Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Zostań honorowym dawcą krwi. Rumia organizuje kolejną akcję


Zostań honorowym dawcą krwi. Rumia organizuje kolejną akcję13.10.2022 r.

Uczestnik poprzedniej akcji honorowego krwiodawstwa w Rumi

Zbliża się trzecia i zarazem ostatnia spośród zaplanowanych na ten rok miejskich zbiórek krwi w Rumi. Akcja odbędzie się 29 października w Szkole Podstawowej nr 9 (ul. Stoczniowców 6). Potencjalni dawcy muszą dokonać telefonicznej rejestracji.

Rejestracja odbywa się pod numerem: 58 679 66 71 (telefon czynny w godzinach: pon. 9:00-17:00; wt.-pt. 7:30-15:30). Dzięki telefonicznym zapisom i umawianiu potencjalnych dawców na konkretną godzinę cały proces związany z poborem krwi przebiega niezwykle sprawnie.

Każdy, kto odda krew, otrzyma standardowy zestaw podarunkowy od Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku oraz miejskie gadżety.

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem burmistrza Michała Pasiecznego.


Krew mogą oddawać osoby w wieku od 18 do 60 lat, które czują się dobrze, ważą co najmniej 50 kilogramów i nie wystąpiły u nich czynniki powodujące tymczasową lub stałą dyskwalifikację. Przed oddaniem krwi należy zjeść lekki posiłek i wypić co najmniej litr wody. Potencjalny krwiodawca musi okazać dokument potwierdzający tożsamość i mieć założoną maseczkę ochronną.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń