Środa, 06 lipca 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Zadbali o to, by w Wielkanoc nikt nie czuł się samotny


Zadbali o to, by w Wielkanoc nikt nie czuł się samotnyf18.04.2022 r.

Wolontariusze i organizatorzy „Mobilnego Śniadania”

Stowarzyszenie Jonatan we współpracy z urzędem miasta ponownie zorganizowało „Mobilne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych w Rumi”.

Dzięki zaangażowaniu darczyńców i około 70 wolontariuszy, którzy pakowali i rozwozili paczki, w Niedzielę Wielkanocną (17 kwietnia) dostarczono świąteczne pakunki 288 osobom samotnym i potrzebującym.

Paczki zawierały świeże, tradycyjne potrawy świąteczne: żurek, białą kiełbasę, wędliny, jak również pisanki. Były też kartki z życzeniami i drobne upominki. Posiłki, podobnie jak podczas ostatniej „Wigilii dla Samotnych”, przygotowała firma Royal House oraz restauracja Credence, które włączyły się do akcji. Natomiast kartki z życzeniami zostały wykonane przez członków Stowarzyszenia Jonatan, Szkołę Podstawową nr 7 im. Karola Wojtyły w Rumi i Przedszkole nr 43 w Gdańsku. Każdy, kto chciał otrzymać taką paczkę, mógł zgłosić się do nas poprzez infolinię – mówi Iwona Jamróz-Krysztof ze Stowarzyszenia Jonatan. – Wolontariusze pojawiają się u samotnych i potrzebujących nie tylko ze śniadaniem, ale też z dobrym słowem i uśmiechem na twarzy. Niektórzy mają chwilę na rozmowę, chcą wysłuchać, pocieszyć i dodać otuchy, a to jest potrzebne każdemu z nas – dodaje.

Przekazanie posiłków Wolontariusz niosący paczki Organizatorzy akcji Justyna i Ariel Siniccy – wolontariusze Wolontariuszka pakująca żywność Jedna z przygotowanych paczek Wolontariusze Wolontariusze przygotowujący paczki Wolontariusze przygotowujący paczki Wolontariusze przygotowujący paczki Wolontariusze przygotowujący paczki Michał Gaj – wolontariusz Wolontariusze przygotowujący paczki Wolontariusze transportujący paczki Wolontariusze Wolontariusze Wolontariusze Wolontariusze Wolontariusze Wolontariusze Wolontariusze transportujący paczki Przygotowane przez wolontariuszy paczki Przygotowane przez wolontariuszy paczki Wolontariuszka transportująca paczki Wolontariusze i organizatorzy akcji Wolontariuszka prezentująca kartką przygotowaną przez dziecko

Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń