Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Zmiany we władzach Rumi


Zmiany we władzach Rumi27.02.2020 r.


Czwartkowa (27 lutego) sesja Rady Miejskiej Rumi przyniosła spore zmiany personalne we władzach miasta. Z pełnienia funkcji przewodniczącego rady miejskiej zrezygnował Ariel Sinicki, jego obowiązki przejmie Krzysztof Woźniak. Natomiast nowym sekretarzem miasta został dawny zastępca burmistrza Marcin Kurkowski.

Oprócz znajdujących się w porządku obrad uchwał i sprawozdań dotyczących działalności służb oraz bezpieczeństwa w mieście, radni rozmawiali na temat zmian personalnych. Powodem dyskusji była decyzja o zrzeczeniu się funkcji przewodniczącego rady miejskiej przez Ariela Sinickiego, który pełnił tę rolę nieprzerwanie od 6 lat. Nowym przewodniczącym został zasiadający w radzie miejskiej od 2014 roku Krzysztof Woźniak (12 głosów za kandydaturą Krzysztofa Woźniaka).

To zaufanie, którym obdarzyli mnie radni, pozwalając pełnić funkcję przewodniczącego, jest zobowiązaniem. Ciągle powtarzam, że jestem samorządowcem, a moją rolą jest dbanie o miasto – powiedział nowy przewodniczący rady.

Rezygnacja Ariela Sinickiego nie oznacza zakończenia pracy na rzecz miasta. Były już przewodniczący otrzymał od burmistrza Michała Pasiecznego propozycję objęcia stanowiska zastępcy burmistrza.

Zaproponowałem panu Arielowi, żeby został wiceburmistrzem. Mam nadzieję, że już niedługo będziemy mogli wspólnie pracować w urzędzie na rzecz mieszkańców – powiedział Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.

Funkcję sekretarza pełni obecnie dawny wiceburmistrz Marcin Kurkowski, który zastąpił na tym stanowisku pracującego w urzędzie od wielu lat Ryszarda Grychtoła.


Sylwetki przedstawicieli władz:

Krzysztof Woźniak – mieszkaniec Rumi od urodzenia. Absolwent studiów prawniczych oraz podyplomowych na kierunku zarządzanie. Przez dwie kadencje był prezesem Orkana Rumia. Członek zarządu rumskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Od 2014 roku członek Rady Miejskiej Rumi, gdzie pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Bezpieczeństwa. Obecnie przewodniczący rady miejskiej.

Ariel Sinicki – mieszkaniec Rumi od blisko 40 lat, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego na Wydziale Nauk Społecznych oraz Bałtyckiej Wyższej Szkoły Humanistycznej na Wydziale Administracji. Wybrany przez mieszkańców na radnego VI, VII oraz VIII kadencji Rady Miejskiej Rumi. Przez te 10 lat zaangażowany był w pracę Komisji Sportu, Kultury i Rekreacji, Komisji Polityki Przestrzennej, Komisji Polityki Gospodarczej, Komisji Oświaty i Wychowania, Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Zdrowia. Od grudnia 2014 roku do lutego 2020 roku pełnił obowiązki Przewodniczącego Rady Miejskiej Rumi. Inicjator miejskich akcji społecznych, patriotycznych i charytatywnych, takich jak: Parada Niepodległości w Rumi, „Krew i szpik w Rumi”, Bieg Tropem Wilczym, „Radny Mikołajem” czy też „Podwórko Talentów Nivea w Rumi”.

Marcin Kurkowski – administratywista, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Dawniej karierę zawodową wiązał z Pomorskim Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku, gdzie pełnił funkcję asystenta i doradcy wojewody pomorskiego, jak również zastępował dyrektora biura wojewody pomorskiego. Zaangażowany w realizację licznych projektów i przedsięwzięć, m.in. organizację wizyt krajowych i zagranicznych wojewody pomorskiego, koordynację konferencji międzynarodowych „Rozmowy Gdańskie”, inaugurację polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, brał udział w pracach roboczych związanych z przeprowadzeniem na Pomorzu turnieju finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej „EURO 2012”. Uczestnik stażu zawodowego w Niemczech (Schwerin), podczas którego zapoznał się z funkcjonowaniem administracji publicznej kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie. W latach 2015-2019 pełnił funkcję zastępcy burmistrza Rumi. Obecnie sekretarz miasta.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń