Sobota, 25 maja 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Wszystkich Świętych 2022 – zmiany w organizacji ruchu


Wszystkich Świętych 2022 – zmiany w organizacji ruchu28.10.2022 r.

W okresie Wszystkich Świętych – od 29 października do 1 listopada – nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicach zlokalizowanych w pobliżu cmentarza parafialnego i komunalnego w Rumi.

Ruch wokół cmentarza parafialnego będzie zorganizowany tak samo, jak w poprzednich latach. Zmiany dotyczą cmentarza komunalnego.

  • W bieżącym roku wyjątkowo wyłączone z ruchu zostaną ulice: Hutnicza, Tkacka oraz Górnicza (na odcinku od skrzyżowania z ulicą Stalową do cmentarza). Główną przyczyną tych zmian jest trwająca modernizacja parkingu przy cmentarzu na ulicy Górniczej. Prace nie mogły być realizowane w innym terminie, gdyż na ten cel udało się pozyskać wysokie dofinansowanie, które musi zostać wydane w określonym czasie.
  • Przybyło znaków zakazów zatrzymywania się na ulicach w pobliżu cmentarza komunalnego ze względu na zmienioną trasę kursowania autobusów.
  • Mieszkańcy ulic Górniczej, Hutniczej oraz Tkackiej otrzymali do skrzynek pocztowych specjalne upoważnienia przejazdu, które należy umieścić za przednią szybą samochodu, w widocznym miejscu.
  • Parking dla taksówek oraz pojazdów przewożących osoby niepełnosprawne zlokalizowany jest na końcu ulicy Tkackiej.
  • Ze względu na utrudnienia w ruchu zachęcamy wszystkich, którzy chcą odwiedzić groby, do pozostawienia samochodów na nowych parkingach zlokalizowanych przy węźle integracyjnym Janowo, a następnie kontynuowania podróży autobusem, wsiadając na przystanku zlokalizowanym przy ulicy Jana III Sobieskiego.
  • W przypadku wystąpienia poważnych utrudnień ruchem kierować będą policjanci.

Komunikat ZMK-u Gdynia dotyczący funkcjonowania komunikacji miejskiej w tym okresie.

Mapa organizacji ruchu – cmentarz komunalny

Mapa organizacji ruchu – cmentarz parafialny

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń