BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Ziemowit Werra obronił tytuł mistrza Polski

Ziemowit Werra obronił tytuł mistrza Polski13.09.2023 r.

Ziemowit Werra pierwszy od lewej w dolnym rzędzie

W niedzielę 10 września w Szczecinie zakończyły się największe zawody kartingowe w kraju, czyli Polish Indoor Kart Championship 2023 (Polish NQS for KWC 2024). W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 uczestników. Rumianin Ziemowit Werra ponownie został mistrzem kraju w kategorii mini – do 14 lat – w kartingu halowym.

Ponownie zostałem zwycięzcą tej imprezy i obroniłem tytuł mistrzowski, który udało mi się zdobyć przed rokiem. Drugi rok z rzędu wygrałem klasyfikację mini – do 14 lat. W kategorii Junior – do lat 17 – zająłem 4. miejsce. Z wielu względów były to dla mnie ciężkie zawody, ale dałem radę! Prawdę mówiąc, nie spodziewałem się, że uda mi się ponownie stanąć na najwyższym stopniu podium. Chciałbym podkreślić, że bez bardzo ciężkiej pracy mojej mamy i mojego taty nie byłoby mnie tutaj, to im zawdzięczam, że w ogóle mogę jeszcze jeździć – napisał Ziemowit Werra na swoim facebookowym profilu.

O wcześniejszych sukcesach Ziemowita Werry można przeczytać pod tym linkiem.

Ziemowit Werra Ziemowit Werra pierwszy od prawej Ziemowit Werra pierwszy na podium Ziemowit Werra pierwszy od lewej w dolnym rzędzie