Poniedziałek, 15 kwietnia 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Najlepsi sportowcy i trenerzy nagrodzeni za zeszłoroczne sukcesy


Najlepsi sportowcy i trenerzy nagrodzeni za zeszłoroczne sukcesy20.02.2023 r.

Uczestnicy gali

Od 29 lat organizatorzy rumskiego konkursu wyłaniają najlepszego sportowca i trenera. To wyjątkowy moment docenienia osób, które reprezentują nasze miasto na bieżniach i stadionach całego świata, a na co dzień tutaj mieszkają lub trenują.

Konkurs organizuje Urząd Miasta Rumi oraz MOSiR Rumia. Na początku odbywał się on w formie plebiscytu. Natomiast od 18 lat wyboru dokonuje powołana przez burmistrza kapituła. Podczas odbywającego się 2 lutego posiedzenia kapituła wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach za osiągnięcia za poprzedni rok.

Sportowcem Roku 2022 został Kamil Kulik z UKS-u Tri-Team Rumia, kilkukrotny mistrz Polski elity w duathlonie oraz w triatlonie na dystansie olimpijskim, sprinterskim i super sprint.

Tytuł Trenera Roku 2022 otrzymał Maciej Szymański, trener Rumskiego Klubu Sportowego oraz zaplecza kadry narodowej w biegach średnich. Jego podopieczni zdobywają medale na zawodach wojewódzkich, ogólnopolskich oraz międzynarodowych.

Tradycją jest, że wyniki są oficjalnie ogłaszane, a nagrody i wyróżnienia wręczane laureatom podczas uroczystej Gali Sportu, która odbywa się w naszej hali widowiskowo-sportowej. To ważny dzień dla przedstawicieli rumskiego środowiska sportowego: zawodników, trenerów oraz działaczy – mówi Jolanta Król, dyrektor MOSiR-u.

WYNIKI W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH

I. SPORTOWA OSOBOWOŚĆ ROKU 2022:
Karolina Szalast - UKS Tri-Team Rumia, triathlon i pływanie lodowe

II. SPONSOR ROKU 2022:
1. INPRO S.A. - sponsor ATS MT Rumia
2. P.P.H. Kamix Sp. z o.o. Sp. K. - sponsor ATS MT Rumia
3. Fundacja Przystań - sponsor ATS MT Rumia
4. ALUMILEX Gdynia - sponsor ATS MT Rumia
5. TAMBUD Sp. z o.o. - sponsor TKS Creative Dance Rumia    
6. Orlex Maciej Gębarowski - sponsor RKS Rumia    
7. AMEL Sp. z o.o. - sponsor UKS Tri-Team Rumia    
8. Euro Styl S.A. - sponsor Rugby Club Arka Rumia, MKS Orkan Rumia, RKS Rumia    
9. SEALAND Liquids S.A. - sponsor Rugby Club Arka Rumia    
10. Toyota Walder - sponsor Rugby Club Arka Rumia
11. Trucker Sp. z o.o. Sp. K. - sponsor SL SALOS Rumia    
                
III. NAJLEPIEJ ZAPOWIADAJĄCY SIĘ SPORTOWIEC MŁODEGO POKOLENIA ROKU 2022:
1. Daria Kamińska - UKS Masta Dance Rumia, taniec
2. Timofil Hohol - ATS Rumia, tenis stołowy    
3. Marta Klimek - WKKiSS APOLLO Wejherowo, ciężary
4. Piotr Motała - UKS Siódemka Rumia, bieg na orientację    
5. Ziemowit Werra - karting    
6. Maja Mikucka - Stowarzyszenie Tańca Spin MOSiR Rumia, taniec
7. Magdalena Maj - RKS Rumia, lekkoatletyka
8. Yehor Maistruk - UKS Tri-Team Rumia, pływanie    
9. Jakub Golla - Rugby Club Arka Rumia, rugby        
10. Zuzanna Kreft - KSK Sakura Rumia, karate
11. Amelia Serafin - KJF Spin on Rolls, jazda figurowa na rolkach
12. Aleksandra Wołosowicz - APS Rumia, siatkówka

IV. DRUŻYNA ROKU 2022:
KAMIX ATS MT Rumia - tenis stołowy

V. WYRÓŻNIENIA SPECJALNE:
1. ZA CAŁOKSZTAŁT DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ ŚRODOWISKA SPORTOWEGO 2022: Ewa Nastały - APS Rumia, siatkówka    
2. ZA SPORTOWO-ARTYSTYCZNĄ PROMOCJĘ MIASTA NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ 2022:
- UKS Masta Dance Rumia - taniec    
- KSK SAKURA Rumia - karate    
- KJF Spin on Rolls – jazda figurowa na rolkach        
- Ziemowit Werra - karting

VI. WYDARZENIE SPORTOWE ROKU 2022:
Mistrzostwa Polski w Duathlonie - UKS Tri-Team Rumia

VII. NAJLEPSZA SZKOŁA RUMI WE WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2021/2022:
1. Dzieci - Szkoła Podstawowa nr 9
2. Młodzież - Szkoła Podstawowa nr 9
3. Szkoły ponadpodstawowe - Powiatowy Zespół Szkół nr 1

VIII. WYRÓŻNIENIA SPECJALNE ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE:
1. Dominika Budzyńska - RKS Rumia, lekkoatletyka            
2. Radosław Kryś - UKS Tri-Team Rumia, pływanie        
3. Wiktoria Nowak - KSK SAKURA Rumia, karate
4. Kamila Stawicka - Rugby Club Arka Rumia, rugby        

IX. NAJLEPSZY TRENER ROKU 2022 – NOMINACJE:
1. Wojciech Cierlica    - ATS MT Rumia, tenis stołowy. Trener drugoligowej drużyny Akademia Tenisa Stołowego Małe Trójmiasto  Rumia. Wychowawca młodych zawodników, od powstania klubu związany z jego działalnością.    
2. Maciej Szymański - RKS Rumia, lekkoatletyka. Trener Rumskiego Klubu Sportowego oraz zaplecza Kadry Narodowej w biegach średnich. Jego podopieczni zdobyli medale na zawodach wojewódzkich, ogólnopolskich oraz międzynarodowych.
3. Piotr Netter - UKS Tri-Team Rumia, triathlon. Pod jego opieką młodzi zawodnicy zdobyli 11 medali Mistrzostw Polski w triathlonie, duathlonie i aquathlonie.

X. NAJLEPSZY SPORTOWIEC ROKU 2022 – NOMINACJE:
1. Anna Ławrukajtis - RKS Rumia, lekkoatletyka. Osiągnęła wysokie wyniki sportowe, które zagwarantowały jej miejsce w Kadrze Narodowej B w biegach średnich.
2. Kamil Kulik - UKS Tri-Team Rumia, triathlon, duathlon. Kilkukrotny mistrz Polski elity w duathlonie oraz w triatlonie na dystansie olimpijskim, sprinterskim i super sprint.
3. Małgorzata Kirszling - KSK SAKURA Rumia, karate. W swojej karierze sportowej brała udział w ponad 100 zawodach, podczas których zdobyła łącznie ponad 200 medali.

XI. AMBASADOR SPORTU ROKU 2022:
Piotr Biankowski - pływanie ekstremalne. W 2022 r. przepłynął jako pierwszy Polak w historii jezioro Loch Ness w Szkocji oraz jako trzeci Polak ukończył Maraton 20-stu Mostów wokół wyspy Manhattan w Nowym Jorku.


Komentarze 4 laureatów:

To dla mnie bardzo miłe zaskoczenie. Cieszę się, że moje osiągnięcia zostały docenione przez kapitułę. Myślę, że jest to nagroda za całokształt działalności. W poprzednich edycjach plebiscytu otrzymałem dwukrotnie nagrodę w kategorii Sportowiec Roku, byłem wówczas jeszcze zawodnikiem Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. Od 2003 roku jestem trenerem RKS-u Rumia. Niezmiernie mi miło, że do tytułu Sportowca Roku dołączył tytuł Trenera Roku. Dziękuję za wsparcie mojej żonie i córkom, zawodnikom, działaczom RKS-u, pani Jolancie Król i pracownikom MOSiR-u, urzędowi miasta oraz sponsorom Maciej Szymański, Trener Roku 2022.

Chciałem bardzo podziękować za to wyróżnienie. Szczególne podziękowania kieruję do klubu Tri-Team Rumia i trenera Piotra Nettera za wielką pomoc, którą otrzymuję, oraz do MOSiR-u i miasta za umożliwienie treningu w tak dobrych i komfortowych dla sportowca warunkach. Ostatni rok na pewno był dla mnie bardzo udany i mam nadzieję, że następny będzie jeszcze lepszy. Mam też nadzieję, że spotkamy się ponownie na Gali Sportu za rokKamil Kulik, Sportowiec Roku 2022.

Ubiegły rok był niesamowicie pracowity i pełen emocji. Loch Ness – niezbadane i tajemnicze szkockie jezioro otoczone górami – oraz tętniąca życiem półtoramilionowa wyspa Manhattan przepłynięte w celach charytatywnych to moje największe sukcesy. Połączyłem pływanie z dawaniem dobra, to motywuje mnie na 2023 rok. Przede mną kolejne jezioro, kanał Catalina oraz nocne pływanie w Bałtyku. Dziękuje wszystkim rumskim kibicom – wasze wsparcie jest zauważalne na całym świeciePiotr Biankowski, Ambasador Sportu 2022.

Rok 2022 był dla mnie wyjątkowy. Zostałam podwójną mistrzynią świata w pływaniu lodowym, ustanawiając jednocześnie dwa rekordy świata, które do dziś nie zostały pobite. W triatlonie, pływaniu długodystansowym na wodach otwartych w płetwach, jak i pływaniu długodystansowym na wodach otwartych na dystansie 7,5 km zdobyłam podczas mistrzostw Polski dwa złote medale i jeden srebrny. Wyróżnienie, które otrzymałam, jest dla mnie bardzo ważne. Z jednej strony jest to docenienie mojej ciężkiej pracy, którą wykonuję każdego dnia, z drugiej zaś ogromna motywacja do dalszego wysiłku. Uważam, że nasze miasto bardzo wspiera sportowców. Mamy tu wspaniałe obiekty i możliwości do dobrego treningu Karolina Szalast, Osobowość Sportowa Roku 2022.

 

Uczestnicy XIV Rumskiej Gali Sportu Uczestnicy XIV Rumskiej Gali Sportu Uczestnicy XIV Rumskiej Gali Sportu Uczestnicy XIV Rumskiej Gali Sportu Przygotowana na hali uroczystość Uczestnicy XIV Rumskiej Gali Sportu Uczestnicy XIV Rumskiej Gali Sportu Uczestnicy XIV Rumskiej Gali Sportu Uczestnicy XIV Rumskiej Gali Sportu Uczestnicy XIV Rumskiej Gali Sportu Uczestnicy XIV Rumskiej Gali Sportu Uczestnicy XIV Rumskiej Gali Sportu Uczestnicy XIV Rumskiej Gali Sportu Uczestnicy XIV Rumskiej Gali Sportu Uczestnicy XIV Rumskiej Gali Sportu Uczestnicy XIV Rumskiej Gali Sportu Uczestnicy XIV Rumskiej Gali Sportu Uczestnicy XIV Rumskiej Gali Sportu Uczestnicy XIV Rumskiej Gali Sportu Uczestnicy XIV Rumskiej Gali Sportu Uczestnicy XIV Rumskiej Gali Sportu Uczestnicy XIV Rumskiej Gali Sportu Uczestnicy XIV Rumskiej Gali Sportu Uczestnicy XIV Rumskiej Gali Sportu Uczestnicy XIV Rumskiej Gali Sportu

Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń