Piątek, 01 grudnia 2023
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Władze miasta docenione za działalność na rzecz środowiska osób niewidomych i słabowidzących


Władze miasta docenione za działalność na rzecz środowiska osób niewidomych i słabowidzących04.11.2022 r.

Wiceburmistrz Piotr Wittbrodt z przedstawicielami Polskiego Związku Niewidomych

Z okazji przypadającego 15 października Międzynarodowego Dnia Białej Laski przedstawiciele Polskiego Związku Niewidomych wręczyli lokalnym samorządowcom odznaki „Przyjaciel Niewidomego”. W gronie docenionych znalazł się burmistrz Michał Pasieczny.

Międzynarodowy Dzień Białej Laski to ustanowione w 1964 roku święto osób niewidomych i niedowidzących. Lokalne obchody cyklicznie organizuje Koło Powiatowe w Wejherowie Polskiego Związku Niewidomych. W spotkaniach uczestniczą nie tylko przedstawiciele organizacji, ale i sponsorzy, przyjaciele, wolontariusze i samorządowcy. Tegoroczne święto było okazją do uhonorowania osób zasłużonych dla środowiska odznakami „Przyjaciel Niewidomego”. Odznaczenie dla burmistrza Michała Pasiecznego odebrał w jego imieniu wiceburmistrz Piotr Wittbrodt.

Te odznaki są wręczane za szczególną wrażliwość i działalność na rzecz środowiska osób niewidomych i słabowidzących. To wyjątkowe wyróżnienie przyznano burmistrzowi Michałowi Pasiecznemu, ale w praktyce jest to wyraz wdzięczności dla całego zespołu, wszystkich urzędników, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego, by osoby mające problemy ze wzrokiem mogły lepiej funkcjonować w miejskiej przestrzeni. Pani prezes Genowefie Domoradzkiej i wszystkim członkom koła bardzo dziękuję za tę odznakę i wszystkie wspólne rozmowy – podsumował spotkanie Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz do spraw społecznych.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń