Sobota, 25 maja 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Umowa na dofinansowanie budowy windy podpisana


Umowa na dofinansowanie budowy windy podpisana30.08.2018 r.


To już pewne w budynku Szkoły Podstawowej numer 9 w Rumi pojawi się winda. Realizacja inwestycji będzie możliwa, dzięki środkom finansowym, które gmina pozyskała z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Umowa w tej sprawie została właśnie podpisana.

Przedsięwzięcie jest realizowane głównie z myślą o osobach niepełnosprawnych – nie tylko uczniach największej w mieście szkoły, ale i pracownikach, rodzicach oraz gościach. Prace obejmą montaż windy, wraz z budową szybu oraz dociepleniem. Szacunkowy koszt inwestycji to około 285 tysięcy złotych, z czego 30% (prawie 86 tysięcy) stanowią środki zdobyte z PFRON-u.

Był to wspólny wniosek powiatu wejherowskiego i Rumi, dzięki któremu pozyskaliśmy środki z PFRON-u na te niezwykle potrzebną inwestycję podkreśla Jacek Thiel, członek zarządu powiatu wejherowskiego.

Oficjalne podpisanie umowy dotyczącej przekazania środków odbyło się w czwartek (30 sierpnia) na terenie szkoły. Podpisy złożyli: starosta wejherowski Gabriela Lisius, członek zarządu powiatu wejherowskiego Jacek Thiel oraz burmistrz Michał Pasieczny. Obecni byli również dyrektor ZSO w Rumi Lucyna Oglęcka oraz przewodniczący Rady Miejskiej Rumi Ariel Sinicki.

W ciągu ostatnich 3,5 roku uzbierało się ponad 60 milionów złotych pozyskanych z funduszów zewnętrznych, a to jeszcze nie koniec – mówi Ariel Sinicki, przewodniczący rady miejskiej. – Ta winda ułatwi życie wszystkim, nie tylko niepełnosprawnym uczniom, ale również matkom z wózkami czy też osobom kontuzjowanym i starszym, które poruszają się po szkole – przekonuje.

Dofinansowanie projektu dobudowy windy dla osób niepełnosprawnych do budynku Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi zostało pozyskane w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Do tej pory budynek nie był wyposażony w windę.

Prace związane z realizacją inwestycji mają się zakończyć do końca tego roku.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń