Sobota, 25 maja 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Wakacyjna oferta dla najmłodszych, czyli Akcja Lato 2018


Wakacyjna oferta dla najmłodszych, czyli Akcja Lato 201805.06.2018 r.


Oferta letnia dla dzieci i młodzieży jest już gotowa. Program Akcja Lato 2018 przewiduje aktywny wypoczynek w lipcu oraz sierpniu, a wśród atrakcji znaleźć można rozmaite warsztaty, zmagania sportowe, gry, zabawy oraz wspólne wycieczki. Wszystko dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczników oraz miejskich jednostek.


– Gorąco zachęcam dzieci i młodzież do udziału w naszym wakacyjnym cyklu. Program jest na tyle bogaty, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – przekonuje Piotr Wittbrodt, zastępca burmistrza Rumi. – Zadowoleni powinni być nie tylko miłośnicy rozmaitych gier i podobnych rozrywek, ale również młodzież interesująca się sportem oraz dzieci żądne podróżniczych przygód. Akcja Lato to także świetna okazja do zawarcia przyjaźni, być może nawet na całe życie – podkreśla.

Informacje o programie:

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

Podczas wakacji Stacja Kultura zaprasza do korzystania ze stałej oferty (księgozbioru, stanowisk komputerowych, konsoli do gier Xbox) oraz różnorodnych zajęć i warsztatów przygotowanych z myślą o letnich wakacjach. Chętni będą mogli nauczyć się lub podszlifować język hiszpański i niemiecki oraz własnoręcznie stworzyć ceramikę, ekologiczną biżuterię i czerpany papier. Ponadto każdy wtorek będzie się zaczynać od zajęć czytelniczych dla najmłodszych.

Miejski Dom Kultury w Rumi

Wakacje w MDK-u rozpoczną się od wycieczki autokarowej, w ramach której najmłodsi będą mogli korzystać z żaglówek i kajaków, a także popływać w jeziorze i upiec kiełbaski na ognisku. Następnie zaplanowano rodzinne spektakle artystyczne, warsztaty i półkolonie. Natomiast zwieńczeniem wakacji będzie kolejna wycieczka autokarowa, podczas której dzieci i młodzież odwiedzą Muzeum Bałtyku, zobaczą wystawę lego oraz przejdą labirynt w polu kukurydzy.    

Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Janowo”

Spółdzielnia przygotowała wakacyjną ofertę z myślą o dzieciach i młodzieży w wieku od 7 do 15 lat. Najmłodsi będą mogli skorzystać m.in. ze szkoły tańca i nauki gitary biwakowej, warsztatów plastycznych, a także zagrać w kręgle, gry planszowe i mini football. Chętni będą mieli również okazję wybrać się na wycieczkę autokarową, by zwiedzić zamek krzyżacki oraz muzeum piernika, zobaczyć osadę łowców fok czy też przejechać się bryczką.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi

Miłośnicy aktywnego wypoczynku będą mogli nauczyć się jazdy na rolkach, pograć w tenisa stołowego, a także skorzystać z pływalni. Ponadto na poszczególnych boiskach będą się odbywać turnieje „piątek piłkarskich”, pojedynki w tenisa oraz rozmaite gry i zabawy.

Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży

Stowarzyszenie zaprasza na półkolonie, które odbędą się w dwóch kilkudniowych turnusach.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń