Niedziela, 31 Maj 2020

Sukcesy rumskich klubów tanecznych


24.11.2017 r.


W dniach 20-23.11.2017 r. rumskie kluby taneczne reprezentowały nasze miasto na prestiżowych zawodach, które odbyły się w Centrum Babylon w Libercu (Czechy).  Wzięli w nich udział tancerze z całego świata (Czechy, Francja, Słowacja, Rosja, Węgry, Niemcy, Armenia, Włochy, Szwecja, Białoruś, Serbia, Chorwacja, Litwa, Estonia, Belgia, Polska, Finlandia, Łotwa).

Zespoły Czarownice i Shadow z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Masta Dance” przywiozły aż 18 medali z Mistrzostw Świata federacji WADF.

Przez trzy dni tancerki Masta Dance reprezentowały i promowały Miasto Rumia podczas odbywającej się w czeskim Libercu największej imprezy tanecznej na świecie. Zespoły zaprezentowały się w czterech stylach tanecznych – Contemporary Ballet, Jazz Dance, Artictic Dance Show oraz Artistic Acrobatic Dance, w dwóch kategoriach wiekowych 9-11 lat (Czarownice) oraz 12-15 lat (Shadow).

Ogromny sukces odniosła debiutująca na zawodach tej rangi grupa Shadow, która zdobyła aż cztery złote medale w kategoriach duże formacje oraz mini formacje w stylach Contemporary Ballet oraz Jazz Dance i srebrny medal w kategorii formacje Jazz Dance. „Jesteśmy bardzo dumne, zwłaszcza że siedemdziesiąt procent grupy to 12-letnie dziewczynki, które dopiero w tym roku zaczęły tańczyć w kategorii juniorek. Cieszę się, że przez 4 lata funkcjonowania Klubu urosła nam silna reprezentacja w tej kategorii wiekowej i możemy się pochwalić nie tylko sukcesami grup dziecięcych ale też młodzieżowych – komentuje trener zespołu Marta Miotke.”

Grupa Czarownice wróciła z Liberca z pięcioma tytułami wice mistrzów świata oraz jednym brązowym medalem.

Oprócz sukcesów grupowych bardzo dobrze zaprezentowały się solistki i duety. Martyna Jakubowska zdobyła podwójny tytuł wice mistrzyni świata w kategorii Jazz Dance i Contemporary Ballet Juniors I, natomiast na trzecim stopniu podium uplasowały się Aleksandra Witkowska (Artictic Acrobatic Dance Juveniles), Daria Styn (Jazz Dance Juveniles II) i Julia Rendaszka (Jazz Dance Juniors I). Srebrny medal Mistrzostw Świata zdobył duet Julia Rendaszka i Małgorzata Masacz w kategorii Contemporary Ballet Juniors, a brązowy wywalczyły Aleksandra Witkowska  i Emilia Mrozowska w kategorii Jazz Dance Juveniles.

„Zakończyłyśmy sezon występem na Mistrzostwach Świata i teraz z nową energią i motywacją zaczynamy przygotowywać się do następnego miejmy nadzieję równie owocnego. Dzięki wsparci Miasta Rumia oraz Starostwa Powiatowego, a w szczególności Rodziców i Darczyńców nasze tancerki miały szansę na zaprezentowanie swoich możliwości i spełnienie marzeń, za co ogromnie dziękujemy – dodaje Marta Miotke”.

Poniżej szczegółowe wyniki grup Masta Dance:

Mistrzostwo Świata w kategorii Jazz Dance Showcases Juniors SHADOW

Mistrzostwo Świata w kategorii Contemporary Ballet Juniors Showcases SHADOW

Mistrzostwo Świata w kategorii Jazz Dance Small Teams Juniors SHADOW

Mistrzostwo Świata Contemporary Ballet Small Teams Juniors SHADOW

Vice Mistrzostwo Świata Contemporary Ballet Solo Juniors I Martyna Jakubowska

Vice Mistrzostwo Świata Contemporary Ballet Trios Juveniles CZAROWNICE

Vice Mistrzostwo Świata Contemporary Ballet Showcases Juveniles CZAROWNICE

Vice Mistrzostwo Świata w kategorii Artistic Show Dance Juveniles Trio CZAROWNICE

Vice Mistrzostwo Świata Jazz Dance Large Teams Juveniles CZAROWNICE

Vice Mistrzostwo Świata Jazz Dance Large Teams Juniors SHADOWWice Mistrzostwo Świata w kategorii Jazz Dance Solo Juniors I Martyna Jakubowska

Wice Mistrzostwo Świata w kategorii Contemporary Ballet Duos Juniors Małgorzata Masacz i Julia Rendaszka

