Środa, 10 sierpnia 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Tak może wyglądać nowa siedziba rumskich strażaków


Tak może wyglądać nowa siedziba rumskich strażakówf24.06.2022 r.

Wizualizacja JRG 2 w Rumi, źródło: www.gov.pl

Pojawiły się wizualizacje nowej siedziby rumskich strażaków. Ten najnowocześniejszy w województwie obiekt ma powstać u zbiegu ulic Fredry i Reja. W ramach inwestycji powstanie infrastruktura sportowa, z której będą mogli korzystać mieszkańcy. Budowa ma ruszyć w przyszłym roku.

Aktualna siedziba rumskich strażaków mieści się w zaadaptowanym na ten cel budynku zabytkowego młyna, przy Placu Kaszubskim. Obiekt nie tylko jest przestarzały, przez co uniemożliwia efektywne wykonanie służby, ale i nie spełnia podstawowych norm dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy.

W nowej siedzibie o powierzchni 2200 metrów kwadratowych znajdą się między innymi: hala garażowa, myjnia, magazyn, suszarnia, warsztat, szatnie, sala edukacyjna, siłownia czy też pomieszczenia socjalne i szkoleniowe. Natomiast wokół strażnicy pojawią się: plac do ćwiczeń, miejsca parkingowe, boisko wielofunkcyjne, bieżnia tartanowa, ścianka wspinaczkowa i mała architektura. Część infrastruktury rekreacyjno-sportowej będzie ogólnodostępna.

Szacowany koszt budowy nowej siedziby Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Rumi to około 19 milionów złotych. Inwestycja zostanie sfinansowana z budżetu państwa. Urząd Miasta Rumi, w ramach współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wejherowie, przekaże na budowę strażnicy grunty i odkupi z 99-procentową bonifikatą obecną siedzibę jednostki ratowniczo-gaśniczej, zlokalizowaną przy Placu Kaszubskim.

Obecna siedziba będzie służyć rumskim strażakom do czasu zakończenia inwestycji. Nowy obiekt ma być gotowy pod koniec 2025 roku.

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, ponieważ to na pewno ogromny wzrost bezpieczeństwa, znacznie lepsze warunki pracy dla strażaków. Warunki do szkoleń i do ćwiczeń będą znacznie lepsze, bo ta obecna strażnica jest jakościowo jedną z najsłabszych. Jest oczywiście sentyment historyczny, ale jednak ta praktyczna wartość nowego obiektu ma zdecydowane pierwszeństwo i stanowi pierwszą potrzebę – podkreśla burmistrz Michał Pasieczny.

Wizualizacja JRG 2 w Rumi, źródło: www.gov.pl Wizualizacja JRG 2 w Rumi, źródło: www.gov.pl Wizualizacja JRG 2 w Rumi, źródło: www.gov.pl

Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń