Poniedziałek, 16 maja 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Zestawienie miejskich inwestycji – kwiecień 2022


Zestawienie miejskich inwestycji – kwiecień 2022f02.05.2022 r.

Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Dębogórskiej

Rozpoczęły się prace związane z budową bitumicznej ścieżki rowerowej na odcinku od ronda prezydenta Lecha Kaczyńskiego do granicy miasta z gminą Kosakowo. W ramach inwestycji zmodernizowany zostanie również istniejący chodnik, powstanie też nowa zatoka autobusowa.

Prace mają się zakończyć latem tego roku. Wykonawcą jest S. K. Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowe Sebastian Kurdziel. Koszt inwestycji, zaproponowanej przez mieszkańców w Budżecie Obywatelskim, to ponad 1,2 miliona złotych.

Będzie to około 700-metrowy odcinek nowej bitumicznej ścieżki. Ta inwestycja to dla nas powód do dumy, ponieważ w ciągu ostatnich trzech lat takich nawierzchni asfaltowych, po których najłatwiej poruszać się rowerzystom i pieszym, powstało w naszym mieście około sześciu kilometrów: na ul. Pomorskiej, Gdańskiej, Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego, Kazimierskiej oraz Sobieskiego. Nie jest to nasze ostatnie słowo, ponieważ na najbliższe lata planujemy kolejne tego typu inwestycje – podkreśla Ariel Sinicki, wiceburmistrz Rumi do spraw inwestycji.

Zadanie współfinansuje Starostwo Powiatowe w Wejherowie oraz deweloper Euro Styl.

 

Rewitalizacja osiedla Zagórze

W ostatnich tygodniach wykonano boisko ze sztuczną nawierzchnią. Trwają prace wykończeniowe i porządkowe. Wszystkie związane z tym projektem działania powinny zakończyć się w maju tego roku.

Inwestycja realizowana z dofinansowaniem zewnętrznym.

 

Remont orlika przy ul. Świętopełka

W postępowaniu przetargowym został wyłoniony wykonawca (Solid-Stet sp. z o.o.), z którym podpisano umowę na remont boiska. W połowie kwietnia przekazano przedsiębiorcy plac budowy, prace mają się rozpocząć na przełomie maja i czerwca, a zakończyć w sierpniu tego roku.

Inwestycja realizowana z dofinansowaniem zewnętrznym.

 

Budowa węzła integracyjnego Janowo

Trwają prace związane z wykonywaniem konstrukcji tunelu. Następnym etapem będzie betonowanie stropu.

Inwestycja realizowana z dofinansowaniem zewnętrznym.

 

Budowa ul. Harcerskiej i fragmentu ul. Skarpowej

Zakończono prace związane z przebudową wodociągu, trwa budowa kanalizacji deszczowej. W kolejnych tygodniach wykonawca przystąpi do budowy układu drogowego i oświetlenia. Koszt całego przedsięwzięcia to blisko 2 miliony złotych.

Inwestycja realizowana z dofinansowaniem zewnętrznym.

 

Rewitalizacja Góry Markowca

Trwają prace związane z wykonaniem schodów terenowych i placyków. Wszystkie działania powinny zakończyć się w listopadzie tego roku.

Inwestycja realizowana z dofinansowaniem zewnętrznym.

 

Budowa ciągu spacerowego wzdłuż ul. Dębogórskiej

Teren zlokalizowany pomiędzy rondami prezydenta Lecha Kaczyńskiego i marszałka Macieja Płażyńskiego został zagospodarowany. Pojawiły się tam przepuszczalne ścieżki z mineralnego kruszywa, a także ławki i kosze na śmieci. Zmodernizowane zostały również istniejące ciągi komunikacyjne. Teren inwestycji został wyrównany, zamontowano system do podlewania, zasiano trawę, nasadzono wysokie krzewy (m.in. dereń kwiecisty, lilak pospolity, kalina), byliny (szałwia i lawenda) oraz niskie krzewy (hortensje, róże) i trawy ozdobne (ostnice, miskanty). Łącznie przybyło ponad 10 tysięcy roślin. Istniejące drzewa zostały przycięte oraz nawiezione, wykonano też wokół nich misy chroniące przed uszkodzeniami. Pojawiły się również budki dla owadów, karmniki i budka lęgowa dla ptaków. Dodatkowo zamontowano poręcze oraz podjazdy dla wózków, które ułatwią komunikację w tym rejonie.

Inwestycja realizowana z dofinansowaniem Starostwa Powiatowego w Wejherowie.

 

Budowa skansenu fortyfikacji na Górze Markowca

W najbliższych tygodniach do Starostwa Powiatowego w Wejherowie zostanie złożona dokumentacja projektowa celem otrzymania pozwolenia na przeprowadzenie prac budowlanych.

Inwestycja realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Kalendarz wydarzeń