Wtorek, 21 Wrzesień 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
Fundusze krajowe Fundusze UE BIP Rumia

Zestawienie miejskich inwestycji – lipiec 2021


Zestawienie miejskich inwestycji – lipiec 2021f06.07.2021 r.

Zestawienie miejskich inwestycji – lipiec 2021

W czerwcu postępowała bądź zakończyła się realizacja miejskich inwestycji związanych między innymi z oświatą, rekreacją i transportem. Szczegółowe informacje na temat tych przedsięwzięć można znaleźć w poniższym zestawieniu.

Rewitalizacja Wzgórza Markowca

Prowadzone są prace związane z wykonaniem fundamentów pod placyk amfiteatralny, placyki rekreacyjne oraz pomost widokowy.

Inwestycja realizowana z dofinansowaniem.

Rewitalizacja osiedla Zagórze

Prowadzone są prace brukarskie na terenie ulic: Zakole, Kombatantów, Szkolnej oraz Młyńskiej. Dodatkowo na terenie osiedla montowane są lampy oświetleniowe. Równolegle wykonawca kontynuuje działania związane z zagospodarowaniem zieleni.

Inwestycja realizowana z dofinansowaniem.

Budowa patio w Szkole Podstawowej nr 7

W czerwcu zakończyły się prace związane z przekształceniem zabetonowanego dziedzińca w ekologiczne miejsce do rekreacji.

Zakres działań objął m.in. usunięcie starej nawierzchni, wykonanie nowych nasadzeń (kilkaset roślin), budowę ogrodu deszczowego oraz montaż elementów małej architektury – koszy na śmieci, ławek oraz tablic informacyjnych. Koszt inwestycji to ponad 210 tysięcy złotych.

Inwestycja realizowana z dofinansowaniem.

Budowa boiska do gry w bule

W połowie czerwca nastąpiło otwarcie ofert na wyłonienie wykonawcy boiska. Trwa sprawdzanie propozycji pod kątem formalnym. Jeśli najkorzystniejsza oferta będzie spełniała wszystkie warunki udziału w postępowaniu, to podpisanie umowy na budowę boiska powinno nastąpić w lipcu.

Inwestycja realizowana z Budżetu Obywatelskiego.

Kalendarz wydarzeń