Piątek, 22 września 2023
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast


Chcesz wynająć mieszkanie przy ul. Reja? Złóż wniosek!

Chcesz wynająć mieszkanie przy ul. Reja? Złóż wniosek!22.09.2023
Gmina Miejska Rumia ogłosiła nabór. Od 22 do 29 września można składać wnioski. czytaj całość »

Testy zewnętrzne Mevo 2.0 – kary za łamanie regulaminu

Testy zewnętrzne Mevo 2.0 – kary za łamanie regulaminu21.09.2023
Po tygodniu testu zewnętrznego na 20 tys. zarejestrowanych użytkowników aż 250 ma zablokowane konta! W związku z tym postanowiliśmy wprowadzić kary za łamanie regulaminu korzystania z rowerów Mevo. To odpowiedź na liczne zgłoszenia mieszkańców metropolii oraz nasze obserwacje. Naliczanie kar wejdzie... czytaj całość »

Mali i duzi rowerzyści opanowali Rumię

Mali i duzi rowerzyści opanowali Rumię19.09.2023
Około 900 osób – od maluchów po seniorów – uczestniczyło w miejskich przejazdach rowerowych organizowanych przez Rumię w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Na wszystkich, którzy ukończyli trasę, czekały nagrody. Głównym celem przedsięwzięcia była poprawa kondycji fizycznej mieszkańców oraz pr... czytaj całość »

Tymczasowe zamknięcie ulicy Filtrowej w Rumi – 22.09.2023 r.

Tymczasowe zamknięcie ulicy Filtrowej w Rumi – 22.09.2023 r.19.09.2023
W związku z organizacją pikniku edukacyjnego dla dzieci w piątek 22 września w godzinach 8:30-14:00 ulica Filtrowa w Rumi zostanie zamknięta na odcinku od skrzyżowania z ulicą Stoczniowców do skraju parku. czytaj całość »

Mieszkańcy Rumi odkrywali kosmos w rodzinnym gronie

Mieszkańcy Rumi odkrywali kosmos w rodzinnym gronie18.09.2023
Park Starowiejski 9 września przeobraził się w raj dla małych i dużych miłośników kosmosu. Tego dnia odbył się pełen atrakcji piknik naukowy pod nazwą Kosmiczna Przygoda w Rumi, który przyciągnął tłumy mieszkańców zainteresowanych tajemnicami skrywanymi przez niebo i kosmos. Wydarzenie zostało zorga... czytaj całość »

Pszczoły pracują dla całej planety. Co możemy dać im w zamian?

Pszczoły pracują dla całej planety. Co możemy dać im w zamian?15.09.2023
Dzięki podejmowanym przez urząd miasta działaniom rumskim pszczołom żyje się coraz lepiej – na czym zyskują także mieszkańcy. Te pasiaste owady to jedne z najistotniejszych stworzeń dla całego ekosystemu. Warto spojrzeć na te zwierzęta oczami pasjonatów i zastanowić się nad tym, co my możemy zrobić ... czytaj całość »

Szlachetna Paczka 2023 – potrzebni wolontariusze

Szlachetna Paczka 2023 – potrzebni wolontariusze14.09.2023
Trwa rekrutacja do kolejnej edycji Szlachetnej Paczki. W całej Polsce potrzebnych jest jeszcze ponad 5000 wolontariuszy. Jeżeli chcesz zmieniać świat na dobre – zarówno świat najbardziej potrzebujących rodzin i osób samotnych z najbliższej okolicy, jak i swój własny, nie czekaj. By zgłosić się do wo... czytaj całość »

Będą utrudnienia na drogach związane z przejazdami rowerowymi

Będą utrudnienia na drogach związane z przejazdami rowerowymi14.09.2023
W najbliższą niedzielę (17 września) Urząd Miasta Rumi zorganizuje trzy przejazdy rowerowe z udziałem mieszkańców. Wydarzenia spowodują zamknięcie głównych ulic w godzinach popołudniowych i wieczornych. czytaj całość »

Czas na Wielki Test Wiedzy o Metropolii

Czas na Wielki Test Wiedzy o Metropolii13.09.2023
To już czwarta edycja Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii Gdańsk-Gdynia-Sopot. W sobotę, 16 września, o godz. 11 na 34. piętrze Olivia Star, uczestnicy zmierzą się z najróżniejszymi pytaniami dotyczącymi regionu. Do wygrania atrakcyjne nagrody pieniężne, a uroku całości dodawać będzie wspaniały wido... czytaj całość »

Rolkarki z Rumi zabłysnęły na mistrzostwach Europy

Rolkarki z Rumi zabłysnęły na mistrzostwach Europy13.09.2023
Zawodniczki rumskiego Klubu Jazdy Figurowej „Spin on Rolls” odniosły sukces na tegorocznych Mistrzostwach Europy w Jeździe na Rolkach, które były organizowane od 2 do 6 września we włoskim Ponte di Legno. Natalia Wiatroszak i Amelia Serafin – wchodzące w skład pięcioosobowej reprezentacji Polski – z... czytaj całość »

Ziemowit Werra obronił tytuł mistrza Polski

Ziemowit Werra obronił tytuł mistrza Polski13.09.2023
W niedzielę 10 września w Szczecinie zakończyły się największe zawody kartingowe w kraju, czyli Polish Indoor Kart Championship 2023 (Polish NQS for KWC 2024). W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 uczestników. Rumianin Ziemowit Werra ponownie został mistrzem kraju w kategorii mini – do 14 lat – w ka... czytaj całość »

Mieszkańcy Rumi mogą bezpłatnie testować nowe rowery Mevo

Mieszkańcy Rumi mogą bezpłatnie testować nowe rowery Mevo13.09.2023
Rusza kolejny etap wdrażania systemu roweru metropolitalnego Mevo dla mieszkańców 16 gmin Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot, w tym Rumi. Jest to faza testów zewnętrznych. czytaj całość »

Konsultacje społeczne dla Programu Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi na 2024 r.

Konsultacje społeczne dla Programu Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi na 2024 r. 13.09.2023
Zachęcamy do udziału w konsultacjach projektu „Program Współpracy Gminy Miejskiej Rumia z Organizacjami Pozarządowymi na 2024 r.”. Propozycje do Programu będą przyjmowane w formie pisemnej na formularzu konsultacyjnym do 29 września br. drogą elektroniczną na adres d.grunholz@um.rumia.pl lub w Biurz... czytaj całość »

Te nauczycielki wiedzą, jak zachęcić dzieci do segregacji odpadów

Te nauczycielki wiedzą, jak zachęcić dzieci do segregacji odpadów12.09.2023
Rumia podsumowała konkurs dla nauczycieli polegający na stworzeniu scenariusza zajęć dotyczących szeroko pojętej segregacji odpadów. Najlepsze spośród kilkudziesięciu koncepcji zostaną ujęte w ogólnodostępnej bazie, z której będą mogły korzystać wszystkie placówki oświatowe. Autorki wytypowanych prz... czytaj całość »

Rumia mówi „nie” plakatom wyborczym

Rumia mówi „nie” plakatom wyborczym11.09.2023
Jednym z elementów każdej kampanii wyborczej są rozmieszczane w przestrzeni publicznej plakaty. W Rumi już od 4 lat wywieszanie takich materiałów na zarządzanych przez miasto terenach jest mocno ograniczone. Mimo to niektóre podmioty i ugrupowania polityczne przysłaniają w ten sposób infrastrukturę ... czytaj całość »

Teatralny wrzesień w Rumi

Teatralny wrzesień w Rumi11.09.2023
Miejski Dom Kultury w Rumi wraz z rozpoczynającym się rokiem szkolnym powraca do Lekcji z Kulturą, czyli spotkań teatralnych skierowanych do dzieci i młodzieży. Pomorski Teatr Nobilis, działający przy MDK Rumia, zaprasza starszych i młodszych. czytaj całość »

Pierwsze głosy trafiły do urn

Pierwsze głosy trafiły do urn11.09.2023
Trwa walka o głosy w Budżecie Obywatelskim Rumia 2024. Elektroniczna platforma umożliwiająca mieszkańcom wskazanie najlepszych projektów została uruchomiona w poniedziałek 11 września sekundę po północy. Natomiast pierwsze głosy w papierowej formie rumianie wrzucili do urny podczas spotkania, które ... czytaj całość »

Rumskie Spinki świętowały 25-lecie zespołu

Rumskie Spinki świętowały 25-lecie zespołu11.09.2023
Wspólne krojenie jubileuszowego tortu zakończyło galę organizowaną z okazji 25-lecia Zespołu Tańca SPIN MOSiR Rumia. Wydarzenie było nie tylko okazją do wspomnień, podziękowań i tańca, ale i zebrania funduszy na dalsze funkcjonowanie formacji. czytaj całość »

Rumia zaangażowała się w obchody Światowego Dnia FAS

Rumia zaangażowała się w obchody Światowego Dnia FAS08.09.2023
Od 1999 roku 9 września obchodzony jest Światowy Dzień FAS (Alkoholowy Zespół Płodowy) i rozpoczyna się punktualnie o godzinie 9:09, kiedy to w Auckland w Nowej Zelandii, dzwonią dzwony w kościele metodystów. Powtarzające się dziewiątki w dacie i godzinie mają symboliczną wymowę: 9 miesięcy ciąży be... czytaj całość »

Piekiełko, czyli piekielnie czarujący szlak wzdłuż Zagórskiej Strugi

Piekiełko, czyli piekielnie czarujący szlak wzdłuż Zagórskiej Strugi08.09.2023
Mówi się: hulaj dusza, piekła nie ma. Prawdziwości tego przysłowia może przeczyć mała osada o nazwie Piekiełko, położona na obszarze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Dolinie Zagórskiej Strugi. I choć straszy nazwą, to lokalni fani leśnych wędrówek powinni koniecznie odwiedzić to miejsce. czytaj całość »

Zbliża się 5. edycja „Rowerem przez Rumię”. Ruszyły zapisy

Zbliża się 5. edycja „Rowerem przez Rumię”. Ruszyły zapisy07.09.2023
Rumia zaprasza miłośników dwóch kółek do udziału w miejskim przejeździe rowerowym. Wydarzenie rozpocznie się 17 września (niedziela) o godzinie 19:00 na parkingu MOSiR-u. Każdy uczestnik po ukończeniu niespełna 5-kilometrowej trasy otrzyma zestaw gadżetów rowerowych. Udział w wydarzeniu jest bezpłat... czytaj całość »

Zbliża się remont ulicy Abrahama w Rumi

Zbliża się remont ulicy Abrahama w Rumi06.09.2023
W najbliższych dniach rozpocznie się modernizacja ulicy Abrahama – na odcinku od ulicy Starowiejskiej do mostku nad Zagórską Strugą – polegająca na wymianie asfaltowej nawierzchni na betonową kostkę. Realizacja robót drogowych będzie się wiązać z tymczasowymi zmianami organizacji ruchu. Zakończenie ... czytaj całość »

Ruszyła budowa boiska przy ulicy Starowiejskiej

Ruszyła budowa boiska przy ulicy Starowiejskiej06.09.2023
Zlokalizowany pomiędzy parkiem Starowiejskim a miejskim stadionem teren, który przez lata stanowił nieużytek, wkrótce zamieni się w boisko trawiaste. Inwestycję realizuje MOSiR. Obiekt zostanie oddany do użytkowania prawdopodobnie w październiku tego roku. czytaj całość »

W Rumi odbył się „motoryzacyjny Woodstock”

W Rumi odbył się „motoryzacyjny Woodstock”05.09.2023
Syrenka, maluch, karawan czy przerobiony na karetkę saurer – między innymi takie pojazdy można było zobaczyć na III Festiwalu Pojazdów Nieznanych, Nieudanych i Zapomnianych. Wydarzenie po raz pierwszy odbywało się w Rumi i przyciągnęło do parku Starowiejskiego tłumy miłośników motoryzacji z całego k... czytaj całość »

Karolina Szalast już po raz czwarty obroniła tytuł mistrzyni Polski

Karolina Szalast już po raz czwarty obroniła tytuł mistrzyni Polski04.09.2023
W ostatnich tygodnia seniorka Tri-Teamu Rumia Karolina Szalast kilkakrotnie udowadniała, że jest w znakomitej formie. Największym sukcesem jest utrzymanie tytułu mistrzyni Polski w pływaniu długodystansowym w płetwach. czytaj całość »

Będzie pierwszy publiczny żłobek w Rumi

Będzie pierwszy publiczny żłobek w Rumi04.09.2023
Na gminnym terenie, w rejonie ul. Sędzickiego, zbudowany zostanie pierwszy publiczny żłobek w Rumi. Budynek ma powstać do września 2025 roku, placówka będzie mogła przyjąć 116 dzieci. Realizacja tej niespełna 5-milionowej inwestycji stała się możliwa dzięki pozyskaniu dofinansowania z programu Maluc... czytaj całość »

Nowa jakość w Jedynce. Przy szkole pojawiła się hala sportowa

Nowa jakość w Jedynce. Przy szkole pojawiła się hala sportowa04.09.2023
Jednym z elementów uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Józefa Wybickiego w Rumi było otwarcie nowej hali sportowej. Dzięki zrealizowanej przez prywatnego partnera inwestycji wszystkie zajęcia wychowania fizycznego będą się odbywać w profesjonalnych warunkach. czytaj całość »
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń