Sobota, 01 października 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Aktualności


Straż Miejska w Rumi prowadzi nabór na stanowisko aplikanta

Straż Miejska w Rumi prowadzi nabór na stanowisko aplikanta30.09.2022
Miejsce pracy – teren miasta i siedziba Straży Miejskiej w Rumi. Wykonywanie obowiązków wiąże się z koniecznością swobodnego poruszania się w patrolach pieszych i zmotoryzowanych. Wymiar czasu pracy – pełny etat. Nie jest możliwe łączenie zatrudnienia w Straży Miejskiej w Rumi z prowadzeniem dzia... czytaj całość »

Bezpłatne bilety dla rumskich seniorów na koncert Ryszarda Rynkowskiego

Bezpłatne bilety dla rumskich seniorów na koncert Ryszarda Rynkowskiego30.09.2022
Z okazji Rumskiego Dnia Seniora w hali MOSiR-u wystąpi słynny artysta Ryszard Rynkowski. Biletowane koncerty odbędą się 23 października o godzinie 16:00 i 18:30. Dystrybucja bezpłatnych wejściówek rozpocznie się 3 października w urzędzie miasta. czytaj całość »

Rekompensaty do rachunków za ciepło – komunikat OPEC-u Gdynia

Rekompensaty do rachunków za ciepło – komunikat OPEC-u Gdynia29.09.2022
Od 1 października 2022 roku zacznie obowiązywać system rekompensat wskazanych w Ustawie z 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw (Dz. U. 2022 poz. 1967). czytaj całość »

Jesień z historią Rumi

Jesień z historią Rumi 28.09.2022
Jesień 2022 roku przebiegnie pod znakiem promowania lokalnego dziedzictwa historycznego. Wszystko za sprawą dofinansowania, jakie pozyskała Biblioteka Rumia w ramach konkursu „Patriotyzm Jutra 2022”. Jednostka na realizację dwóch projektów zdobyła 65 tysięcy złotych. Za tę kwotę zrealizowane zostaną... czytaj całość »

Zmiana organizacji ruchu przy cmentarzu komunalnym

Zmiana organizacji ruchu przy cmentarzu komunalnym27.09.2022
W poniedziałek 3 października wykonawca robót zajmie lewą stronę jezdni w kierunku cmentarza na potrzeby prowadzenia prac sieciowych i drogowych. Nie będzie możliwy wjazd na parking przy budynku zarządu cmentarza. Ruch pieszych będzie się odbywał po stronie prawej w kierunku cmentarza. Prace potrwaj... czytaj całość »

Wymień odpady na sadzonki

Wymień odpady na sadzonki27.09.2022
Urząd Miasta Rumi zachęca do udziału w kolejnej miejskiej zbiórce elektroodpadów i makulatury. Każdy, kto przyniesie odpowiednią ilość śmieci, otrzyma w zamian rośliny przeznaczone do sadzenia. Akcja rozpocznie się 1 października (sobota) o godzinie 10:00 na parkingu MOSiR-u i potrwa do godziny 13:0... czytaj całość »

Jak obniżyć rachunki za energię przed najbliższą zimą?

Jak obniżyć rachunki za energię przed najbliższą zimą?22.09.2022
Forum Energii zachęca do zapoznania się z materiałem dotyczącym analizy „Jak obniżyć rachunki za energię przed najbliższą zimą?”. czytaj całość »

To ostatni moment, by zagłosować w Budżecie Obywatelskim

To ostatni moment, by zagłosować w Budżecie Obywatelskim22.09.2022
Do 26 września przyjmowane są głosy w Budżecie Obywatelskim – Rumia 2023. O tym, na co miasto przeznaczy 1,5 miliona złotych, może zdecydować każdy mieszkaniec. Wystarczy wypełnić krótki elektroniczny formularz bądź kartę do głosowania dostępną w punktach stacjonarnych: Urzędzie Miasta, Miejskim Dom... czytaj całość »

Dodatek dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła

Dodatek dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła22.09.2022
Komu przysługuje dodatek dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła? czytaj całość »

Sprawdź, czy jesteś zagrożony cukrzycą typu 2. Bezpłatne badania

Sprawdź, czy jesteś zagrożony cukrzycą typu 2. Bezpłatne badania22.09.2022
Sprawdź, czy jesteś zagrożony cukrzycą typu 2. Jeżeli wstępne badania okażą się niepokojące – zupełnie za darmo weźmiesz udział w rocznym programie edukacyjnym. Dzięki niemu zmienisz swój styl życia i nie dopuścisz do rozwinięcia cukrzycy. Będą cię w tym wspierać fizjoterapeuci i dietetycy. Zaprasza... czytaj całość »

W Rumi rusza pilotażowy program edukacji ekologicznej

W Rumi rusza pilotażowy program edukacji ekologicznej20.09.2022
Publiczne szkoły i przedszkola w Rumi wprowadzają miejski program edukacji ekologicznej, który został przygotowany przez tutejszych urzędników i nauczycieli. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych narzędzi dzieci w wieku od 3 do 7 lat będą zdobywać wiedzę i praktyczne umiejętności, uczestnicząc w zajęci... czytaj całość »

Parkrun Rumia zaprasza do akcji „Szóstka za szóstkę”

Parkrun Rumia zaprasza do akcji „Szóstka za szóstkę”19.09.2022
Razem spacerujemy, maszerujemy, truchtamy, biegamy i organizujemy spotkanie. Nie zauważyliśmy, kiedy nasze życie przejęły maszyny i aplikacje. Ruszamy się stanowczo za mało. Nasze pociechy wygodnie wozimy do szkoły, by potem mogły 8 godzin siedzieć w ławce. Elektryczne hulajnogi, rowery z akumulator... czytaj całość »

Rowerzyści opanowali Rumię. Za nami przejazdy z udziałem dzieci i dorosłych

Rowerzyści opanowali Rumię. Za nami przejazdy z udziałem dzieci i dorosłych19.09.2022
Trwa Europejski Tydzień Mobilności 2022, który co roku przypada w terminie 16-22 września. Celem zainicjowanej przez Komisję Europejską kampanii jest nakłonienie mieszkańców miast do zerwania z niekorzystnymi dla zdrowia i środowiska naturalnego przyzwyczajeniami komunikacyjnymi. Jednocześnie akcja ... czytaj całość »

Literackie zakończenie lata z biblioteką

Literackie zakończenie lata z biblioteką19.09.2022
Pierwsza odsłona Festiwalu Literackie Janowo spotkała się z dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem mieszkańców. czytaj całość »

Utrudnienia w ruchu drogowym

Utrudnienia w ruchu drogowym15.09.2022
W najbliższą niedzielę (18 września), w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, odbędą się biegi rowerowe dla dzieci. Od godz. 14.00 do godz. 16.30 ul. Dębogórska zostanie wyłączona z ruchu na odcinku od ronda Jana Pawła II do ronda Lecha Kaczyńskiego. czytaj całość »

Bilety na rozgrywane w Rumi mecze Mistrzostw Europy U-19 w Piłce Nożnej

Bilety na rozgrywane w Rumi mecze Mistrzostw Europy U-19 w Piłce Nożnej14.09.2022
MOSiR Rumia ma doskonałą wiadomość dla wszystkich fanów futbolu. Już od 15 września w recepcji MOSiR-u będzie można odbierać bilety na 3 mecze Mistrzostw Europy U-19 w Piłce Nożnej. Do rozdysponowania będzie pula biletów na pierwszy mecz Włochy – Estonia, który odbędzie się 21 września (środa) w god... czytaj całość »

Pierwszaki złożyły przysięgę w obecności dyrektorów i przedstawicieli władz miasta

Pierwszaki złożyły przysięgę w obecności dyrektorów i przedstawicieli władz miasta14.09.2022
Ponad sześćset rumskich dzieci kilka tygodni temu po raz pierwszy rozpoczęło rok szkolny. Najpierw pierwszaki otrzymały listowne zaproszenia, a później uczestniczyły w uroczystym ślubowaniu i pasowaniu na ucznia. W odbywającym się na hali MOSiR-u wydarzeniu, oprócz dzieci, wzięli udział także rodzic... czytaj całość »

Koduj z gigantami. Bezpłatne warsztaty programistyczne

Koduj z gigantami. Bezpłatne warsztaty programistyczne12.09.2022
Wrzesień pod znakiem programowania i bezpieczeństwa w sieci, dzięki warsztatom dla dzieci i młodzieży "Koduj z Gigantami: Cyberbezpieczeństwo"   Co łączy cyberbezpieczeństwo z programowaniem? 11. edycja “Koduj z Gigantami”, czyli największe w Polsce bezpłatne warsztaty programistyczne dla dzieci i... czytaj całość »

Jubileuszowa edycja festiwalu komiksowego Rumia Comic Con za nami!

Jubileuszowa edycja festiwalu komiksowego Rumia Comic Con za nami!12.09.2022
Już od pięciu lat Rumia Comic Con zamienia Stację Kultura w polską stolicę komiksu. Twórcy i miłośnicy gatunku tłumnie zjeżdżają się do Rumi z najodleglejszych stron kraju. Spotkania autorskie, premiery, panele dyskusyjne, warsztaty dla dzieci i dorosłych, gry retro czy też sesje gier bitewnych i fa... czytaj całość »

Oni o metropolii wiedzą najwięcej

Oni o metropolii wiedzą najwięcej11.09.2022
Poznaliśmy laureatów III Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii. Mistrzem wiedzy o metropolii został Kajetan Lewandowski z Gdyni zgarniając nagrodę główną w wysokości 5 tys. złotych. Wydarzenie odbyło się w sobotę 10 września na 34. piętrze najwyższego budynku na Pomorzu, Olivia Star w Gdańsku. Do walk... czytaj całość »

Ustawa metropolitalna dla Pomorza od dwóch lat w sejmowej zamrażarce

Ustawa metropolitalna dla Pomorza od dwóch lat w sejmowej zamrażarce09.09.2022
Mijają dokładnie 2 lata, od kiedy senatorowie PiS, Solidarnej Polski, Porozumienia, PSL, Lewicy oraz KO zgodnie uchwalili projekt ustawy metropolitalnej dla Pomorza. Mimo zgody ponad podziałami w senacie, posłowie tych samych partii nie spełnili obietnic złożonych mieszkańcom. – Każdy kolejny miesią... czytaj całość »

Ruszają zapisy seniorów na basen

Ruszają zapisy seniorów na basen08.09.2022
Informujemy, że ruszają zapisy seniorów na basen. Zapisów można dokonać 13 września w godzinach 7:30-15:30, telefonicznie pod numerem 58 679 65 39. czytaj całość »

Reprezentacja Rumi na Stadionie Narodowym

Reprezentacja Rumi na Stadionie Narodowym 07.09.2022
Po dwóch latach przerwy tenis stołowy wrócił na największy stadion w Polsce. Wydarzenie „Pingpongowy PGE Narodowy” zgromadziło zawodników z całego kraju. Nasze miasto i Redę reprezentowała grupa dzieci z Akademii Tenisa Stołowego Małe Trójmiasto wraz z trenerem. czytaj całość »

Przepłynął Loch Ness i zebrał pieniądze na zakup 13 łóżek dla Szpitali Pomorskich

Przepłynął Loch Ness i zebrał pieniądze na zakup 13 łóżek dla Szpitali Pomorskich05.09.2022
Trójmiejski sportowiec ekstremalny, pływak zimowy i Ambasador Fundacji Ronalda McDonalda dzięki swojemu wyczynowi zebrał środki na zakup łóżek dla rodziców małych pacjentów Szpitali Pomorskich. Jako pierwszy Polak w historii przepłynął legendarne szkockie jezioro Loch Ness. Dystans 37 kilometrów pok... czytaj całość »

Kolejna wystawa plenerowa w Rumi. Autorami zdjęć są mieszkańcy

Kolejna wystawa plenerowa w Rumi. Autorami zdjęć są mieszkańcy02.09.2022
Urząd Miasta przygotował kolejną wystawę zdjęć opublikowanych w grupie „Z aparatem po Rumi”. Spośród kilku tysięcy autorskich fotografii wybrano te, które wzbudzały największe zainteresowanie, intrygowały odbiorców bądź prezentowały miasto w ciekawy sposób. Eksponowane kadry zostały uchwycone w okre... czytaj całość »

Rumia upamiętniła 83. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej

Rumia upamiętniła 83. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej02.09.2022
W 83. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej władze Rumi upamiętniły zmarłych, składając kwiaty na mogiłach żołnierzy poległych we wrześniu 1939 roku, grobach rotmistrza Hipolita Roszczynialskiego i porucznika Tadeusza Zleśnego, a także pod obeliskiem poświęconym bohaterom walk z faszyzmem niemiec... czytaj całość »
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń