Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Sukces zawodniczek RKS-u Rumia

Sukces zawodniczek RKS-u Rumia27.11.2021 r.

Podczas 93. Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych, które odbywały się 27 listopada 2011 roku w Tomaszowie Lubelskim, zawodniczka RKS-u Rumia wywalczyła podium, a jej koleżanki znalazły się w ścisłej czołówce ogólnokrajowej rywalizacji.

Rumska zawodniczka Anna Ławrukajtis została wicemistrzynią Polski na 4 km w kategorii młodzieżowej U23 oraz zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji seniorskiej z czasem 16:04. Nasze juniorki również zaprezentowały dobrą formę: Daria Domżalska zajęła czwarte miejsce w biegu na 2 km (7:44), a Magdalena Białek szóste miejsce, startując na 3 km (12:12).

W młodszych kategoriach wiekowych dziewczyny rywalizowały z ponad 50 zawodnikami na jednym dystansie. Wyniki pokazują, że rumski klub znajduje w krajowej czołówce. Trenerami, pod których okiem na co dzień trenują zawodniczki, są Tadeusz Pepliński oraz Maciej Szymański.