Niedziela, 25 Lipiec 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
Fundusze krajowe Fundusze UE BIP Rumia

Aktualności


Zmiana terminu wdrożenia nowych dowodów osobistych

Zmiana terminu wdrożenia nowych dowodów osobistych22.07.2021
Termin wdrożenia dowodów osobistych zawierających drugą cechę biometryczną, ustalony wcześniej na 2 sierpnia 2021 r., został przesunięty i będzie określony w komunikacie ogłoszonym przez odpowiednich ministrów. czytaj całość »

Zmiana godzin pracy Stacji Kultura

Zmiana godzin pracy Stacji Kultura15.07.2021
Informujemy, że od poniedziałku 19 lipca Stacja Kultura będzie czynna w dni powszednie (z wyłączeniem środy, kiedy biblioteka jest nieczynna) w godzinach od 10.00 do 18.00. Natomiast w soboty biblioteka będzie czynna od 10.00 do 15.00. Pozostałe ustalenia – dostęp do czytelni oraz internetu – pozost... czytaj całość »

Program „Mój Prąd” na lata 2021-2023. Zdobądź dofinansowanie

Program „Mój Prąd” na lata 2021-2023. Zdobądź dofinansowanie05.07.2021
Program dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Szczegóły dotyczące programu znajdują się na stronie: mojprad.gov.pl. Na tej stronie można także ustalić, jaki jest status złożonych wniosków. czytaj całość »

Zmiany organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania ulic: Sabata, Młyńskiej, Batorego i Kamiennej

Zmiany organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania ulic: Sabata, Młyńskiej, Batorego i Kamiennej05.07.2021
Od 6 do 16 lipca wprowadzane będą zmiany organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania ulic: Sabata, Młyńskiej, Batorego i Kamiennej. czytaj całość »

Złóż deklarację w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

Złóż deklarację w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków28.06.2021
Od 1 lipca 2021 roku właściciele lub zarządcy budynków zobowiązani będą do złożenia w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i spalania paliw. czytaj całość »

Opłata za kanalizację deszczową wstrzymana. Powodów jest kilka

Opłata za kanalizację deszczową wstrzymana. Powodów jest kilka25.06.2021
Rumia na co najmniej dwa lata rezygnuje z pobierania opłaty za odprowadzanie deszczówki do miejskiej sieci. Powodem takiej decyzji jest trudna sytuacja ekonomiczna mieszkańców, wywołana pandemią koronawirusa, oraz rozbieżne orzecznictwo wojewódzkich sądów administracyjnych. czytaj całość »

Koniec z ruchem wahadłowym na ul. Sabata

Koniec z ruchem wahadłowym na ul. Sabata17.06.2021
Prawdopodobnie w najbliższą sobotę (19 czerwca) z ulicy Sabata zniknie sygnalizacja wahadłowa, a tym samym powróci obustronny ruch. czytaj całość »

ZUS zaprasza na dyżur dla mieszkańców Rumi

ZUS zaprasza na dyżur dla mieszkańców Rumi14.06.2021
We wtorek 29 czerwca w budynku Urzędu Miasta w Rumi odbędzie się dyżur ekspertów ZUS. Dotyczyć będzie kwestii emerytalno-rentowych. czytaj całość »

Nabór uzupełniający na rachmistrzów spisowych

Nabór uzupełniający na rachmistrzów spisowych11.06.2021
Nabór uzupełniający na rachmistrzów spisowych w Rumi. czytaj całość »

Raport o stanie miasta Rumi w 2020 roku

Raport o stanie miasta Rumi w 2020 roku07.06.2021
Opracowanie niniejszego raportu wynika z przepisów prawa oraz chęci zaprezentowania mieszkańcom Rumi obiektywnych informacji ukazujących nie tylko potencjał i wskaźniki rozwoju miasta, ale i zagrożenia, z którymi na co dzień mierzy się samorząd. czytaj całość »

Obwieszczenie o rozpoczęciu konsultacji społecznych dotyczących Specjalnej Strefy Rewitalizacji

Obwieszczenie o rozpoczęciu konsultacji społecznych dotyczących Specjalnej Strefy Rewitalizacji26.05.2021
Burmistrz Miasta Rumi działając na podstawie art. 6 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (Dz. U. z 2021 r. poz. 485) informuje o rozpoczęciu i zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały o ustanowieniu na terenie Gminy Miejskiej Rumi Specjalnej Strefy... czytaj całość »

Obwieszczenie o rozpoczęciu konsultacji społecznych dotyczących zmiany Gminnego Programu Rewitalizacji

Obwieszczenie o rozpoczęciu konsultacji społecznych dotyczących zmiany Gminnego Programu Rewitalizacji25.05.2021
Burmistrz Miasta Rumi działając na podstawie art. 17 ust. 2 pkt. 2 i 3 w związku z art. 6 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (Dz. U. z 2021 r. poz. 485.) informuje o rozpoczęciu i zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących zmiany Gminnego Programu Rewitalizacji Gmi... czytaj całość »

Burmistrz Rumi ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10

Burmistrz Rumi ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1014.05.2021
Burmistrz Miasta Rumi ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Brzechwy w Rumi, przy ul. Górniczej 19, dla którego organem prowadzącym jest Gmina Miejska Rumia. czytaj całość »

Zmiana organizacji ruchu na ul. Sobieskiego i Żeglarzy

Zmiana organizacji ruchu na ul. Sobieskiego i Żeglarzy13.05.2021
W najbliższych dniach zmieni się organizacja ruchu na ul. Sobieskiego i Żeglarzy. czytaj całość »

Wstrzymanie dostawy wody na Szmelcie – planowane wyłączenie

Wstrzymanie dostawy wody na Szmelcie – planowane wyłączenie10.05.2021
W związku z budową węzła integracyjnego w Rumi Janowie w czwartek 13 maja w godzinach 8:00-18:00 na terenie całej dzielnicy Szmelta nastąpi wstrzymanie dostawy wody. Za utrudnienia przepraszamy. czytaj całość »

Bank Rumia Spółdzielczy będzie nieczynny

Bank Rumia Spółdzielczy będzie nieczynny06.05.2021
Informujemy, że 4.06.2021 (piątek) będzie dniem wolnym dla wszystkich pracowników Banku Rumia Spółdzielczego. Taką decyzję podjął zarząd banku. Oznacza to, że wszystkie kasy, w tym urzędowa, będą nieczynne. Za wszelkie niedogodności z góry przepraszamy. czytaj całość »

ZUS kontynuuje cykl dyżurów telefonicznych

ZUS kontynuuje cykl dyżurów telefonicznych06.05.2021
Zakład Ubezpieczeń Społecznych kontynuuje cykl dyżurów telefonicznych, które w szczególny sposób są skierowane do klientów Punktu Informacyjnego w Rumi. czytaj całość »

Komunikat zarządu województwa pomorskiego o udziale społeczeństwa w opracowaniu zmiany uchwały w sprawie Programu ochrony powietrza

Komunikat zarządu województwa pomorskiego o udziale społeczeństwa w opracowaniu zmiany uchwały w sprawie Programu ochrony powietrza 06.05.2021
Komunikat zarządu województwa pomorskiego o udziale społeczeństwa w opracowaniu zmiany uchwały w sprawie Programu ochrony powietrza dla strefy pomorskiej, w której został przekroczony poziom dopuszczalny pyłu zawieszonego PM10 oraz poziom docelowy benzo(a)pirenu. czytaj całość »

Otwarty Konkurs Ofert na realizację zadań publicznych w zakresie działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży LATO 2021 r.

Otwarty Konkurs Ofert na realizację zadań publicznych w zakresie działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży LATO 2021 r.05.05.2021
Szanowni Państwo, Gmina Miejska Rumia ogłasza Otwarty Konkurs Ofert na zadania publiczne Gminy w zakresie działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży LATO w 2021r. czytaj całość »

Rząd stopniowo łagodzi zasady bezpieczeństwa

Rząd stopniowo łagodzi zasady bezpieczeństwa28.04.2021
Jak podkreślają przedstawiciele rządu, dane z ostatnich dni pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Odpowiedzialne zachowanie, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i coraz większa liczba osób zaszczepionych przeciw COVID-19 dają rezultaty. W ostatnim czasie obserwowany jest spadek dziennej liczb... czytaj całość »

Wyraź opinię na temat krajobrazu Pomorza. Wystarczy wypełnić internetową ankietę

Wyraź opinię na temat krajobrazu Pomorza. Wystarczy wypełnić internetową ankietę27.04.2021
Pomorskie Biuro Planowania Regionalnego zachęca mieszkańców regionu do wypełnienia ankiety. Można się w niej podzielić opinią na temat miejsca swojego zamieszkania. Wszystkie odpowiedzi będą pomocne przy sporządzaniu audytu krajobrazowego. czytaj całość »

Utrudnienia na DK nr 6 w związku z budową węzła Janowo – aktualizacja

Utrudnienia na DK nr 6 w związku z budową węzła Janowo – aktualizacja26.04.2021
Dziś (26 kwietnia) około godziny 13:00, na wysokości budowanego węzła integracyjnego w Rumi Janowie, otwarte zostaną wszystkie pasy drogi krajowej numer 6. czytaj całość »
Kalendarz wydarzeń