeń 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
BIP Rumia

Stowarzyszenie Abstynenckie „Krokus” na rajdzie w Słupsku


Stowarzyszenie Abstynenckie „Krokus” na rajdzie w Słupskuf23.08.2019 r.

Stowarzyszenie Abstynenckie „Krokus” na rajdzie w Słupsku

Stowarzyszenie „Krokus” reprezentowało Rumię na tegorocznym Sierpniowym Rajdzie Trzeźwościowym w Słupsku. Marzeniem prezesa Stowarzyszenia było wzięcie udziału w Spartakiadzie, która odbyła się w mieście, w którym się wychował.

Braliśmy w nim udział liczną grupą, która podczas zawodów wygrała niezliczoną liczbę nagród. Od dawna wiadomo, że mieszkańcy Rumi niesamowicie angażują się w sport. Wiek w tym wypadku nie ma znaczenia. Głównym celem naszej grupy było zdobywanie miejsc na podium. W głównej konkurencji, jaką był bieg przełajowy prezydenta miasta Słupska, zdobyliśmy czołowe miejsca. Ostatnią atrakcją zaprezentowaną przez Stowarzyszenie był Bal Trzeźwościowy – relacjonuje Agnieszka Czaja, wiceprezes stowarzyszenia.

Bezpośrednim efektem tych działań jest uświadomienie społeczeństwa w temacie alkoholizmu, propagowanie trzeźwego stylu życia wśród całego społeczeństwa, nie tylko w regionie, ale i całym kraju. Jak podkreślają działacze, skutki alkoholizmu i innych używek niosą za sobą ogrom nieszczęść ludzkich, wciągając niewinne ofiary i społeczeństwo.

Biorąc udział w rajdzie trzeźwościowym, zachęcamy do refleksji hasłem Stowarzyszenia Abstynenckiego „Krokus”, które brzmi „a jedno co warto, to trzeźwym być warto” – podsumowuje Agnieszka Czaja.

Udział w rajdzie był możliwy dzięki dotacji pochodzącej z Urzędu Miasta Rumi oraz środkom własnym stowarzyszenia.

Kalendarz wydarzeń