Wice Mistrzostwo Świata w kategorii Jazz Dance Showcases Juveniles CZAROWNICE

II Wice Mistrzostwo Świata w kategorii Jazz Dance Solo Juveniles II Daria Styn

II Wice Mistrzostwo Świata w kategorii Jazz Dance Solo Juniors I Julia Rendaszka

II Vice Mistrzostwo Świat w kategorii Artistic Acrobatic Dance Show Juveniles Solo Aleksandra Witkowska

II Wice Mistrzostwo Świata w kategorii Jazz Dance Duos Juveniles Aleksandra Witkowska i Emilia Mrozowska

II Vice Mistrzostwo Świata Artistic Dance Show Small Teams Juveniles CZAROWNICE

IV miejsce Contemporary Ballet Solo Juveniles II Daria Styn

IV miejsce Contemporary Ballet Large Teams Juniors SHADOW

IV miejsce w kategorii Contemporary Ballet Duos Juniors Laura Dolata i Oliwia Zielińska

IV miejsce w kategorii Jazz Dance Duos Juniors Daria Styn i Martyna Jakubowska

V miejsce w kategorii Jazz Dance Duos Juveniles Maja Itrych i Laura Sobolewska

VI miejsce Contemporary Ballet Duos Juveniles Maja Itrych i Liwia Konkol

Z kolei Rumskie Spinki zaprezentowały się w dwóch stylach tanecznych (contemporary balet, jazz dance), w dwóch grupach wiekowych (juveniles, juniors) i 18 choreografiach przygotowanych przez: Aleksandrę Borowczak, Annę Mrozińską, Małgorzatę Bielecką oraz Agnieszkę Bzoma.

Pełny skład reprezentacji zespołu to: Małgorzata Osiowy, Aurelia Skowrońska, Iga Chałupka, Urszula Giermek, Aleksandra Grubba, Julia Sowa, Olga Żornaczuk, Zuzanna Labudda, Kornelia Reglińska, Zuzanna Zaleśna, Maja Skiba, Laura Nietupska, Martyna Jóźwiak, Kinga Socha, Julia Kohnke, Wiktoria Kohnke, Julianna Szymańska, Justyna Labudda, Justyna Kołakowska, Zuzanna Ryduchowska, Agnieszka Ligier, Malwina Machniak, Karolina Zaleśna, Nikola Wasiewicz, Wiktoria Broniarek, Alicja Bela, Martyna Hinca, Natalia Krasowska.

Dziewczęta przygotowywały się do mistrzostw pod czujnym okiem głównej trenerki i choreografa Zespołu Tańca SPIN MOSiR Rumia – Aleksandry Borowczak.

Spinki stawały na podium aż 12 razy, a Polski Hymn Narodowy zabrzmiał dla Nich aż 5 razy!

Poniżej szczegółowe wyniki rywalizacji tanecznej:

MISTRZOSTWO ŚWIATA trio contemporary ballet juniors Spinki 1
– MISTRZOSTWO ŚWIATA formacja contemporary ballet juveniles Spinki 2
– MISTRZOSTWO ŚWIATA formacja jazz dance juveniles Spinki 2
– MISTRZOSTWO ŚWIATA formacja jazz dance juniors Spinki 1
– MISTRZOSTWO ŚWIATA duet jazz dance juniors Justyna Labudda i Justyna Kołakowska
– WICE MISTRZOSTWO ŚWIATA mini formacja contemporary ballet juveniles Spinki 2
– WICE MISTRZOSTWO ŚWIATA mini formacja jazz dance juniors Spinki 1
– II WIECE MISTRZOSTWO ŚWIATA mini formacja jazz dance juveniles Spinki 2
 II WICE MISTRZOSTWO ŚWIATA solo contemporary ballet juniors Zuzanna Ryduchowska
– II WICE MISTRZOSTWO ŚWIATA solo jazz dance juniors Justyna Labudda
– II WICE MISTRZOSTWO ŚWIATA duet contemporary ballet juveniles Aurelia Skowrońska i Iga Chałupka
– II WICE MISTRZOSTWO ŚWIATA trio contemporary ballet juveniles Spinki 2
 4 MIEJSCE duet contemporary ballet juveniles Zuzanna Labudda i Kornelia Reglińska
– 4 MIEJSCE mini formacja contemporary ballet juniors Spinki 1
– 6 MIEJSCE duet contemporary balet juniors Nikola Wasiewicz i Małgorzata Osiowy
– 5 MIEJSCE solo contemporary ballet juniors Justyna Labudda
– 8 MIEJSCE solo contemporary ballet juveniles Małgorzata Osiowy
– 8 MIEJSCE solo contemporary ballet juniors Justyna Kołakowska

Zespół Tańca SPIN serdecznie dziękuje Urzędowi Miasta Rumia, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Rumi, rodzicom i opiekunom, bez których to przygotowania i wyjazd na Mistrzostwa Świata WADF nie byłby możliwy!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Kalendarz wydarzeń