Środa, 10 sierpnia 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Tegoroczne Kino Letnie w Rumi zdominują komedie – tak zdecydowali mieszkańcy


Tegoroczne Kino Letnie w Rumi zdominują komedie – tak zdecydowali mieszkańcyf14.07.2022 r.

Tegoroczne Kino Letnie w Rumi zdominują komedie – tak zdecydowali mieszkańcy

Za kilka tygodni ruszy tegoroczne Kino Letnie w Rumi. Na plenerowym ekranie zagoszczą trzy amerykańskie komedie, których polskie premiery miały miejsce w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. O doborze repertuaru zdecydowali mieszkańcy uczestniczący w internetowym głosowaniu.

W filmowym plebiscycie, który trwał od 7 do 14 lipca, wzięło udział ponad 500 osób. Do wyboru były najnowsze filmy familijne, przygodowe, thrillery, komedie, dramaty, a nawet musicale. Najwięcej głosów otrzymały następujące tytuły: „Nieznośny ciężar wielkiego talentu” (175 głosów), „Pies” (115 głosów) oraz „Wojna z dziadkiem” (102 głosy).

Dwa pierwsze tytuły zostaną wyświetlone 19 i 28 sierpnia o godzinie 20:45 na terenie parku Starowiejskiego (ul. Mickiewicza). Trzeci ze zwycięskich filmów będzie można obejrzeć 3 września o godzinie 19:45 w janowskim parku (ul. Filtrowa). Na miejscu, oprócz plenerowego ekranu, jak co roku czekać będą również leżaki oraz popcorn – wszystko bezpłatnie.

Jest to piąta edycja Kina letniego w Rumi realizowanego w takiej formule. Organizatorami wydarzenia są: Fundacja „Dla Was”, Urząd Miasta Rumi oraz Miejski Dom Kultury w Rumi.

Repertuar Kina Letniego w Rumi 2022:

  • 19 sierpnia, godz. 20:45, park Starowiejski, film pt. Nieznośny ciężar wielkiego talentu

  • 28 sierpnia, godz. 20:45, park Starowiejski, film pt. Pies

  • 3 września, godz. 19:45, park janowski, film pt. Wojna z dziadkiem


Nieznośny ciężar wielkiego talentu (2022) – potrzebujący zastrzyku gotówki hollywoodzki gwiazdor Nicolas Cage przyjmuje zaproszenie do posiadłości tajemniczego milionera, nie podejrzewając, że staje się uczestnikiem bardzo niebezpiecznej gry. (komedia, film przeznaczony dla widzów od lat 15)

Pies (2022) – komandos Briggs i jego pies Lulu wyruszają w podróż wzdłuż wybrzeża Pacyfiku, aby zdążyć na pogrzeb swojego najlepszego przyjaciela. (komedia, film przeznaczony dla widzów od lat 15)

Wojna z dziadkiem (2021) – mały Peter zmuszony jest dzielić pokój z dziadkiem, który wprowadził się do jego domu. Chłopak postanawia zrobić wszystko, aby pozbyć się seniora ze swojej przestrzeni. (familijny / komedia, film przeznaczony dla widzów od lat 7)

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń