BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Za nami „NBA Rumi 2022”

Za nami „NBA Rumi 2022” 12.12.2022 r.

Jedna ze zwycięskich drużyn

W sobotę 10 grudnia w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi królowała koszykówka. „NBA Rumi 2022” to kontynuacja cyklu turniejów mikołajowych organizowanych corocznie przez MOSiR Rumia. Turnieje te odbywają się od 1997 roku, a od pięciu lat w nowej formule. W tegorocznych zawodach wzięło udział ponad 80 uczestników.

W pierwszej kategorii, czyli „Mikołaje i Mikołajki”, zwyciężył zespół „Przygody” złożony z zawodniczek trenujących na co dzień siatkówkę. Dziewczyny zagrały w składzie: Julia Posańska, Maria Przygoda, Wiktoria Szymańska. Na drugim stopniu podium uplasowała się drużyna „Młodzi Samuraje”, a na trzecim „FC Krzaki”. W rywalizacji „Reniferów” wygrał zespół „UKS Basket Ósemka Wejherowo”, wyprzedzając „Elfy z Ohio” oraz „Team Haaland”. Natomiast w „Reniferkach” zwyciężyły „Rydze” przed „Różyczkami” oraz „Stokrotkami”.

W kategorii „Open Mężczyźni” najlepszą ekipą okazał się „6. Batalion” w składzie: Mateusz Zbórski, Miłosz Romański, Łukasz Szopiński oraz Marek Kowalczyk. Drugie miejsce zajął „Bang Bros”, a trzecie „Bez Lapsa”. Trzy najlepsze teamy w rozgrywkach open otrzymały nagrody finansowe.

Podczas turnieju został rozegrany także konkurs rzutów za trzy punkty. W kategorii kobiet wygrała Anna Todys, a wśród mężczyzn Szymon Żywicki.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z UKS Basket-Ósemka Wejherowo.

Więcej zdjęć z wydarzenia można znaleźć na facebookowym profilu współorganizatora.