Wtorek, 27 lutego 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Super Przedszkolaki (RPO WP)


Super Przedszkolaki (RPO WP)15.11.2016 r.

Kolejne środki z Europejskiego Funduszu Społecznego trafią do Rumi. Tym razem kwota 2 300 000  zł zostanie przeznaczona na tworzenie trwałych miejsc wychowania przedszkolnego oraz podniesienie jakości usług świadczonych w ośrodkach wychowania przedszkolnego. Warto podkreślić, że to kolejne fundusze, które trafią do naszych najmłodszych. W dniu 31 października Burmistrz Rumi Michał Pasieczny podpisał umowę na dofinansowanie w ramach programu „Pociąg do edukacji”, skierowanego do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i liceum ogólnokształcącego. W ramach planowych działań w projekcie pt. „Super przedszkolaki w Rumi”  najwięcej  skorzystają najmłodsi mieszkańcy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z edukacją.

 

Projekt zakłada:

  1. Utworzenie nowego oddziału przedszkolnego dla 25 dzieci 
    (m.in. adaptacja pomieszczeń, zakup wyposażenia w tym pomocy dydaktycznych, mebli, leżaków, zatrudnienie nauczycieli i pomocy nauczyciela).
  2. Wsparcie dla dzieci i rodzin o specjalnych potrzebach edukacyjnych  (m.in. zakup pomocy dydaktycznych i terapeutycznych dla dzieci niepełnosprawnościami, zakup pomocy logopedycznych, zatrudnienie osób prowadzących zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami, zatrudnienie logopedów, zatrudnienie osób prowadzących zajęcia psychologiczno-pedagogiczne dla dzieci i rodzin).
  3. Zajęcia ukierunkowane na rozwój kompetencji kluczowych (m.in. zakup pomocy dydaktycznych ICT, zakup pomocy dydaktycznych do nauki języków obcych- j. angielski, zatrudnienie nauczycieli prowadzących zajęcia komputerowe ICT, zatrudnienie nauczycieli prowadzących zajęcia w zakresie kompetencji kluczowych z języków obcych – j. angielski).
  4. Podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli oddziałów wychowania przedszkolnego (m.in. studia podyplomowe i szkolenia dla nauczycieli).

Więcej o działaniach związanych z projektem.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń