Piątek, 19 kwietnia 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Teatralny wrzesień w Rumi


Teatralny wrzesień w Rumi11.09.2023 r.

Monodram „Takie tam”, fot. Jerzy Bartkowski

Miejski Dom Kultury w Rumi wraz z rozpoczynającym się rokiem szkolnym powraca do Lekcji z Kulturą, czyli spotkań teatralnych skierowanych do dzieci i młodzieży. Pomorski Teatr Nobilis, działający przy MDK Rumia, zaprasza starszych i młodszych.

Fredro na deskach Fundacji „Dla Was”

Pod koniec września premiera „Fredro. Lubię to!” Jest to spektakl-eksperyment. Opowiada o procesie powstawania przedstawienia, opartego o teksty czterech sztuk Aleksandra Fredry: „Zemstę”, „Śluby panieńskie”, „Męża i żonę” oraz „Pierwszą lepszą”. Widzowie poznają grupkę aktorów lokalnego teatru, którzy razem z reżyserem próbują sprostać wyzwaniu, rzuconemu ponad dwieście lat temu przez słynnego komediopisarza i stworzyć zabawne oraz mądre widowisko. Spektakl skierowany jest do młodzieży powyżej 12. roku życia. Premiera sztuki odbędzie się 22 września (piątek) o godzinie 18.00 na scenie teatralnej Fundacji „Dla Was” (ul. Pomorska 11, Rumia). Bilety na wydarzenie do nabycia w MDK Rumia i przed spektaklem. Spektakl popremierowy 23 września (sobota) o godzinie 18:00 również w Fundacji „Dla Was”.

Monodram Magdaleny Bochan-Jachimek

Trójmiejska aktorka związana z Teatrem BOTO w Sopocie wystąpi w Miejskim Domu Kultury w Rumi, prezentując monodram pt. „Takie tam”. To szyderczy manifest sprzeciwiający się sprzeniewierzaniu publicznych środków. To protest przeciwko grantozie. Tekst jest pełen autoironicznego humoru i ciętego komentarza na temat sztuki i artystów. A jednocześnie wyraz wiary w znaczenie kultury we współczesnym świecie. Wydarzenie odbędzie w siedzibie MDK Rumia, przy ul. Mickiewicza 19 w czwartek 14 września o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń