Poniedziałek, 16 maja 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Ukraińcy oficjalnie podziękowali władzom i mieszkańcom Rumi


Ukraińcy oficjalnie podziękowali władzom i mieszkańcom Rumif09.05.2022 r.

Od lewej: lokalny przedsiębiorca Michał Złoch i wiceburmistrz Piotr Wittbrodt z oficjalnym podziękowaniem

Lokalny przedsiębiorca Michał Złoch, który jest osobiście zaangażowany w transportowanie darów na Ukrainę oraz ewakuację uchodźców, przekazał władzom Rumi oficjalne podziękowania od wschodnich sąsiadów. Pismo podpisali przedstawiciele dwóch organizacji militarnych: „Samoobrona Boryslava” i „Spilka Voiniv ATO”.

Od początku wojny Michał i Damian Złochowie, związani z Rumią przedsiębiorcy, przejechali prywatnymi busami kilkanaście tysięcy kilometrów, spędzając za kierownicą setki godzin, by nieść pomoc humanitarną atakowanym przez Rosjan Ukraińcom – zarówno cywilom, jak i żołnierzom.

Podejmowane przez społeczników działania były wspierane przez rodzinę, przyjaciół, a także mieszkańców oraz władze Rumi. Zaangażowanie przedsiębiorców oraz rumian zostało dostrzeżone i docenione przez ukraińskie organizacje broniące kraju. Oficjalne wyrazy wdzięczności wręczono Michałowi Złochowi na początku maja. Przedsiębiorca otrzymał także pismo zaadresowane do władz miasta i mieszkańców, które 6 maja złożył na ręce wiceburmistrza Piotra Wittbrodta.

Bardzo dziękuję waszej organizacji za pomoc armii ukraińskiej i narodowi ukraińskiemu, za pomoc i wsparcie w trudnych dla Ukrainy czasach – czytamy w dokumencie.

Rozmawiający o sytuacji na Ukrainie przedsiębiorca Michał Złoch i wiceburmistrz Piotr Wittbrodt

Kalendarz wydarzeń