Niedziela, 29 stycznia 2023
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Aktualności


PUK Rumia będzie mieć nową siedzibę. Umowa z wykonawcą podpisana

PUK Rumia będzie mieć nową siedzibę. Umowa z wykonawcą podpisana23.01.2023
Najpóźniej w kwietniu 2025 roku Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Rumi (PUK) przeprowadzi się do nowej siedziby przy ulicy Kazimierskiej. Tak wynika z umowy, którą miejska spółka podpisała 23 stycznia z gdyńską firmą Adwizon. Inwestycja ma kosztować niespełna 32 miliony złotych. czytaj całość »

Pierwsza w pełni elektryczna śmieciarka rozpoczęła pracę dla Rumi

Pierwsza w pełni elektryczna śmieciarka rozpoczęła pracę dla Rumi23.01.2023
Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Rumi zakupiło ekologiczny pojazd marki Renault Trucks D Wide E-TECH z zabudową jednokomorową Farid. Nowa elektryczna śmieciarka ma umożliwić miejskiej spółce realizację różnych zadań w sposób bardziej przyjazny mieszkańcom i środowisku naturalnemu. Docelowo pojaz... czytaj całość »

Skrzypaczka z Rumi wystąpi pod dyrekcją kompozytora Adama Sztaby

Skrzypaczka z Rumi wystąpi pod dyrekcją kompozytora Adama Sztaby19.01.2023
Julka Majewska – skrzypaczka z Rumi, laureatka „Skrzydeł Kultury” – wystąpi pod dyrekcją słynnego polskiego kompozytora i producenta Adama Sztaby. W wyniku przesłuchań uczennica Salezjańskiej Szkoły Podstawowej im. św. Dominika Savio została zakwalifikowana do grona siedmiu młodych wyjątkowo uzdolni... czytaj całość »

Rumski judoka zdobył kolejny medal, tym razem w Holandii

Rumski judoka zdobył kolejny medal, tym razem w Holandii18.01.2023
Ponad 1300 judoków z 23 krajów rywalizowało w turnieju Matsuru Dutch Open Espoir 2023. Odbywające się 14 i 15 stycznia w holenderskim Eindhoven zawody przyciągnęły między innymi Dmytra Kyrychenko, mieszkającego w Rumi reprezentanta gdyńskiego UKS-u Galeon. Siedemnastolatek zajął trzecie miejsce w ka... czytaj całość »

Jak spędzić ferie w Rumi? Sprawdź ofertę miejskich jednostek

Jak spędzić ferie w Rumi? Sprawdź ofertę miejskich jednostek16.01.2023
W województwie pomorskim rozpoczęły się ferie zimowe 2023, które potrwają do 29 stycznia. Mieszkający w Rumi uczniowie mogą w tym okresie korzystać z atrakcji przygotowanych przez miejskie jednostki. W ofercie nie brakuje aktywności fizycznej, różnorodnych warsztatów czy zabaw i gier umysłowych. czytaj całość »

Premiera albumu fotograficznego „Z aparatem po Rumi”

Premiera albumu fotograficznego „Z aparatem po Rumi”16.01.2023
Urząd Miasta Rumi zaprasza na uroczystą premierę albumu fotograficznego stworzonego ze zdjęć opublikowanych na łamach facebookowej grupy Z aparatem po Rumi. czytaj całość »

ZUS wprowadza elektroniczną legitymację dla emerytów i rencistów

ZUS wprowadza elektroniczną legitymację dla emerytów i rencistów13.01.2023
Od stycznia 2023 r. każdy emeryt i rencista będzie mógł korzystać z elektronicznej wersji swojej legitymacji. mLegitymacja będzie dostępna w telefonie dzięki bezpłatnej aplikacji mObywatel. W nowym roku wszyscy emeryci i renciści automatycznie uzyskają mLegitymację. Nie wymaga to od nich składania ż... czytaj całość »

Urzędnicy doręczą decyzje o wymiarze wysokości podatków – luty 2023

Urzędnicy doręczą decyzje o wymiarze wysokości podatków – luty 202313.01.2023
Od 1 do 25 lutego 2023 roku pracownicy Urzędu Miasta Rumi będą doręczać mieszkańcom decyzje w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości, podatku rolnego i podatku leśnego. Każdy urzędnik posiada imienny identyfikator oraz upoważnienie burmistrza Rumi. czytaj całość »

Wszystkie rowery Mevo będą nowe

Wszystkie rowery Mevo będą nowe13.01.2023
Cała flota Mevo 2.0 będzie fabrycznie nowa. To zmiana w umowie z nowym operatorem systemu, na którą przystał Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot. Według wcześniejszych założeń operator miał w pierwszym okresie wykorzystać rowery dostarczone przez firmę Nextbike, która ze względu na problemy fi... czytaj całość »

Poszukujemy sprawców nielegalnej wycinki drzew przy ul. Pomorskiej

Poszukujemy sprawców nielegalnej wycinki drzew przy ul. Pomorskiej12.01.2023
We wtorek (10 stycznia) i środę (11 stycznia) z miejskiego terenu przy ulicy Pomorskiej (obszar Błoni Janowskich, w pobliżu sklepu Lidl) nielegalnie wycięto 11 zdrowych drzew. Urząd Miasta Rumi apeluje do wszystkich osób, które mogły być świadkami tych działań, o pomoc w ustaleniu sprawcy bądź spraw... czytaj całość »

Ponad 4300 interwencji, większość dotyczyła wykroczeń drogowych i spożywania alkoholu

Ponad 4300 interwencji, większość dotyczyła wykroczeń drogowych i spożywania alkoholu11.01.2023
Od przeszło 32 lat nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego miasta czuwają funkcjonariusze Straży Miejskiej w Rumi. Jednostka nieustannie się zmienia, dostosowując do aktualnych potrzeb i warunków. Obecnie mundurowi mierzą się ze skutkami wojny na Ukrainie i konsekwencjami trudnej sytuacji gospodarcz... czytaj całość »

Rozmowa z dyrektor Gabrielą Konarzewską na temat aktualnej sytuacji MOPS-u

Rozmowa z dyrektor Gabrielą Konarzewską na temat aktualnej sytuacji MOPS-u11.01.2023
Gabriela Konarzewska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rumi: Nasza praca zmieniła się diametralnie od wybuchu wojny za wschodnią granicą. czytaj całość »

Nad czym pracowali miejscy radni w minionym roku?

Nad czym pracowali miejscy radni w minionym roku?11.01.2023
Radę Miejską Rumi tworzy 21 osób, a jej członkowie reprezentują różne kluby i dzielnice. Radni regularnie spotykają się na posiedzeniach, podejmują uchwały czy też składają interpelacje i zapytania. Jak przebiegały te prace w 2022 roku? czytaj całość »

Zostań uczestnikiem projektu Klubu Integracji Społecznej „Zagórze”

Zostań uczestnikiem projektu Klubu Integracji Społecznej „Zagórze”10.01.2023
Klub Integracji Społecznej „Zagórze” poszukuje kandydatów do udziału w projekcie – osób mieszkających na terenie Zagórza, nieaktywnych zawodowo, bezrobotnych, z niepełnosprawnościami. Rodzice uczestniczący w zajęciach projektowych będą mogli przekazać dzieci pod opiekę wychowawcy z „Klubu Malucha”. czytaj całość »

Wykonali kolędy i utwory operowe na dobre powitanie nowego roku

Wykonali kolędy i utwory operowe na dobre powitanie nowego roku10.01.2023
Piękny, poruszający, pełen emocji – tak publiczność opisuje Koncert Świąteczno-Noworoczny, który odbył się 8 stycznia w Kościele pw. św. Józefa i Judy Tadeusza. Tego wieczoru publiczność mogła usłyszeć kolędy, utwory świąteczne, a także najbardziej znane utwory operowe i musicalowe w wykonaniu artys... czytaj całość »

Jak radzi sobie rumski PUK? „Robimy wszystko, by szalejąca drożyzna nie zmusiła nas do podniesienia cen”

Jak radzi sobie rumski PUK? „Robimy wszystko, by szalejąca drożyzna nie zmusiła nas do podniesienia cen”09.01.2023
Wywóz śmieci, koszenie miejskich trawników, sprzątanie i odśnieżanie ulic – to niektóre z zadań realizowanych przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych (PUK) w Rumi. Z roku na rok coraz trudniej znaleźć osoby, które chcą sumiennie wykonywać takie prace. To jednak niejedyny problem, z jakim mierzy się... czytaj całość »

75 lat historii miejskiej biblioteki

75 lat historii miejskiej biblioteki09.01.2023
W 2023 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi będzie obchodzić 75-lecie istnienia. Z tej okazji zaplanowano szereg wydarzeń promujących czytelnictwo, ale i przypominających dzieje najstarszej instytucji kulturalnej w naszym mieście. czytaj całość »

Im gorsza pogoda, tym większa satysfakcja

Im gorsza pogoda, tym większa satysfakcja09.01.2023
Trwa siódma edycja akcji charytatywnej „Ultrakrew – każdy ma swój krwiobieg”, w ramach której prowadzona jest ogólnopolska zbiórka krwi. Honorowy start sportowej części projektu, polegającej na pokonaniu 550-kilometrowej trasy wzdłuż Wybrzeża, miał miejsce 8 stycznia pod Urzędem Miasta Rumi. czytaj całość »

Pectus oczarował publiczność MOSiR-u

Pectus oczarował publiczność MOSiR-u09.01.2023
Zespół Pectus ze świąteczno-noworocznym repertuarem dwukrotnie wystąpił przed rumską publicznością. Słynni bracia – Tomasz, Marek, Mateusz i Maciej Szczepanikowie – rozgrzewali atmosferę w hali widowiskowo-sportowej MOSiR-u. Wstęp na wydarzenie był biletowany. czytaj całość »

Tłumnie celebrowali Święto Trzech Króli

Tłumnie celebrowali Święto Trzech Króli09.01.2023
Po dwuletniej przerwie Trzej Królowie ponownie przeszli ulicami Rumi. W przygotowanym z okazji Święta Trzech Króli (6 stycznia) ósmym miejskim orszaku uczestniczyły tłumy mieszkańców. Głównym organizatorem wydarzenia była Fundacja „Słowo”. czytaj całość »

MDK Rumia: Co przyniesie 2023 rok?

MDK Rumia: Co przyniesie 2023 rok?05.01.2023
Miejski Dom Kultury w Rumi przygotowuje na rok 2023 kilka nowych propozycji. W kalendarzu imprez znajdą się też sprawdzone formaty, jak i wydarzenia, które w minionym roku pojawiły się po raz pierwszy. czytaj całość »

„Zrób krok, a pokaże się droga” – Monika Kwiatkowska i Ariel Kamiński o doświadczeniach związanych z wydaniem pierwszej książki

„Zrób krok, a pokaże się droga” – Monika Kwiatkowska i Ariel Kamiński o doświadczeniach związanych z wydaniem pierwszej książki05.01.2023
Monika i Ariel to przedsiębiorczy ludzie, którzy mają wielkie marzenia. Podkreślają, że „sukcesem nie jest to, ile posiadasz, lecz to, kim się stajesz”. Twierdzą, że wszystko jest możliwe, jeśli ma się odwagę, by wyjść ze strefy komfortu. W październiku ukazała się ich książka pt. „Black Notes”, w k... czytaj całość »

Zestawienie miejskich inwestycji – grudzień 2022

Zestawienie miejskich inwestycji – grudzień 202205.01.2023
W ostatnich tygodniach postępowała bądź zakończyła się realizacja miejskich inwestycji związanych między innymi z pomocą społeczną, rekreacją, transportem i ekologią. Szczegółowe informacje na temat tych przedsięwzięć można znaleźć w poniższym zestawieniu. czytaj całość »

Odbierz miejskie nakładki na tablice rejestracyjne

Odbierz miejskie nakładki na tablice rejestracyjne04.01.2023
Z myślą o zmotoryzowanych mieszkańcach ponownie rozpoczynamy wydawanie rumskich nakładek na standardowe tablice rejestracyjne. czytaj całość »

Zapraszamy na Koncert Świąteczno-Noworoczny w ramach Rumskich Spotkań Muzycznych

Zapraszamy na Koncert Świąteczno-Noworoczny w ramach Rumskich Spotkań Muzycznych03.01.2023
Mieszkańcy Rumi ponownie będą mogli bezpłatnie uczestniczyć w wyjątkowym Koncercie Świąteczno-Noworocznym. Wydarzenie odbędzie się 8 stycznia o godzinie 19:00 w Kościele pw. św. Józefa i Judy Tadeusza. Pomysłodawcą i organizatorem koncertu jest tenor Opery Krakowskiej Marek Gerwatowski – dyrektor ar... czytaj całość »
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń