Wtorek, 25 czerwca 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Wystartował projekt „Rumia oczami dzieci”


Wystartował projekt „Rumia oczami dzieci”07.02.2020 r.


Rozpoczęła się trzecia edycja projektu „Rumia oczami dzieci”. W tegorocznej odsłonie uczestniczy rekordowa liczba placówek oświatowych – aż 23 szkoły i przedszkola. Podczas spotkania z koordynatorami, które odbyło się 5 lutego, omówione zostały wszystkie założenia projektu oraz czekające na uczestników zadania.


Aktualizacja – 11.03.2020

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, by zapobiegać rozpowszechnianiu się koronawirusa, do odwołania na terenie miejskich jednostek nie będą organizowane wydarzenia o charakterze kulturalnym i edukacyjnym, w tym interaktywny quiz. O nowym terminie przeprowadzenia interaktywnego quizu będziemy Państwa informować.


Projekt edukacyjny „Rumia oczami dzieci” po raz pierwszy wystartował w marcu 2018 roku z inicjatywy burmistrza Michała Pasiecznego. Celem inicjatywy od początku było budowanie poczucia lokalnej tożsamości, propagowanie wiedzy o mieście i samorządzie gminnym oraz zaangażowanie dzieci i młodzieży w życie społeczne miasta. W projekcie mogą uczestniczyć zarówno placówki publiczne, jak i prywatne.

Zależy nam, aby dzieci i młodzież mogły jeszcze lepiej poznać swoje miasto, związane z Rumią symbole czy historię. Jest to również okazja, aby zaangażować się w sprawy lokalne na przykład poprzez udział w sesji dziecięcej rady miejskiej – podkreśla Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz miasta.

W ramach tegorocznej odsłony projektu zaplanowano realizację sześciu zadań tematycznych. Najmłodsi, jak co roku, będą musieli poznać miejskie symbole, zorganizować spotkanie z ciekawą osobą oraz uczestniczyć we wspomnianym już dziecięcym posiedzeniu rady miejskiej. Nowością będzie udział w interaktywnym quizie oraz grze miejskiej, realizacja autorskiego projektu ekologicznego, a także przygotowanie przedstawienia, którego fabuła nawiązuje do Rumi.

Ponadto, wzorem poprzednich edycji, przeprowadzony zostanie konkurs plastyczny pod tytułem „Rumia moje miasto” oraz konkurs literacki polegający na stworzeniu bajki, baśni lub opowiadania dla dzieci, którego fabuła nawiązuje do Rumi. Na tych, którzy wykażą się największym zaangażowaniem i kreatywnością, czekać będą nagrody rzeczowe.

Ogłoszenie laureatów nastąpi podczas podsumowującego projekt festynu, który odbędzie się 31 maja przy Miejskim Domu Kultury w Rumi.

Regulamin projektu dostępny jest pod tym linkiem. Więcej informacji na temat projektu udzielają pracownicy Referatu Promocji, Estetyzacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Rumi, pod numerami telefonów: 58 679 65 01, 58 679 66 01 bądź pod adresem mailowym: promocja@rumia.eu.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń