Sobota, 27 Listopad 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
Fundusze krajowe Fundusze UE BIP Rumia

Aktualności


Otrzymali stypendia burmistrza za podbój świata kultury

Otrzymali stypendia burmistrza za podbój świata kultury26.11.2021
Trzynaścioro utalentowanych młodych mieszkańców otrzymało stypendia burmistrza Rumi w kategoriach: muzyka i śpiew oraz sztuki plastyczne. czytaj całość »

Słynni stand-uperzy wystąpią dla 23-letniego Kuby z Rumi

Słynni stand-uperzy wystąpią dla 23-letniego Kuby z Rumi26.11.2021
Lubicie stand-up? Jeśli tak, to macie okazję połączyć przyjemne z pożytecznym. „Charytatywka dla Kuby na Rehabilitację” to biletowane wydarzenie, które odbędzie się 20 grudnia w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Cały dochód z tej stand-upowej imprezy zostanie przekazany na rehabilit... czytaj całość »

Kolejni mieszkańcy zasadzili okolicznościowe drzewa

Kolejni mieszkańcy zasadzili okolicznościowe drzewa26.11.2021
Od niedawna przy ulicy Dębogórskiej w Rumi można uświadczyć cztery młode lipy drobnolistne. W tym samym czasie przy ulicy Piłsudskiego pojawiła się robinia akacjowa. Nie są to zwykłe drzewa, ponieważ zostały posadzone dzięki mieszkańcom, którzy chcieli w ten sposób uhonorować bliskie im osoby. czytaj całość »

Są najbliżej ludzkich problemów. Włodarze dziękowali pracownikom socjalnym

Są najbliżej ludzkich problemów. Włodarze dziękowali pracownikom socjalnym22.11.2021
Przemoc, uzależnienia, niepełnosprawność, bezdomność – to problemy, z jakimi niemal codziennie mierzą się pracownicy socjalni, pomagając innym. W Rumi takie działania prowadzą przede wszystkim: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Klub Integracji Społecznej „Zagórze” oraz Centrum Integracji Społecznej... czytaj całość »

Życzenia dla pracowników socjalnych 2021

Życzenia dla pracowników socjalnych 202121.11.2021
Szanowni Pracownicy Socjalni, Wypełniając służbowe obowiązki, spotykacie się z osobami, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Ich dalszy los często zależy od Waszego zaangażowania, kompetencji oraz empatii. To ogromna odpowiedzialność i obciążenie psychiczne, z którym nie każdy może się... czytaj całość »

Przystąp do bezpłatnego programu zdrowotnego!

Przystąp do bezpłatnego programu zdrowotnego!17.11.2021
Wypełnij krótką ankietę Findrisk i dowiedz się, czy jesteś w grupie ryzyka. czytaj całość »

Koronawirus – najważniejsze informacje, zalecenia i decyzje

W związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 informujemy, że Rząd RP zdecydował o tymczasowym zawieszeniu zajęć w szkołach, przedszkolach i uczelniach. Ponadto profilaktycznie zamknięte zostają wszystkie miejskie jednostki. Do tej pory na terenie województwa pomorskiego nie od... czytaj całość »

Kolejna akcja szczepień przeciw COVID-19 bez rejestracji

Kolejna akcja szczepień przeciw COVID-19 bez rejestracji15.11.2021
W sobotę 20 listopada w godzinach 13:00-18:00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi odbędzie się akcja szczepień przeciw COVID-19. Chętni będą mogli przyjąć szczepionkę firmy Pfizer lub Johnson & Johnson. Obecność lekarzy umożliwi również szczepienia dzieci powyżej 12. roku życia. Nie trzeba się... czytaj całość »

Przypomnienie o zmianie w programie „Dobry Start”

Przypomnienie o zmianie w programie „Dobry Start”12.11.2021
Zgodnie z nowymi regulacjami prawnymi od 1 lipca 2021 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych realizuje rządowy program „Dobry Start”. Główną zmianą w programie jest to, że beneficjenci 300+ mogą złożyć wniosek o świadczenie jedynie w formie elektronicznej. Przypominamy, że termin składania wniosków upływ... czytaj całość »

Trwa rekrutacja do Szkoły Inicjatyw Strażniczych

Trwa rekrutacja do Szkoły Inicjatyw Strażniczych10.11.2021
Trwa rekrutacja do Szkoły Inicjatyw Strażniczych, która w tej edycji jest dedykowana m.in. mieszkańcom województwa pomorskiego. Zgłoszenia będą przyjmowane do 5 grudnia. czytaj całość »

Trwają zapisy na konsultacje środowiskowe w zakresie rehabilitacji społecznej

Trwają zapisy na konsultacje środowiskowe w zakresie rehabilitacji społecznej10.11.2021
Trwają zapisy na konsultacje środowiskowe w zakresie rehabilitacji społecznej osób z niepełnosprawnościami pn. „Wsparcie oprócz opieki – poszerzone wsparcie wytchnieniowe”. Do udziału w dyskusji zaproszone są osoby z otoczenia osób z niepełnosprawnością, osoby zawodowo związane z problematyką niepeł... czytaj całość »

Plan miejskich obchodów 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Plan miejskich obchodów 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości08.11.2021
Ostatnie dni dzielą nas od największej corocznej uroczystości patriotycznej, czyli Narodowego Święta Niepodległości (11 listopada). W Rumi, ze względu na związane z pandemią obostrzenia, miejskie obchody zostaną ograniczone do symbolicznych ceremonii oraz koncertu. Samorządowcy zachęcają mieszkańców... czytaj całość »

I po co nam ten KIS?

I po co nam ten KIS?05.11.2021
Klub Integracji Społecznej – długa nazwa, która tak niewiele mówi o tym, czego można się spodziewać, wchodząc do budynku zlokalizowanym przy ulicy Sabata 3 w Rumi. Bo czym jest KIS? Otóż jednym słowem jest to: zmiana. czytaj całość »

Rumia z kolejnym dofinansowaniem na rozwój terenów inwestycyjnych

Rumia z kolejnym dofinansowaniem na rozwój terenów inwestycyjnych05.11.2021
Spółka Rumia Invest Park pozyskała blisko 3,4 mln zł unijnego dofinansowania na kontynuację przygotowań miejskich terenów inwestycyjnych pod działalność przemysłowo-usługową. Głównym celem przedsięwzięcia, oszacowanego na ponad 14,7 mln zł, jest stworzenie przedsiębiorcom lepszych warunków do rozwoj... czytaj całość »

Lokalni samorządowcy walczą o prawa samotnych rodziców

Lokalni samorządowcy walczą o prawa samotnych rodziców05.11.2021
Ulga w wysokości 1500 zł dla samotnych rodziców w zamian za możliwość rozliczania podatku dochodowego razem z dzieckiem. To niekorzystne dla samotnych rodziców rozwiązanie znalazło się w założeniach Polskiego Ładu. Sprzeciw wobec tej idei wyraziły: wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała or... czytaj całość »

Rumia w Obszarze Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot. Co się zmieniło przez 10 lat?

Rumia w Obszarze Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot. Co się zmieniło przez 10 lat?04.11.2021
Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot niedawno świętował 10-lecie istnienia. Z tej okazji przedstawiciele stowarzyszenia przypominali, co przez minioną dekadę udało się dokonać z myślą o mieszkańcach regionu. Swój wkład w te działania mają również samorządowcy z Rumi. czytaj całość »

Orlik przy ul. Świętopełka przejdzie gruntowny remont

Orlik przy ul. Świętopełka przejdzie gruntowny remont04.11.2021
Po blisko 10 latach użytkowania ogólnodostępne boisko piłkarskie zlokalizowane przy ul. Świętopełka w Rumi zostanie zmodernizowane. Na realizację tego zadania urząd miasta pozyskał ponad 200 tysięcy złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Prace mają ruszyć na początku przyszłego roku. czytaj całość »

Akademia Tenisa Stołowego Małe Trójmiasto z sukcesami na każdym poziomie

Akademia Tenisa Stołowego Małe Trójmiasto z sukcesami na każdym poziomie04.11.2021
W sezonie 2021/2022 Akademia Tenisa Stołowego Małe Trójmiasto znalazła się aż na czterech poziomach rozgrywkowych Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Najwyższa – pierwsza liga grupy północnej – to gratka dla kibiców, którzy drużynę Kamix ATS MT Rumia mogą oglądać na żywo w Rumi oraz Redzie, a także ... czytaj całość »

Zapowiedź polowania zbiorowego

Zapowiedź polowania zbiorowego03.11.2021
Na podstawie art. 42ab ust. 2 ustawy z 13 października 1995 r. Prawo łowieckie (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1683) burmistrz Rumi podaje do publicznej wiadomości, że 11.12.2021 r. (sobota) od godziny 8:00 na terenie obwodu łowieckiego nr 54 – obejmującego Rumię, Redę, Moście Błota i Kazimierz – odbędzi... czytaj całość »

„Idę, bo warto żyć” – kolejne mammobusy dla Pomorzanek

„Idę, bo warto żyć” – kolejne mammobusy dla Pomorzanek03.11.2021
O tym, że zdrowie jest najważniejsze nikogo nie trzeba przekonywać. Tym bardziej, że nikt inny nie zadba lepiej o nasze zdrowie, niż my same. Nie zwlekaj i zadbaj o siebie! czytaj całość »

Jak zgłosić podejrzenie spalania śmieci?

Jak zgłosić podejrzenie spalania śmieci?03.11.2021
Zakaz spalania w piecach śmieci oraz określonych paliw wynika z ogromnej szkodliwości tego procesu dla naszego zdrowia i przyrody. Jakie kroki możemy podjąć, mając podejrzenie, że ktoś zatruwa w ten sposób najbliższe otoczenie? czytaj całość »

Kwestowali na rzecz nieuleczalnie chorych

Kwestowali na rzecz nieuleczalnie chorych03.11.2021
W Okresie Wszystkich Świętych – od 29 października do 2 listopada – na cmentarzach komunalnych w Gdyni, Kosakowie oraz Rumi można było spotkać kwestujących wolontariuszy. Pieniądze zbierali m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Karola Wojtyły i Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Brzechwy, a tak... czytaj całość »

Dariusz Rybacki nowym dyrektorem miejskiej biblioteki w Rumi

Dariusz Rybacki nowym dyrektorem miejskiej biblioteki w Rumi02.11.2021
Po 30 latach nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Floriana Ceynowy w Rumi. Przechodzącą na emeryturę Krystynę Laskowicz zastąpił Dariusz Rybacki – wieloletni kierownik Działu Marketingu i Promocji Literatury Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni, mieszkańcom... czytaj całość »
Kalendarz wydarzeń