Środa, 06 lipca 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Trefl zainwestuje w Rumi ponad 70 milionów złotych


Trefl zainwestuje w Rumi ponad 70 milionów złotychf12.04.2022 r.

Od lewej: Kazimierz Wierzbicki, Michał Pasieczny, Agnieszka Rodak i Jacek Behnke

Trefl S.A., największy na świecie producent puzzli, wybuduje w Rumi swoje centrum logistyczne. Przedsiębiorstwo podpisało umowę na zakup działek przy ulicy Północnej o łącznej powierzchni przekraczającej 9 hektarów. Szacowana wartość inwestycji to ponad 70 milionów złotych.

Jest to dla nas bardzo ważne, że wiążemy się z miastem Rumia. Miejsce jest bardzo dobre, myślimy o pracownikach, możliwym utworzeniu nowych miejsc pracy, a dla firmy Trefl to ogromny rozwój – mówi Kazimierz Wierzbicki, założyciel i akcjonariusz firmy Trefl S.A. – Początkowo zabudujemy 20 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, to będzie nasz pierwszy magazyn. Później będziemy to rozwijali, głównym celem jest trzykrotne zwiększenie tej powierzchni. Wiąże się to z generalnymi planami firmy Trefl, zwiększeniem obrotów i zajęciem znaczącego miejsca na rynku światowym w naszych wyrobach: grach i puzzlach. W tym roku nasza firma została największym na świecie producentem puzzli – 25 milionów pudełek, 15 tirów dziennie. Myślę, że jesteśmy już na tyle duzi, że będzie to miało jakieś pozytywne znaczenie dla miejsca, w którym będziemy. Chciałem też podziękować wszystkim osobom, które włożyły ciężką pracę w to przedsięwzięcie, a panu burmistrzowi szczególnie. Jest to osoba powszechnie już znana na Pomorzu, świetnie gospodaruje tym terenem. Rumia się rozwija, dlatego będzie nam bardzo miło tutaj gościć – dodaje.

Jesteśmy niezmiernie dumni i serdecznie dziękujemy za to, że Trefl nam zaufał i przyszedł do Rumi ze swoim biznesem. Tej marki nie trzeba nikomu przedstawiać, bo to nie tylko szeroko zakrojona działalność biznesowa, ale i odpowiedzialność społeczna. W obu tych tkankach, także w dziedzinie sportowej, jako sponsor tytularny drużyny siatkówki Trefl Gdańsk oraz drużyny koszykówki Trefl Sopot, firma ma olbrzymie osiągnięcia i to jest dla nas bardzo, bardzo cenne. Dlatego tym bardziej jesteśmy dumni i szczęśliwi, że Trefl zawita na rumskim terenie – podkreśla burmistrz Michał Pasieczny.

Podpisanie umowy przedwstępnej pomiędzy spółką Rumia Invest Park, właścicielem gruntów, a gdyńskim przedsiębiorstwem Trefl odbyło się we wtorek 12 kwietnia w siedzibie Klubu Integracji Społecznej „Zagórze”. Dokument sygnowali prezes zarządu Trefla Jacek Behnke oraz prezes miejskiej spółki Agnieszka Rodak.

Ta inwestycja jest dla nas bardzo, bardzo ważna, ponieważ w miejscu, w którym się znajdujemy, lokalizacyjnie jesteśmy już prawie zblokowani. Rumię proponował właściciel, a nasze spojrzenie na lokalną społeczność jest takie, że chcemy rozwijać miejsca pracy tam, gdzie się da. W Gdyni jesteśmy już ładnych parę lat, mamy w Sopocie też nasze spółki, więc dlaczego nie iść w tę stronę? Szczególnie że osobiście jest mi to miejsce bardzo bliskie, jestem wręcz sąsiadem, mieszkam w Redzie, więc serce patrzy trochę w tę stronę – przyznaje Jacek Behnke, prezes zarządu firmy Trefl S.A. – Jesteśmy też bardzo wdzięczni za wsparcie, które otrzymaliśmy od pana burmistrza i pani prezes. Bardzo też dziękuję właścicielowi firmy za to, że nas tak wspiera, jako spółkę, w kierunku rozwoju i inwestowania. Gdyby nie ta postawa właścicielska, Trefl pewnie nie byłby w miejscu, w którym się znajduje.

Myślę, że każdy chciałby mieć u siebie takiego partnera, jakim jest Trefl. Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się doprowadzić umowę do tego etapu. Bardzo też dziękuję wszystkim za wspaniałą atmosferę pracy i energię, które nas połączyły, a to jest dopiero początek naszej wspólnej drogi – podsumowała Agnieszka Rodak, prezes spółki Rumia Invest Park.

Od lewej: Kazimierz Wierzbicki, Michał Pasieczny Przemawiający Kazimierz Wierzbicki, założyciel i akcjonariusz firmy Trefl S.A. Przemawiający Kazimierz Wierzbicki, założyciel i akcjonariusz firmy Trefl S.A. Od lewej: Michał Pasieczny, Aleksandra Fijałkowska, Monika Panasiuk Jacek Behnke, prezes zarządu firmy Trefl S.A Burmistrz Michał Pasieczny Od lewej: Jacek Behnke i Michał Pasieczny Od lewej: Kazimierz Wierzbicki, Michał Pasieczny Umowę podpisywała Agnieszka Rodak, prezes spółki Rumia Invest Park Umowę podpisywała Agnieszka Rodak, prezes spółki Rumia Invest Park Umowę podpisywał Jacek Behnke, prezes zarządu firmy Trefl S.A Umowę podpisywał Jacek Behnke, prezes zarządu firmy Trefl S.A Od lewej: Kazimierz Wierzbicki, Michał Pasieczny, Agnieszka Rodak i Jacek Behnke Zdjęcie grupowe wszystkich osób zaangażowanych w nawiązanie współpracy

Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń