Piątek, 27 maja 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Zamknięcie skrzyżowania – zmiany tras autobusów


Zamknięcie skrzyżowania – zmiany tras autobusów f27.08.2019 r.

W związku przebudową skrzyżowania ulic Starowiejskiej i Wybickiego w Rumi i brakiem możliwości wyjazdu z ul. Wybickiego w ul. Starowiejską (w obu kierunkach) od 2 września (poniedziałek) na okres około 2 miesięcy, obowiązują zmienione trasy autobusów linii 84, 86, 87 i 173.

Linie 84 i 86

W kierunku Dworca PKP w Rumi obowiązuje objazd: od przystanku Derdowskiego - Przychodnia 01 do przystanków Rumia Dworzec PKP ul. Derdowskiego, Wybickiego, Piłsudskiego, Dąbrowskiego i Starowiejską. Na trasie objazdu obowiązują przystanki:
•    tymczasowy Wybickiego 91, przy ul. Derdowskiego, przed skrzyżowaniem z ul. Wybickiego;
•    Dąbrowskiego - Most 01, przy ul. Dąbrowskiego.

W kierunku CH „Port Rumia” i Dębogórza-Wybudowania obowiązuje objazd: od przystanków Rumia Dworzec PKP do przystanku Wybickiego 02 ul. Starowiejską, Dąbrowskiego, Piłsudskiego, Wybickiego i Derdowskiego. Na trasie objazdu obowiązuje przystanek Dąbrowskiego - Most 02, przy ul. Dąbrowskiego.

Linie 87 i 173

W kierunku Chyloni i Janowa obowiązuje objazd: od przystanku Rondo Jana Pawła II 02 do przystanku Starowiejska - Poczta 01 ul. Dębogórską (z zawróceniem na rondzie Płażyńskiego) i Starowiejską. Na trasie objazdu obowiązuje wyłącznie przystanek tymczasowy Żeromskiego 91 (n/ż) przy ul. Starowiejskiej, przed skrzyżowaniem z ul. Żeromskiego (na wysokości hotelu Falko).

W kierunku Redy i Placu Kaszubskiego obowiązuje objazd: od przystanku Starowiejska - Poczta 02 do przystanku Rondo Jana Pawła II 01 ul. Starowiejską i Dębogórską (z zawróceniem na rondzie Płażyńskiego). Na trasie objazdu obowiązuje wyłącznie przystanek Żeromskiego 02 (n/ż) przy ul. Starowiejskiej.

W rejonie ronda Jana Pawła II, autobusy linii 87 i 173 będą zatrzymywać się na przystankach właściwych dla kierunku trasy (tak jak do tej pory).

Kalendarz wydarzeń