Środa, 30 listopada 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Trwają przygotowania do Mistrzostw Europy U-19 w Rumi


Trwają przygotowania do Mistrzostw Europy U-19 w Rumif12.09.2022 r.

Trwają przygotowania do Mistrzostw Europy U-19 w Rumi

Na stadionie miejskim w Rumi trwają przygotowania do eliminacji Mistrzostw Europy U-19 w Piłce Nożnej. Obiekt musi spełnić wysokie wymogi stawiane przez UEFA przy tego rodzaju rozgrywkach.

Za nami aeracja drążona trawnika – Verti Core, czyli napowietrzanie murawy. Zabieg ten często jest nazywany „wykorkiem”, bowiem szpilki maszyny, które nakłuwają powierzchnię, są wydrążone wewnątrz. Wyciągają z gruntu elementy w kształcie „koreczków”, pozostawiając wolną przestrzeń. Aeracja została połączona z piaskowaniem i pozwoli z czasem na wymianę gruntu pod istniejącym trawnikiem. Poprawia ona także wchłanianie wody w glebie i rozluźnia warstwę korzeniową.

Zrealizowano także szereg zabiegów pielęgnacyjnych. W akcję były zaangażowane dwie maszyny. Jedna zbierała powstałe wcześniej „wykorki”, druga wysypywała piach. Tak wyglądało piaskowanie, które służy do wyrównania murawy, rozluźnienia warstwy powierzchniowej i pobudzenia trawy do szybkiego wzrostu.

Wykonano również koszenie nowej murawy stadionu z wykorzystaniem nowoczesnej kosiarki wrzecionowej – to prawdziwa nowinka techniczna na rumskich obiektach sportowych.

Dzięki temu MOSiR Rumia postara się uzyskać najwyższą jakość oraz gęstość trawnika na odbywające się we wrześniu tego roku mecze eliminacji do Mistrzostw Europy U-19 w Piłce Nożnej. Spotkania zostaną rozegrane w terminach:

  • 21.09 (śr.) godz. 12:00-14:00 Włochy – Estonia,
  • 24.09 (sob.) godz. 12:00-14:00 Włochy – Bośnia i Hercegowina,
  • 27.09 (wt.) Estonia – Bośnia i Hercegowina.
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń