Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Rumski Jarmark Świąteczny przyciągnął tłumy!


Rumski Jarmark Świąteczny przyciągnął tłumy!19.12.2022 r.

Święty Mikołaj z elfkami

Już po raz piąty w Rumi odbył się Jarmark Świąteczny. „Rewelacyjnie i klimatycznie”, „Pięknie, dużo się działo”, „Tego jeszcze w naszej Rumi nie było”, „Bardzo pomysłowo zorganizowane, na najwyższym poziomie”, „Ten jarmark to rewelacja” – to tylko kilka spośród ponad stu komentarzy zamieszczonych pod zdjęciami opublikowanymi na facebookowym profilu miasta. Opinie mieszkańców pokazują, że po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wydarzenie powróciło z podwójnie świąteczną mocą.

Przez trzy dni – od 16 do 18 grudnia – park Starowiejski pełnił funkcję „świątecznego centrum” Rumi. Przygotowania trwały miesiącami, a ich zwieńczenie stanowiły liczne atrakcje: iluminacje, dekoracje, stoiska, warsztaty, animacje, występy i pokazy.

Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonali na scenie przedstawiciele władz miasta: wiceburmistrz Ariel Sinicki oraz przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Woźniak. Samorządowcom towarzyszył Święty Mikołaj ze swoim orszakiem, by wspólnie złożyć mieszkańcom życzenia. Chwilę później scenę przejęła Orkiestra Dęta Gminy Wejherowo, prezentując swój świąteczny repertuar. Następnie publiczność mogła wysłuchać koncertów w wykonaniu Zespołu Wokalnego ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi oraz Scholi Parafialnej św. Józefa i św. Judy Tadeusza w Rumi.

Główną sobotnią atrakcją (17 grudnia) był pokaz rzeźbienia w lodzie, który mimo intensywnego mrozu przyciągnął wielu obserwatorów. Równocześnie w Dworku pod Lipami trwały rodzinne warsztaty z ozdabiania pierników. Pod okiem instruktorów dzieci mogły również przygotować wyjątkowe listy, które zostaną przesłane do mieszkającego w Laponii Świętego Mikołaja. Z kolei na scenie elfy prowadziły animacje, podczas których najmłodsi tańczyli w rytm klimatycznej zimowej muzyki. Sceniczne atrakcje zwieńczył wieczorny koncert w wykonaniu Zespołu Śpiewaczy św. Cecylia i otwarty konkurs na najpiękniejsze wykonanie kolędy lub utworu bożonarodzeniowego. Wszyscy „wokalni śmiałkowie” otrzymali miejskie upominki.

Ostatni dzień Jarmarku Świątecznego w Rumi (18 grudnia) ponownie rozpoczął się od rodzinnych warsztatów w MDK-u. Natomiast na scenie zaprezentowały się znane mieszkańcom grupy wokalne: Vox Uniwersum, Chór Kaszubski „Rumianie”, zespół Muzaika oraz Chór „Lira”. Uczestnikom wydarzenia umilali także czas finaliści projektu „Rumski Wokal” – Majki Kowalski, Marta Byczk i Kinga Włodarkiewicz. Przeróżne zimowe utwory, kolędy i pastorałki zostały przeplecione animacjami dla dzieci i jasełkami.

Przez cały weekend można było bezpłatnie korzystać z karuzeli, a także odwiedzić minizoo i szopkę świąteczną. Na głodnych i spragnionych czekały również strefa z rękodziełem i stoiska gastronomiczne sprzedające swoje wyroby. O odpowiedni nastrój wydarzenia zadbali aktorzy przemieszczający się po terenie jarmarku.


Partnerami organizowanego przez Urząd Miasta Rumi wydarzenia byli: MOSiR Rumia, MDK Rumia, PUK Rumia i Rumia Invest Park.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń