Piątek, 19 kwietnia 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Uczniowie z Rumi w czołówce Wielkiego Finału Szkolnej Ligi Rugby Tag


Uczniowie z Rumi w czołówce Wielkiego Finału Szkolnej Ligi Rugby Tag23.06.2023 r.

Uczestnicy turnieju, źródło: Rugby Club Arka Rumia

Reprezentujący Rumię zawodnicy wzięli udział w Wielkim Finale Szkolnej Ligi Rugby Tag, który został rozegrany 17 czerwca w Łodzi, na obiekcie ŁKS-u. Współpracujące z Rugby Club Arka Rumia drużyny zajęły 4. i 9. miejsce.

W turnieju uczestniczyło 35 najlepszych klas w Polsce, wśród nich znalazły się dwie rumskie: klasa ze Szkoły Podstawowej nr 1 prowadzona przez Arkadiusza Skrzyńskiego, która ostatecznie zajęła 4. miejsce, a także prowadzona przez Grzegorza Grinholca reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4, która uplasowała się na 9. miejscu w kraju.

Reprezentanci Rumi, źródło: Rugby Club Arka Rumia

Reprezentanci Rumi, źródło: Rugby Club Arka Rumia

Rugby tag to odmiana sportu przygotowana specjalnie dla dzieci i młodzieży, niemal stworzona do szkolnych warunków, gdyż można w nią grać praktycznie na każdej nawierzchni. Zadaniem zawodników, podobnie jak w rugby, jest przeniesienie piłki na pole punktowe przeciwnika, jednak w założeniu jest to dyscyplina niemal bezkontaktowa. Nie występuje tu między innymi element obalania przeciwnika czy młyna, a gra nogą jest znacząco ograniczona. Jedynym elementem kontaktu jest zrywanie rywalom tagów – dwóch szarf przymocowanych na wysokości bioder każdego zawodnika. Do rozgrywek często przystępują drużyny mieszane, czyli składające się z dziewcząt i chłopców. Grać może każdy, niezależnie od warunków fizycznych. Mecze odbywają się na hali i trawie. Jak podkreślają trenerzy, jest to wspaniała zabawa i zarazem sport kształtujący sprawność fizyczną, pozwalający szkolić dzieci oraz młodzież poprzez naukę panowania nad piłką i sposób poruszania się z nią.


Wpis powstał na podstawie materiału przesłanego przez Beatę Soporowską, kierownika klubu Rugby Club Arka Rumia.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń