Niedziela, 14 kwietnia 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

„Teatr pod gwiazdami” zagości w Rumi


„Teatr pod gwiazdami” zagości w Rumi24.06.2019 r.


Miejski Dom Kultury w Rumi zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na wyjątkowe wydarzenie plenerowe pod nazwą „Teatr pod gwiazdami”. Odegrane zostaną dwa spektakle: „Po drugiej stronie rampy” oraz „Noc Helvera”. Wstęp jest wolny.

  • „Po drugiej stronie rampy” – 6 lipca, godz. 21:30, park Żelewskiego, scena letnia

„Po drugiej stronie rampy” to wspaniała przygoda, przenosząca widza w niezapomniany świat kabaretu międzywojennego. Wypełnia ją muzyka oraz teksty piosenek oddające klimat tamtych lat. Historia skrzy się od dowcipu i kompozycji, wykonywanych onegdaj przez gwiazdy estrady, między innymi: Hankę Ordonównę, Mirę Zimińską, Adolfa Dymszę oraz niezapomnianego króla kobiecych serc – Eugeniusza Bodo. Jest to spektakl pełen muzyki i przedwojennego humoru.

Scenariusz i reżyseria: Piotr Lewicki
Kierownictwo muzyczne: Paweł Pochyluk
Obsada: Joanna Ryduchowska-Wrzałek, Angelika Weichbrodt, Piotr Lewicki
Technika: Marek Konopka

  • „Noc Helvera” – 7 lipca, godz. 21:30, skwer przy pomniku J. Wybickiego i H. Derdowskiego

„Noc Helvera” to dramat autorstwa Ingmara Villqista, który rozgrywa się jedną noc. Sztuka opowiada o trudnych relacjach panujących pomiędzy Helverem a Karlą. Postacie borykają się z lękiem, poczuciem winy i bezradnością, choć tli się w nich wzajemne ciepło, jak pomiędzy matką a synem. Cała akcja toczy się w mieszkaniu głównych bohaterów. Tytułowa postać ulega coraz większym wpływom społeczno-politycznej zmilitaryzowanej grupy, co ostatecznie prowadzi ją do zguby.

Reżyseria: dyrektor MDK-u Agnieszka Skawińska
Karla: Magdalena Bochan-Jachimek
Helver: Piotr Lewicki
Rekwizytor: Michał Gaj

 

 

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń