Wolontariusze Szlachetnej Paczki docierają do osób i rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji często niespodziewanie. Choroba, niepełnosprawność, samotność czy nieszczęśliwy wypadek z zaskoczenia rujnują ich życia i spychają w spiralę biedy, z której trudno wydostać się własnymi siłami.
Szlachetną Paczkę dla wybranej rodziny najlepiej zorganizować wspólnie. Czasami wystarczy jeden post w mediach społecznościowych, sms wysłany do najbliższych czy krótka rozmowa ze znajomymi z pracy czy sąsiadem mijanym w windzie. Gdy pojawia się inicjatywa skompletowania Szlachetnej Paczki, pojawiają się osoby gotowe do zaangażowania.
– Wspólnie możemy odmienić życie tysięcy najbardziej potrzebujących – przekonują organizatorzy programu społecznego.
W ramach tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki w internetowej bazie rodzin na www.szlachetnapaczka.pl można wybrać rodziny, którym chce się pomóc: zarówno potrzebujących z najbliższej okolicy, jak i tych, którzy próbują zbudować swoje życie na nowo po wrześniowej powodzi. Gdy medialna fala zainteresowania ich losem opadła, wolontariusze Szlachetnej Paczki są na miejscu i pytają o to, co najpotrzebniejsze. Historie rodzin dotkniętych skutkami powodzi można znaleźć na stronie Szlachetnej Paczki. Proces przygotowania pomocy i dostarczenia paczek w obu przypadkach jest taki sam. W każdym województwie będą wyznaczone magazyny, do których darczyńcy będą mogli dostarczać paczki przeznaczone dla wybranej przez siebie rodziny, a stąd za pośrednictwem wolontariuszy bezpośrednio do potrzebujących.
W okolicy Rumi i Redy jest jeszcze kilka rodzin potrzebujących pomocy.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej programu społecznego.