Poniedziałek, 14 Czerwiec 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
Fundusze krajowe Fundusze UE BIP Rumia

Świętowali przeżyte wspólnie dziesięciolecia


Świętowali przeżyte wspólnie dziesięcioleciaf13.10.2020 r.

Świętowali przeżyte wspólnie dziesięciolecia

Zamiast oficjalnej ceremonii w Dworku pod Lipami skromna uroczystość w ich własnych domach – tak wyglądały okrągłe jubileusze kolejnych rumskich małżeństw. W trosce o zdrowie mieszkańców, zachowując reżim sanitarny, symboliczne wizyty złożył wieloletnim parom wiceburmistrz Rumi Ariel Sinicki.

Nadane przez prezydenta RP medale z okazji 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego otrzymali tym razem państwo Zygmunt i Krystyna Bistramowie. Natomiast państwo Juliusz i Eryka Dettlaffowie oraz Zygmunt i Zofia Wegnerowie świętowali 60. rocznicę ślubu. Wszystkie pary odwiedził w minionym tygodniu wiceburmistrz Ariel Sinicki, który podarował im kwiaty i upominki, a także złożył serdeczne życzenia.

Te małżeństwa spędziły ze sobą całe dziesięciolecia. W tym czasie zmieniała się moda, społeczeństwo, kultura, a nawet ustrój. Nie zmieniło się jednak łączące ich uczucie, dzięki któremu dotrwali wspólnie aż do dziś – podkreśla zastępca burmistrza. – Ci mieszkańcy są wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń, dla nas wszystkich. Życzę im, by podczas dalszej wspólnej wędrówki sprzyjało im szczęście oraz zdrowie – dodaje.


Odznaką „Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” jest medal w kształcie stylizowanej, sześciopromiennej, srebrzonej, oksydowanej gwiazdy o średnicy 35 mm z ornamentowanymi promieniami łączącymi jej ramiona. Na awersie, w środku medalu, na okrągłej tarczy pokrytej różową emalią, umieszczone są dwie srebrzone, oksydowane róże. Na odwrotnej stronie w środku umieszczony jest monogram RP, a w otoku napis – „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Medal zawieszony jest na różowej wstążce o szerokości 35 mm z pionowym białym paskiem pośrodku.

Państwo Zygmunt i Krystyna Bistramowie obchodzący złote gody (50-lecie ślubu). Medal wręczony z okazji 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego. Państwo Zygmunt i Krystyna Bistramowie wraz z wiceburmistrzem Arielem Sinickim. Państwo Zygmunt i Krystyna Bistramowie obchodzący złote gody (50-lecie ślubu). Państwo Zygmunt i Zofia Wegnerowie obchodzący 60. rocznicę ślubu. Państwo Zygmunt i Zofia Wegnerowie obchodzący 60. rocznicę ślubu. Państwo Zygmunt i Zofia Wegnerowie z wiceburmistrzem Arielem Sinickim. Państwo Zygmunt i Zofia Wegnerowie obchodzący 60. rocznicę ślubu. Państwo Juliusz i Eryka Dettlaffowie obchodzący 60. rocznicę ślubu. Państwo Juliusz i Eryka Dettlaffowie obchodzący 60. rocznicę ślubu. Państwo Juliusz i Eryka Dettlaffowie wraz z wiceburmistrzem Arielem Sinickim. Państwo Juliusz i Eryka Dettlaffowie obchodzący 60. rocznicę ślubu. Pamiątkowy dyplom wręczany z okazji diamentowych godów.

Ściągnij galerię
Kalendarz wydarzeń