Niedziela, 05 lutego 2023
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Zawodniczka Tri-Team Rumia jedzie do Francji na mistrzostwa Europy


Zawodniczka Tri-Team Rumia jedzie do Francji na mistrzostwa Europyf13.07.2022 r.

Karolina Szalast podczas Challenge Gdańsk Aquathlon

Rumianka Karolina Szalast nie zwalnia tempa. Po owocnie zakończonym sezonie zimowym, zwieńczonym potrójnym mistrzostwem świata w pływaniu lodowym i dwoma rekordami świata, zawodniczka rozpoczęła przygotowania do następnych imprez. Dziś ma na koncie kolejne sukcesy, które umożliwiły jej udział w mistrzostwach Europy.

Pasmo zwycięstw zaczęło się od XII Aquathlonu Rumia, gdzie Karolina zajęła pierwsze miejsce. Stanęła też na podium Challenge Gdańsk Aquathlon i Challenge Gdańsk Triathlon na dystansie sprint. Była kolejno pierwsza w swojej kategorii wiekowej oraz druga w kategorii open. Zawodniczka Tri-Team Rumia została również tegoroczną mistrzynią Polski w pływaniu długodystansowym w płetwach na dystansie 1600 metrów oraz wicemistrzynią kraju w wśród juniorów młodszych.

Karolina Szalast pokazała również świetną formę podczas super sprintu organizowanego w ramach Pucharu Polski w Triathlonie. W Olsztynie była pierwsza, w Rzeszowie trzecia, w Pniewach druga, a w Suszu trzecia.  

Ogromny wysiłek wkładany w treningi oraz sukcesy odnoszone podczas zawodów pozwoliły rumiance zdobyć kwalifikację na Mistrzostwa Europy Juniorów w Triathlonie, które odbędą się we Francji w połowie września. Nawet w wakacje Karolina ciężko pracuje, przygotowując się do kolejnych zmagań.

Idziemy w dobrym kierunku. Trzymajcie kciuki – podkreśla rumianka.

Karolina Szalast podczas odbywających się w Suszu Mistrzostw Polski w Aquathlonie Karolina Szalast podczas XII Aquathlonu Rumia Karolina Szalast podczas Mistrzostw Polski w Pływaniu Długodystansowym w Płetwach Karolina Szalast podczas Mistrzostw Świata w Głogowie Karolina Szalast podczas zawodów Challenge Gdańsk Karolina Szalast podczas Pucharu Polski w Triathlonie (Olsztyn – 2022)

Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń