Poniedziałek, 15 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Trwa nabór do trzeciej edycji projektu „Rumia oczami dzieci”


Trwa nabór do trzeciej edycji projektu „Rumia oczami dzieci”09.01.2020 r.


Wielkimi krokami zbliża się trzecia edycja projektu „Rumia oczami dzieci” skierowanego do wszystkich szkół i przedszkoli w mieście. Przedsięwzięcie, dzięki któremu najmłodsi mieszkańcy mogą lepiej poznać swoją małą ojczyznę, rozpocznie się 1 lutego. Na uczestników czekają nowe zadania oraz atrakcyjne nagrody. Trwa nabór.

Projekt „Rumia oczami dzieci” wystartował w marcu 2018 roku z inicjatywy burmistrza Michała Pasiecznego. Celem akcji od początku jest budowanie poczucia lokalnej tożsamości, propagowanie wiedzy o mieście i samorządzie gminnym oraz zaangażowanie dzieci i młodzieży w życie społeczne miasta.

W ramach tegorocznej odsłony projektu przewiduje się realizację sześciu zadań tematycznych. Najmłodsi, jak co roku, będą musieli poznać miejskie symbole, zorganizować spotkanie z ciekawą osobą oraz uczestniczyć w dziecięcym posiedzeniu rady miejskiej. Nowością będzie udział w interaktywnym quizie oraz grze miejskiej, realizacja autorskiego projektu ekologicznego, a także przygotowanie przedstawienia, którego fabuła nawiązuje do Rumi.

Ponadto, wzorem poprzednich edycji, przeprowadzony zostanie konkurs plastyczny pod tytułem „Rumia moje miasto” oraz konkurs literacki polegający na stworzeniu bajki, baśni lub opowiadania dla dzieci, którego fabuła nawiązuje do Rumi. Na tych, którzy wykażą się największym zaangażowaniem i kreatywnością, czekać będą nagrody rzeczowe.

Ogłoszenie laureatów nastąpi podczas podsumowującego projekt festynu, który odbędzie się 31 maja przy Miejskim Domu Kultury w Rumi.

Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest przesłanie w terminie do 31 stycznia 2020 roku wypełnionej karty zgłoszenia na adres mailowy: promocja@rumia.eu lub dostarczenie jej do siedziby Urzędu Miasta w Rumi. W projekcie mogą uczestniczyć zarówno placówki publiczne, jak i prywatne.

Regulamin projektu dostępny jest pod tym linkiem. Więcej informacji na temat projektu udzielają pracownicy Referatu Promocji, Estetyzacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Rumi, pod numerami telefonów: 58 679 65 01, 58 679 66 01 bądź pod adresem mailowym: promocja@rumia.eu.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń