Piątek, 12 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast


Rusza remont ul. Gdańskiej. Od 15 lipca zmiany w ruchu

Rusza remont ul. Gdańskiej. Od 15 lipca zmiany w ruchu12.07.2024
Uwaga, mieszkańcy Janowa – w najbliższy poniedziałek (15 lipca) rusza zapowiadany wcześniej remont odcinka ulicy Gdańskiej. Wyłączony z ruchu na okres wakacji zostanie fragment tej drogi sięgający od ronda Pileckiego do skrzyżowania z ulicą Katowicką. Na zmiany muszą przygotować się głównie kierowcy... czytaj całość »

Zgłoś problem przez nową platformę. Rumia w dialogu z mieszkańcami

Zgłoś problem przez nową platformę. Rumia w dialogu z mieszkańcami11.07.2024
Pod adresem www.rumia.wdialogu.pl ruszyło Centrum Dialogu Społecznego Rumi – nowoczesna platforma kontaktu między urzędem a mieszkańcami. Od teraz przez nowe, internetowe narzędzie można w łatwy sposób m.in. sprawdzać na bieżąco stan Budżetu Obywatelskiego, dowiadywać się o zaplanowanych konsultacja... czytaj całość »

Rumia gospodarzem Mistrzostw Europy w duathlonie w 2025 roku

Rumia gospodarzem Mistrzostw Europy w duathlonie w 2025 roku10.07.2024
To już pewna informacja – Rumia będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w Duathlonie, które odbędą się w ostatni weekend kwietnia 2025 roku. Duathloniści powalczą głównie na dystansie sprinterskim, czyli połączeniu 5 kilometrów biegu, 20 km jazdy na rowerze i 2,5 km biegu w kategoriach: Elita, U23, Jun... czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. „DOGOTERAPIA – zdrowie przez psią miłość”

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. „DOGOTERAPIA – zdrowie przez psią miłość”09.07.2024
7 czerwca 2024 roku do Urzędu Miasta Rumi wpłynęła w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pt. „DOGOTERAPIA – zdrowie przez psią miłość” złożona przez Spółdzielnię Socjalną Linia-Zagórs... czytaj całość »

Zapraszamy na ściankę wspinaczkową!

Zapraszamy na ściankę wspinaczkową!05.07.2024
Już od 5 lipca we wszystkie wakacyjne weekendy (lipcowe i sierpniowe soboty oraz niedziele) będzie można bezpłatnie korzystać pod okiem instruktorów ze zlokalizowanej na Górze Markowca ścianki wspinaczkowej. czytaj całość »

Wkrótce może zadzwonić ankieter

Wkrótce może zadzwonić ankieter03.07.2024
Do losowo wybranych mieszkańców Rumi w najbliższym czasie może zadzwonić ankieter. Pracownicy Urzędu Statystycznego w Gdańsku będą telefonicznie prowadzić badania na zlecenie GUS-u. Jeśli mamy wątpliwości, z kim faktycznie rozmawiamy, można zweryfikować tę informację u źródła. czytaj całość »

Zapewnienie dzieciom w wieku od 3 do 4 lat, zamieszkałym na terenie Rumi, możliwości korzystania z wychowania przedszkolnego od roku szkolnego 2024/2025

Zapewnienie dzieciom w wieku od 3 do 4 lat, zamieszkałym na terenie Rumi, możliwości korzystania z wychowania przedszkolnego od roku szkolnego 2024/202528.06.2024
Gmina Miejska Rumia ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego na terenie gminy w zakresie: wychowania przedszkolnego poprzez zapewnienie dzieciom zamieszkałym na terenie Gminy Miejskiej Rumia miejsc w niepublicznych przedszkolach, niepublicznych szkołach podstawowych, w których... czytaj całość »

Zmiany w sygnalizacji świetlnej przy tunelu w Rumi-Janowie

Zmiany w sygnalizacji świetlnej przy tunelu w Rumi-Janowie26.06.2024
W czwartek (27 czerwca) o godzinie 9:00 wprowadzona zostanie korekta w funkcjonowaniu sygnalizacji świetlnej przy węźle integracyjnym w Rumi-Janowie, na skrzyżowaniu ulic: Sobieskiego, Gdańskiej i Polnej. czytaj całość »

Mycie pojemników na odpady biokuchenne w zabudowie jedno- oraz wielorodzinnej (lipiec 2024 r.)

Mycie pojemników na odpady biokuchenne w zabudowie jedno- oraz wielorodzinnej (lipiec 2024 r.)19.06.2024
Od 1 lipca 2024 r. nastąpi mycie pojemników przeznaczonych do zbiórki odpadów biokuchennych w zabudowie jedno- oraz wielorodzinnej. czytaj całość »

Drogowcy wchodzą na ul. Górniczą

Drogowcy wchodzą na ul. Górniczą19.06.2024
W najbliższy poniedziałek (24 czerwca) ruszy remont fragmentu ulicy Górniczej w Rumi. Na czas modernizacji odcinek pomiędzy ulicami Sobieskiego i Włókienniczą, łącznie ze skrzyżowaniem, zostanie wyłączony z ruchu. Zakończenie prac planowane jest na środę (26 czerwca). czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. Organizacja i przeprowadzenie klubowego obozu w Olsztynie

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. Organizacja i przeprowadzenie klubowego obozu w Olsztynie18.06.2024
7 czerwca 2024 r. do Urzędu Miasta Rumi wpłynęła w trybie art. 19a ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pt. „Organizacja i przeprowadzenie klubowego obozu w Olsztynie” złożona przez Rumski Klub Sportowy, z... czytaj całość »

Raport o stanie miasta Rumi w 2023 roku

Raport o stanie miasta Rumi w 2023 roku13.06.2024
Konieczność opracowania raportu wynika z przepisów prawa oraz chęci zaprezentowania mieszkańcom Rumi obiektywnych informacji ukazujących nie tylko potencjał i wskaźniki rozwoju miasta, ale i zagrożenia, z którymi na co dzień mierzy się samorząd. czytaj całość »

Za nami drugie warsztaty z cyklu „Rewitalizacja w naszym mieście”

Za nami drugie warsztaty z cyklu „Rewitalizacja w naszym mieście”11.06.2024
W Klubie Integracji Społecznej „Zagórze” 5 czerwca odbyły się warsztaty programowo-projektowe z cyklu „Rewitalizacja w naszym mieście”. Były to drugie z organizowanych w ostatnim czasie spotkań partycypacyjnych poświęconych pracy nad aktualizacją „Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Miejskiej Rumi... czytaj całość »

Regulamin naboru food trucków do stref gastronomicznych w Rumi

Regulamin naboru food trucków do stref gastronomicznych w Rumi06.06.2024
Kliknij tutaj, aby pobrać regulamin wraz z kartą zgłoszenia (ostatnia strona). czytaj całość »

Fragment ul. Piłsudskiego zostanie wyremontowany

Fragment ul. Piłsudskiego zostanie wyremontowany05.06.2024
W najbliższy poniedziałek (10 czerwca) w Rumi rozpocznie się remont fragmentu ulicy Piłsudskiego – na odcinku pomiędzy ulicami Dąbrowskiego i Wybickiego. Na czas modernizacji odcinek ten zostanie wyłączony z ruchu. Wykonawca planuje zakończyć prace w środę (12 czerwca). czytaj całość »

Przedłużenie godzin pracy w związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego

Przedłużenie godzin pracy w związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego05.06.2024
W związku z mijającym 6 czerwca terminem na złożenie wniosku o zmianę miejsca głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz terminem pobrania zaświadczenia o prawie do głosowania, tego dnia (6 czerwca) wydłużone zostają godziny pracy stanowiska ewidencji ludności w Urzędzie Miasta Rumi. W c... czytaj całość »

Wyniki konkursu na hejnał skomponowany z okazji 800-lecia Rumi

Wyniki konkursu na hejnał skomponowany z okazji 800-lecia Rumi05.06.2024
Znamy wyniki konkursu, którego celem było stworzenie melodii upamiętniającej 800-lecie pierwszej wzmianki o Rumi. Zgłoszenia były przyjmowane do 30 kwietnia. Komisja konkursowa (skład: przewodniczący komisji Piotr Wittbrodt, zastępca przewodniczącego Krzysztof Brzozowski, członek Tomasz Winczewski, ... czytaj całość »

Weź udział w ankiecie pt. „Tożsamość mieszkańców a jakość życia w regionie metropolitalnym”

Weź udział w ankiecie pt. „Tożsamość mieszkańców a jakość życia w regionie metropolitalnym”04.06.2024
Studenci kierunku gospodarka przestrzenna i geozarzadzanie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu proszą o wypełnienie kilkuminutowej ankiety dotyczącej tożsamości mieszkańców oraz jakości życia w regionie metropolitalnym. czytaj całość »

Zastrzeż PESEL i chroń swoje dane

Zastrzeż PESEL i chroń swoje dane04.06.2024
Liczba prób wyłudzeń kredytów na cudze dane rośnie. Ministerstwo Cyfryzacji wprowadziło więc do aplikacji mObywatel 2.0 usługę Zastrzeż PESEL. Dzięki niej użytkownik może zastrzec swój numer PESEL, cofnąć zastrzeżenie i ponownie je ustawić. Widzi też, jakie firmy i instytucje sprawdzały jego numer P... czytaj całość »

Remont ul. Roszczynialskiego – będą tymczasowe zmiany w ruchu

Remont ul. Roszczynialskiego – będą tymczasowe zmiany w ruchu24.05.2024
W najbliższy poniedziałek (27 maja) od godziny 6:00 rozpocznie się zapowiadana przebudowa ulicy Roszczynialskiego. Wykonawca planuje zakończyć prace w ciągu trzech dni. Na czas modernizacji ulica zostanie tymczasowo wyłączona z ruchu. Mieszkańcy są proszeni o nieparkowanie i usunięcie pojazdów znajd... czytaj całość »

Włącz się w aktualizację Gminnego Programu Rewitalizacji – drugie warsztaty projektowe

Włącz się w aktualizację Gminnego Programu Rewitalizacji – drugie warsztaty projektowe24.05.2024
Włącz się w aktualizację Gminnego Programu Rewitalizacji – weź udział w drugich warsztatach programowo-projektowych z cyklu „Rewitalizacja w naszym mieście”! Rozpoczynamy drugi etap prac nad aktualizacją „Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Miejskiej Rumia na lata 2017-2030”, skupiający się na wyz... czytaj całość »

Zmiana terminu odbioru odpadów komunalnych na ul. Roszczynialskiego

Zmiana terminu odbioru odpadów komunalnych na ul. Roszczynialskiego22.05.2024
Urząd Miasta Rumi Informuje, iż ze względu na remont ul. Roszczynialskiego w dniach 27-29.05.2024 r. odbiór odpadów komunalnych (zmieszanych, biokuchennych, biozielonych, papieru, szkła, metali i tworzyw sztucznych) z nieruchomości nastąpi w piątek, 24.05.2024 r. (zamiast planowego odbioru we wtorek... czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. „Wspieranie Kultury Fizycznej”

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. „Wspieranie Kultury Fizycznej” 20.05.2024
Dnia 13 maja 2024 roku do Urzędu Miasta Rumi wpłynęła w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pt. „Wspieranie Kultury Fizycznej” złożona przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwal... czytaj całość »

Ogłoszenie o konkursie na stanowiska dyrektorów „Bajki” Przedszkola nr 2 oraz Przedszkola pod Topolą w Rumi

Ogłoszenie o konkursie na stanowiska dyrektorów „Bajki” Przedszkola nr 2 oraz Przedszkola pod Topolą w Rumi17.05.2024
Burmistrz Miasta Rumi ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora w placówkach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Rumia: „Bajka” przedszkola nr 2 w Rumi, przy ul. Kościelnej 8; Przedszkola pod Topolą w Rumi, przy ul. Leśnej 4. czytaj całość »

Rozpoczyna się modernizacja ul. Sienkiewicza

Rozpoczyna się modernizacja ul. Sienkiewicza13.05.2024
We wtorek 14 maja od wczesnych godzin porannych rozpocznie się modernizacja ul. Sienkiewicza na odcinku od ul. Żwirki i Wigury do ul. Starowiejskiej. Zakres prac obejmuje m.in. regulację wysokościową studzienek oraz ułożenie nowej warstwy wierzchniej asfaltu. czytaj całość »

Zostań wystawcą „Psot na Błoniach”

Zostań wystawcą „Psot na Błoniach”13.05.2024
Szukasz okazji do zaprezentowania swojej firmy lub działalności związanej z psami? Już po raz trzeci zapraszamy do współtworzenia z nami „Psot na Błoniach” – wydarzenia skierowanego do wszystkich miłośników psów. Rumski zlot odbędzie się w niedzielę 26 maja w godzinach 12:00-16:00 na Błoniach Janows... czytaj całość »

Informacje dotyczące udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Informacje dotyczące udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego10.05.2024
Informacje dotyczące udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego zarządzonych na 9 czerwca 2024 r. czytaj całość »

Sprawdź formy wsparcia od PFRON-u

Sprawdź formy wsparcia od PFRON-u09.05.2024
Jesteś osobą z niepełnosprawnością? Nie stać cię na opłatę najmu mieszkania? A może mieszkanie, które zajmujesz, jest pełne barier architektonicznych? Sprawdź, czy możesz skorzystać z poniższych form wsparcia. czytaj całość »

Prowadzisz biznes w branży turystycznej? Pomóż w badaniu

Prowadzisz biznes w branży turystycznej? Pomóż w badaniu08.05.2024
Jak pomorska branża turystyczna patrzy na sytuację w lokalnej turystyce? Urząd Marszałkowski kolejny raz bada nastroje przedsiębiorców, żeby poznać wyzwania na najbliższe miesiące. Każdy, kto prowadzi także na terenie Rumi biznes związany z usługami turystycznymi – noclegami, gastronomią, przewozami... czytaj całość »

„Rewitalizacja w naszym mieście” – weź udział w warsztatach edukacyjno-diagnostycznych

„Rewitalizacja w naszym mieście” – weź udział w warsztatach edukacyjno-diagnostycznych06.05.2024
Trwają prace nad aktualizacją „Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Miejskiej Rumia na lata 2017-2030” stanowiącego podstawę prowadzenia rewitalizacji w naszym mieście. Szczególnie istotny przy opracowaniu tego dokumentu jest udział lokalnej społeczności, poznanie jej potrzeb i oczekiwań, ale też w... czytaj całość »
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń