Wtorek, 25 czerwca 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Zbliża się zbiórka krwi w Rumi


Zbliża się zbiórka krwi w Rumi24.08.2018 r.


"Bądź patriotą w czasie pokoju, oddaj krew!" – pod tym hasłem odbywa się kolejna honorowa zbiórka krwi w Rumi. Inicjatywa związana jest z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Już 8 września, w przychodni NZOZ Panaceum (ul. Katowicka 16) w Rumi Janowie, oddając krew będzie można pomóc potrzebującym. Samo pobranie trwa około 6 minut, dawca czuje tylko lekkie ukłucie, a satysfakcja z uratowania czyjegoś życia jest gwarantowana – zapewnia przewodniczący rady miejskiej Ariel Sinicki, który objął akcję honorowym patronatem.

Personel medyczny będzie czekał na dawców w godzinach od 9:00 do 14:00. Oprócz satysfakcji dawcy będą mogli liczyć na upominki oraz posiłek regeneracyjny.

Przypominamy, że dzięki dwóm zeszłorocznym zbiórkom krwi, które zorganizowano na terenie Rumi, udało się zebrać ponad 70 litrów życiodajnego płynu. Wynik ten uplasował Rumię na 6. miejscu spośród wszystkich pomorskich organizatorów honorowych zbiórek. Natomiast podczas dwóch tegorocznych miejskich akcji, które odbywały się w styczniu i maju, udało się zebrać już 100 litrów krwi.
 
 
 
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń