Niedziela, 25 Lipiec 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
Fundusze krajowe Fundusze UE BIP Rumia

W MDK-u uczą dzieci majsterkowania


W MDK-u uczą dzieci majsterkowaniaf05.07.2019 r.

W MDK-u uczą dzieci majsterkowania

Nauka przez praktykę jest najskuteczniejsza. Właśnie dlatego w rumskim MDK-u realizowane są warsztaty majsterkowania dla dzieci pod nazwą „Do it Yourself” (tłum. zrób to sam), podczas których najmłodsi piłują, wiercą, szlifują, a nawet programują. Projekt odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Celem przedsięwzięcia jest kształtowanie u najmłodszych mieszkańców Rumi umiejętności posługiwania się tradycyjnymi narzędziami rzemieślniczymi, jak i wykorzystywania nowych technologii, takich jak drukarka 3D czy roboty.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat. Każda z 5 grup uczestniczy w cyklu 20 spotkań, odbywających się w maksymalnie 10-osobowych zespołach. Podczas zajęć dzieci m.in. tworzą prace z drewna, wiercą w betonie, programują roboty, buduję proste i złożone konstrukcje, a także uczestniczą w warsztatach ceramicznych. Co bardzo istotne, najmłodsi używając narzędzi pod nadzorem instruktora lub rodzica, uczą się samodzielności.

Zainteresowanie warsztatami od początku było ogromne, lista chętnych zapełniła się błyskawicznie – mówi Michał Gaj, zastępca dyrektora MDK-u. – Jeśli nasi mali mieszkańcy nadal będą tak żywo zainteresowani majsterkowaniem, to niewykluczone, że w przyszłości utworzymy dla nich specjalną sekcję – dodaje.

Ostatnie zajęcia w ramach warsztatów „Do it Yourself” odbędą się pod koniec lipca.


Ściągnij galerię
Kalendarz wydarzeń