Wtorek, 20 Październik 2020
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
BIP Rumia

Świętowali przeżyte wspólnie dziesięciolecia


Świętowali przeżyte wspólnie dziesięcioleciaf13.10.2020 r.

Świętowali przeżyte wspólnie dziesięciolecia

Zamiast oficjalnej ceremonii w Dworku pod Lipami skromna uroczystość w ich własnych domach – tak wyglądały okrągłe jubileusze kolejnych rumskich małżeństw. W trosce o zdrowie mieszkańców, zachowując reżim sanitarny, symboliczne wizyty złożył wieloletnim parom wiceburmistrz Rumi Ariel Sinicki.

Nadane przez prezydenta RP medale z okazji 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego otrzymali tym razem państwo Zygmunt i Krystyna Bistramowie. Natomiast państwo Juliusz i Eryka Dettlaffowie oraz Zygmunt i Zofia Wegnerowie świętowali 60. rocznicę ślubu. Wszystkie pary odwiedził w minionym tygodniu wiceburmistrz Ariel Sinicki, który podarował im kwiaty i upominki, a także złożył serdeczne życzenia.

Te małżeństwa spędziły ze sobą całe dziesięciolecia. W tym czasie zmieniała się moda, społeczeństwo, kultura, a nawet ustrój. Nie zmieniło się jednak łączące ich uczucie, dzięki któremu dotrwali wspólnie aż do dziś – podkreśla zastępca burmistrza. – Ci mieszkańcy są wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń, dla nas wszystkich. Życzę im, by podczas dalszej wspólnej wędrówki sprzyjało im szczęście oraz zdrowie – dodaje.


Odznaką „Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” jest medal w kształcie stylizowanej, sześciopromiennej, srebrzonej, oksydowanej gwiazdy o średnicy 35 mm z ornamentowanymi promieniami łączącymi jej ramiona. Na awersie, w środku medalu, na okrągłej tarczy pokrytej różową emalią, umieszczone są dwie srebrzone, oksydowane róże. Na odwrotnej stronie w środku umieszczony jest monogram RP, a w otoku napis – „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Medal zawieszony jest na różowej wstążce o szerokości 35 mm z pionowym białym paskiem pośrodku.

Państwo Zygmunt i Krystyna Bistramowie obchodzący złote gody (50-lecie ślubu). Medal wręczony z okazji 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego. Państwo Zygmunt i Krystyna Bistramowie wraz z wiceburmistrzem Arielem Sinickim. Państwo Zygmunt i Krystyna Bistramowie obchodzący złote gody (50-lecie ślubu). Państwo Zygmunt i Zofia Wegnerowie obchodzący 60. rocznicę ślubu. Państwo Zygmunt i Zofia Wegnerowie obchodzący 60. rocznicę ślubu. Państwo Zygmunt i Zofia Wegnerowie z wiceburmistrzem Arielem Sinickim. Państwo Zygmunt i Zofia Wegnerowie obchodzący 60. rocznicę ślubu. Państwo Juliusz i Eryka Dettlaffowie obchodzący 60. rocznicę ślubu. Państwo Juliusz i Eryka Dettlaffowie obchodzący 60. rocznicę ślubu. Państwo Juliusz i Eryka Dettlaffowie wraz z wiceburmistrzem Arielem Sinickim. Państwo Juliusz i Eryka Dettlaffowie obchodzący 60. rocznicę ślubu. Pamiątkowy dyplom wręczany z okazji diamentowych godów.

Ściągnij galerię
Kalendarz wydarzeń