Poniedziałek, 15 kwietnia 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Treningiem w plenerze podsumują program „Aktywny senior”


Treningiem w plenerze podsumują program „Aktywny senior”19.06.2019 r.


W najbliższą sobotę (29 czerwca) mieszkańcy Rumi będą mieli okazję zobaczyć na własne oczy, w jakiej kondycji są uczestnicy programu „Aktywny senior”. Punktualnie o godzinie 10:00 w parku Starowiejskim, a dokładniej pod sceną letnią, rozpocznie się trening podsumowujący projekt. Natomiast o godzinie 11:30 trenerzy zaproszą do wspólnego wysiłku wszystkich chętnych.

Program „Aktywny senior” realizowany jest od 2018 roku z inicjatywy burmistrza Michała Pasiecznego, we współpracy z przedstawicielami Rumskiej Rady Seniorów oraz siłownią CityGYM. Przedsięwzięcie skierowane jest do mieszkańców miasta w wieku 60+, a obecnie dobiega końca jego trzecia edycja. W przedsięwzięciu uczestniczy ponad 150 seniorów.

Dzięki wsparciu sponsora, każdy senior może nie tylko ćwiczyć pod okiem instruktora, ale również korzystać z całej oferty klubu CityGYM oraz zasięgnąć porady dietetyka i fizjoterapeuty. Chętni mogą także uczestniczyć w warsztatach żywieniowych oraz wypróbować dopasowane do ich potrzeb suplementy diety.

Z obserwacji koordynatorów wynika, że u 99% ćwiczących seniorów zauważalna jest poprawa kondycji fizycznej oraz spadek tkanki tłuszczowej – dotychczasowy rekordzista zgubił 7,5 kg.

O rozpoczęciu tegorocznej edycji „Aktywnego seniora” pisaliśmy tutaj.

 

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń