Poniedziałek, 26 lutego 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Wraca rodzinny piknik


Wraca rodzinny piknik09.08.2021 r.

Fot. Róża Blok

Kochani! Już niedługo, już niebawem – Piknik Rodzinny 2021! Przygotowania idą pełną parą, by 28 sierpnia o godzinie 12:00 spotkać się z Wami w parku Starowiejskim przy Miejskim Domu Kultury w Rumi!

Powodów do celebrowania nie brakuje – nieformalna grupa „Mama w mieście Rumia” obchodzi swoje trzecie urodziny i zrzesza już 3600 kobiet z miasta i najbliższych okolic. Przybijam piąteczkę każdej z Was, bo to właśnie Wy jesteście moją siłą napędową do działania! Dziękuję za Waszą obecność!

Pamiętacie pierwszą edycję Pikniku Rodzinnego 2019? Tak? Uff, na to liczyłam – właśnie wtedy powstała spontaniczna myśl o poszerzeniu lokalnej grupy przyjaciół także o ojców, dzieci i seniorów – do życia powołana została „Rodzina w mieście Rumia”, która w trudnych czasach pandemii nabyła osobowość prawną, przekształcając się w organizację pozarządową – fundację.

Niech wspólna zabawa i możliwość spędzenia tego dnia razem, wśród lokalnych przyjaciół, stanowią cudowne zakończenie wakacyjnego i beztroskiego czasu. Stwórzmy piękne wspomnienia dzięki naszym wolontariuszom, którzy zgodzili się uwiecznić ten dzień, byśmy mogli do niego wracać w długie jesienne wieczory – tegoroczne, kolejne i kolejne…

Piknik Rodzinny 2021 kierowany jest do wszystkich chętnych, a w szczególności do mieszkańców naszego miasta i sympatyków. Przewidzieliśmy moc atrakcji zarówno dla najmłodszych, milusińskich, jak i nas – nieco starszych, czyli dorosłych. Z pewnością nie będziecie się nudzić. Już my o to zadbamy!

Będzie wesoło i kolorowo, ciekawie i aktywnie, ale także nieco poważniej i specjalistycznie. Podczas wydarzenia będziecie mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych animacjach, warsztatach oraz aktywnościach ruchowych – indywidualnych i rodzinnych. Pojawi się także strefa lokalnego handmade – poznacie m.in. Handmade by Mrs. Thin i Erilo. Myślę, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Nie zabraknie występów scenicznych – tych pokazowych, przygotowanych dla Was, ale także tych z Waszym udziałem. Zwieńczeniem wydarzenia będzie premiera spektaklu „Florence”, na którą o godzinie 17:00 zaprosimy Was wspólnie z aktorami Zawodowego Teatru Miejskiego Domu Kultury w Rumi.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali również zaprzyjaźnieni lokalni przedsiębiorcy, ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy w swojej ofercie ukierunkowani są na zbieżne cele z naszymi – rodzina i wszelkie dobra z tego płynące. Spotkacie tu m.in. Active Life, Bajarz – imprezy dla dzieci i młodzieży, Bookarnik, Calypso Fitness Rumia, Genesha Joga, Laboratorium Pomysłów WittLab, Pikabuu – strefę rozwoju, Sova School, Zumbini by Diana Smolarz i Viva la Vida.

Jesteśmy przekonani, iż Piknik Rodzinny 2021 zaowocuje zwiększeniem poziomu integracji i znajomości jego uczestników – co z kolei pobudzi nas wszystkich do podejmowania kolejnych aktywności oraz wspólnych działań na rzecz naszego miasta. Z doświadczenia wiemy, że takie wydarzenie jest potrzebne, szczególnie w tak trudnym czasie, jakim jest pandemia. Nasz piknik pozwoli na ponowne spotkanie się, nawiązanie relacji, współpracę, a przede wszystkim wyjście z domu i zasmakowanie wspólnej zabawy. Kochani, zabierajcie swoich bliskich i znajomych, przekazujcie zaproszenie dalej – bez obaw, pomieścimy się.

Tegoroczne wydarzenie realizujemy dzięki środkom finansowym pozyskanym z Urzędu Miasta Rumi, a także własnym funduszom i wpłatom darczyńców. Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania na rzecz mieszkańców Rumi i najbliższych okolic, możesz do zrobić poprzez wpłatę darowizny na konto Fundacji „Rodzina w mieście Rumia” – 62 1240 5383 1111 0011 0011 5575 (część darowizny można odpisać przy rozliczaniu podatku PIT, przy zachowaniu tytułu przelewu: Darowizna na cele statutowe).

Przebieramy już nóżkami i z niecierpliwością czekamy na spotkanie z Wami, na wspólną zabawę oraz wymianę ciepłych spojrzeń i mocnych uścisków. Rodzina jest dla nas największą wartością, a to właśnie z Wami ją tworzymy. Zatem budujmy relacje, poznawajmy siłę społeczności i wspierajmy lokalnie! Czekamy na Was! Więcej informacji można uzyskać na Facebooku (Rodzina w mieście Rumia) lub wysyłając zapytanie na adres mailowy: rodzinawmiescierumia@gmail.com.

Autorką tekstu jest Anna Mróz, prezes Fundacji Rodzina w mieście Rumia

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń