Poniedziałek, 14 Czerwiec 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
Fundusze krajowe Fundusze UE BIP Rumia

Za nami III Otwarte Mistrzostwa Pomorza Cheerleaders. W rywalizacji wzięło udział ponad 500 sportowców


Za nami III Otwarte Mistrzostwa Pomorza Cheerleaders. W rywalizacji wzięło udział ponad 500 sportowcówf26.05.2021 r.

Za nami III Otwarte Mistrzostwa Pomorza Cheerleaders. W rywalizacji wzięło udział ponad 500 sportowców

W niedzielę 23 maja w hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi rozegrane zostały III Otwarte Mistrzostwa Pomorza Cheerleaders zorganizowane pod patronatem burmistrza Rumi i Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders. Turniej był kolejnym z cyklu Grand Prix Polski Cheerleaders PSCh 2021.

Organizatorami Mistrzostw byli: Miasto Rumia, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Fundacja „For Dream”, Stowarzyszenie TKKF Checz Gdynia, Mazurenko Amwrestling Promotion oraz Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders.

Do walki stanęło ponad 500 zawodniczek i zawodników, którzy konkurowali w dwóch dywizjach tanecznych: Pom Dance Elite i Premiere oraz Performance Cheer z podziałem na Freestyle Pom, Cheer Hip Hop i Cheer Jazz. Uczestnicy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych: Dzieci, Junior Młodszy, Junior, Senior i Senior II – według ścisłych przepisów Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders.

Uczestnicy  przyjechali aż z 19 miast: Krakowa, Warszawy, Słupska, Bierkowa, Gdyni, Elbląga, Olsztyna, Płocka, Sząbruka, Gdańska, Kocmyrzowa Luborzycy, Torunia, Krynicy Zdroju, Leszna, Piotrkowa Trybunalskiego, Łochowa, Biskupca, Pasłęka i Mszczonowa.

Wszystkie zawodniczki i zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności, a dynamiczne choreografie przesycone skokami, akrobacjami, szelestem kolorowych pomponów i niesamowitą energią na długo zostaną w pamięci.

Występy zespołów i duetów oceniało profesjonalne dziewięcioosobowe jury składające się z sędziów Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders.

Organizację zawodów wsparło wielu zaprzyjaźnionych sponsorów. Między innymi: Miasto Rumia, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Rada Dzielnicy Chylonia, Pracownia Poligrafii i Reklamy „Petit”, Catering „Jaks”, Kwiaciarnia „Asia”, Firma „Flash Art.” oraz „Igielski Ochrona”.

Wszystkie zaprzyjaźnione instytucje i firmy, które pomogły w zorganizowaniu III Otwartych Mistrzostw Pomorza Cheerleaders, zostały uhonorowane pamiątkowymi statuetkami z logo Mistrzostw.

Zawodnicy i trenerzy oprócz statuetek, medali i dyplomów otrzymali drobne upominki od sponsorów oraz Miasta Rumi.

Za oprawę foto odpowiadały firmy „Gans” i „Flash Art”, które przygotowały pamiątkowe zdjęcia dla każdego zespołu.

 

Wyniki turnieju

 

DYWIZJA  POM  DANCE - ZESPOŁY

 

I. Pom Dance Elite – Dzieci

I miejsce - CHEER BISIAKI – BISKUPIEC – ANETA SZEMPLIŃSKA

II miejsce - SANDY ACTIVE – GDYNIA – NINA SCHREIBER / IZABELA SOBIECKA

 

II. Pom Dance Elite – Junior Młodszy

I miejsce - STARS – SZĄBRUK – MONIKA MAKOWSKA

II miejsce - CHEERLEADERS CADMANS MINI – ELBLĄG - JULIA STELMACH

III miejsce - CHEER BIS – BISKUPIEC – ANETA SZEMPLIŃSKA

 

III. Pom Dance Elite – Senior

I miejsce - IMPULS – PŁOCK – KATARZYNA SYLWESTRZAK

 

IV. Pom Dance Elite – Senior II

I miejsce - BIS MAMA – BISKUPIEC – WERONIKA STRZELEC

 

V. Pom Dance Premier – Dzieci

I miejsce - MAXIMKI – SŁUPSK – NATALIA STASZEWSKA

II miejsce - LITTLE UNIQUE – KOCMYRZÓW LUBORZYCA – LIDIA STEFAŃSKA, ANTONI KUDELSKI, JULIA CZAJOR

III miejsce - MINI TRÓJECZKI – ŁOCHÓW – ALDONA GUZEK

 

VI. Pom Dance Premier – Junior Młodszy

I miejsce - AMBER ACTIVE – GDYNIA – IZABELA SOBIECKA

II miejsce - WESOŁE TRÓJECZKI - ŁOCHÓW – ALDONA GUZEK

III miejsce - FRESHKY – MSZCZONÓW – NATALIA KARCZEWSKA

 

VII. Pom Dance Premier – Junior

I miejsce - CHEERLEADERS CADMANS JUNIOR – ELBLĄG – JULIA STELMACH

II miejsce - POWER MAXI – BIERKOWO – MICHAŁ GRAJEWSKI

III miejsce - STARS GOLD – SZĄBRUK – MONIKA MAKOWSKA

 

VIII. Pom Dance Premier – Senior

I miejsce - SILVER TEAM – GDAŃSK – ANITA ZELENT / HALINA KOPUT

II miejsce - GOLD ACTIVE – GDYNIA – IZABELA SOBIECKA

III miejsce - SOLTARE – OLSZTYN – KLAUDIA ZIEMBA

IV miejsce - BALTICA WAVES – GDAŃSK – KLAUDIA WĘGRZYNOWSKA, MARTA TARAS, ALICJA PŁONKA

V miejsc - FRESH DANCE – MSZCZONÓW – ALEKSANDRA KRZEŚNIAK

 

IX. Pom Dance Premier – Senior II

I miejsce - SOLSTARE – OLSZTYN – KLAUDIA ZIEMBA

II miejsce - ZŁOTA ATIGA – KRAKÓW – AGATA DRWAL

III miejsce - BIG STARS – SZĄBRUK – MONIKA MAKOWSKA

 

DYWIZJA  POM  DANCE - DUETY

 

I. Pom Dance Elite – Junior Młodszy

I miejsce - VITALINA SOROKOPUDOWA / MARTA MOENERT – GDAŃSK – ALICJA CENDROWSKA / JULIA CHYLMAŃSKA

II miejsce - DOMINIKA KURPISZ / MAGDALENA PIECUCH – LESZNO – MARCELINA BINASIEWICZ

 

II. Pom Dance Premier - Dzieci

I miejsce - MARIA KSIĄŻKIEWICZ / JAGODA MICEK – KOCMYRZÓW LUBORZYCA – LIDIA STEFAŃSKA, ANTONI KUDELSKI, JULIA CZAJOR

II miejsce - NINA SKULIK / MAŁGORZATA STAŃDO – KOCMYRZÓW LUBORZYCA – LIDIA STEFAŃSKA, ANTONI KUDELSKI, JULIA CZAJOR

 

III. Pom Dance Premier – Junior Młodszy

I miejsce - ZOFIA KSIĄŻKIEWICZ / DOMINIKA JAMRÓZ – KOCMYRZÓW LUBORZYCA – LIDIA STEFAŃSKA, ANTONI KUDELSKI, JULIA CZAJOR

II miejsce – NATALIA FRYSZKOWSKA / PATRYCJA PRYLIŃSKA – GDYNIA – IZABELA SOBIECKA

III miejsce – IZABELA MALACA / KAMILA WYPYCH – KOCMYRZÓW LUBORZYCA – LIDIA STEFAŃSKA, ANTONI KUDELSKI, JULIA CZAJOR

 

IV. Pom Dance Premier – Junior

I miejsce – WERONIKA IWANICKA / WIKTORIA SZAŁACHOWSKA – ELBLĄG – JULIA STELMACH / ANETA ORŁOWSKA

II miejsce - ALICJA IGNACZAK / NATALIA CECHOWSKA – ELBLĄG – JULIA STELMACH

III miejsce - OLIWIA MANIKOWSKA / JULIA SZAFRAŃSKA – PIOTRKÓW TRYBUNALSKI – ALEKSANDRA KULIK-POROCH

IV miejsce - OLIWIA KIESZKOWSKA / AMELIA WIĘCEK – BIERKOWO – MICHAŁ GRAJEWSKI

 

V. Pom Dance Premier – Senior

I miejsce - PAULINA ROCŁAWSKA / MARTA AUGUSTYNIAK – GDAŃSK – ANITA ZELENT / HALINA KOPUT

II miejsce - NATALIA KAŁĘDKOWSKA / KLAUDIA EBŁOWSKA – GDAŃSK – ALICJA CENDROWSKA / JULIA CHYLMAŃSKA

III miejsce - JULIA DŁUGOSZ / NATALIA FILIPCZAK – GDAŃSK – KLAUDIA WĘGRZYNOWSKA / MARTA TARAS / ALICJA PŁONKA

 

DYWIZJA PERFORMANCE CHEER

 

I. Freestyle Pom – Junior Młodszy

I miejsce - MINI MAXI – SŁUPSK –  DARIA BRODZIK

II miejsce - FRESH JUNIOR – MSZCZONÓW – KATARZYNA MALINOWSKA

III miejsce - RYTM – X ELITE – TORUŃ – KLAUDIA ŻERO

IV miejsce - ISKIERKI – PASŁĘK – AGNIESZKA LEJMAN

 

II. Freestyle Pom – Junior

I miejsce - JUNIOR MAXI – SŁUPSK – MAGDALENA BRODZIK

II miejsce - UNIQUE TEENS – KOCMYRZÓW LUBORZYCA – LIDIA STEFAŃSKA, ANTONI KUDELSKI, JULIA CZAJOR

III miejsce - CHEER BIS – BISKUPIEC – ANETA SZEMPLIŃSKA

IV miejsce - RYTM – X SUPREME – TORUŃ – KLAUDIA ŻERO

V miejsce - DIAMONDS – PASŁĘK – AGNIESZKA LEJMAN

 

III. Cheer Dance Freestyle Pom – Senior

I miejsce - UNIQUE PRO – KOCMYRZÓW LUBORZYCA – LIDIA STEFAŃSKA, ANTONI KUDELSKI, JULIA CZAJOR

II miejsce - FRESH – MSZCZONÓW – ALEKSANDRA KRZEŚNIAK

III miejsce - SWPW - IMPACT – PŁOCK – KATARZYNA SYLWESTRZAK

IV miejsce - RESTART – KRAKÓW – AGATA GIŻA

 

IV. Cheer Jazz – Junior Młodszy

I miejsce - KORRIGANS MINI MDK GDYNIA – GDYNIA – KAMILA HAMERSKA

II miejsce - CALYPSO MDK GDYNIA – GDYNIA – MONIKA POLENIEWICZ

III miejsce - BLUE ACTIVE – GDYNIA – NINA SCHREIBER

IV miejsce - UNLIMITED MDK GDYNIA – GDYNIA – MONIKA POLENIEWICZ 

 

V. Cheer Jazz – Senior

I miejsce - UNIQUE PRO – KOCMYRZÓW LUBORZYCA – LIDIA STEFAŃSKA, ANTONI KUDELSKI, JULIA CZAJOR

II miejsce - FRESH – MSZCZONÓW – ALEKSANDRA KRZEŚNIAK

III miejsce - SWPW - IMPACT – PŁOCK – KATARZYNA SYLWESTRZAK

IV miejsce - KORRIGANS MDK – GDYNIA – KAMILA HAMERSKA


Ściągnij galerię
Kalendarz wydarzeń