Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Sukcesy rumskich lekkoatletów w Toruniu

Sukcesy rumskich lekkoatletów w Toruniu25.01.2021 r.

W miniony weekend (23 i 24 stycznia) grupa rumskich lekkoatletów uczestniczyła w odbywających się w Toruniu Ogólnopolskich Zawodach Lekkoatletycznych. Zawodnicy powrócili do Rumi z medalami oraz nadzieją na dalsze sukcesy.

Pierwszego dnia w konkurencjach biegowych rumskie dziewczęta osiągnęły wspaniałe wyniki, a cztery z nich pobiły swoje rekordy życiowe. Ponadto na Halowych Mistrzostwach Okręgu U18 i U20 Daria Domżalska zdobyła złoty medal w biegu na 600 metrów, Magdalena Białek brązowy w biegu na 1000 metrów, a Sara Urbaniak otarła się o podium, zajmując czwarte miejsce.

W niedzielę zawodnicy Rumskiego Klubu Sportowego rozpoczęli udział w zawodach od konkurencji technicznej. W pchnięciu kulą Jan Ławrukajtis zajął dziewiąte miejsce. Następną dyscypliną były biegi na 300 metrów, gdzie w kategorii U16 wystartowało trzech rumian. Jako pierwsza pobiegła Zuaznna Pranga, uzyskując czas 49’95 s.

Konkurencja była duża, lecz udało mi się przebiec dystans 300 m w poniżej 50 sekund, co było moim marzeniem – przyznaje zawodniczka.

Zaraz po niej swój start miał Antoni Gowiński, który zajął pierwsze miejsce dzięki wynikowi 38’41 s. Na 300 metrów wystartował również Maksymilian Wałdowski, który z czasem 43’02 s uplasował się na dziesiątej pozycji. Następnie w biegu na 200 metrów w kategorii U14 wystartowała Magdalena Maj, która pokonała linię mety, gdy zegar wskazywał 29’13 s. Magdalena poprawiła swój życiowy rekord i uplasowała się na czwartym miejscu w rankingu.

Cieszę się, że tu w Toruniu pobiłam swój rekord życiowy, tak niewiele zabrakło mi do podium – powiedziała po biegu.

Na 600 metrów w kategorii U14 pobiegła Olga Robaszkiewicz, która uzyskała czas 1:44’88, co dało jej czwarte miejsce w rankingu. W kategorii U16 swój pierwszy start zaliczyła Martyna Zielińska z czasem 2:01’21. Z biegiem na 600 m w kategorii U16 zmierzył się też Paweł Kołajowicz, który pokonał dystans w 1:52’58.

Wszyscy uczestnicy RKS-u ćwiczą pod okiem trenerów: Tadeusza Peplińskiego oraz Macieja Szymańskiego.

Tekst opracowany na podstawie relacji Magdaleny Maj.

Ogólnopolskie Zawody Lekkoatletyczne w Toruniu – fot. Grzegorz Maj Ogólnopolskie Zawody Lekkoatletyczne w Toruniu – fot. Grzegorz Maj Ogólnopolskie Zawody Lekkoatletyczne w Toruniu – fot. Grzegorz Maj Ogólnopolskie Zawody Lekkoatletyczne w Toruniu – fot. Grzegorz Maj Ogólnopolskie Zawody Lekkoatletyczne w Toruniu – fot. Grzegorz Maj