Środa, 02 Grudzień 2020
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
BIP Rumia

Wakacyjna amnestia i wolność wyboru w bibliotece


Wakacyjna amnestia i wolność wyboru w bibliotecef20.07.2020 r.

Wakacyjna amnestia i wolność wyboru w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi informuje, że do końca wakacji każdy czytelnik może zwrócić zaległe książki i nie płacić kary.

To jedyna i niepowtarzalna okazja, aby uregulować zaległości bez ponoszenia konsekwencji regulaminowych – podkreśla Krystyna Laskowicz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi.

Akcja skierowana jest do wszystkich zapominalskich, którzy z różnych względów nie oddali książek, audiobooków czy gier planszowych pomimo upływu terminu zwrotu. Amnestia dotyczy materiałów wypożyczonych w Stacji Kultura oraz w filiach bibliotecznych w Rumi i potrwa do 31 sierpnia 2020 r.

Stacja Kultura oraz wszystkie filie rumskiej książnicy są już otwarte i umożliwiają czytelnikom wolny dostęp do księgozbioru. To oznacza, że znowu można swobodnie przemieszczać się między regałami i samodzielnie wybierać książki. Do 31 sierpnia placówki rumskiej biblioteki działają jednak w okrojonym wymiarze i skróconych godzinach otwarcia.

  • Stacja Kultura (ul. Starowiejska 2) i Filia nr 1 (ul. Pomorska 11) pon-pt: 10-18; śr, sob: nieczynne
  • Filia nr 2 (ul. Kościelna 17) pon-wt: 10-18 śr: 10-14; czw-pt: nieczynne
  • Filia nr 4 (ul. Górnicza 19) czw-pt: 10-18; pon-śr: nieczynne

    Szczegółowe i aktualne informacje dotyczące funkcjonowania biblioteki są zamieszczane na stronie internetowej www.bibliotekarumia.pl oraz na Facebooku.

 

Kalendarz wydarzeń