Piątek, 12 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast


Rusza remont ul. Gdańskiej. Od 15 lipca zmiany w ruchu

Rusza remont ul. Gdańskiej. Od 15 lipca zmiany w ruchu12.07.2024
Uwaga, mieszkańcy Janowa – w najbliższy poniedziałek (15 lipca) rusza zapowiadany wcześniej remont odcinka ulicy Gdańskiej. Wyłączony z ruchu na okres wakacji zostanie fragment tej drogi sięgający od ronda Pileckiego do skrzyżowania z ulicą Katowicką. Na zmiany muszą przygotować się głównie kierowcy... czytaj całość »

Zgłoś problem przez nową platformę. Rumia w dialogu z mieszkańcami

Zgłoś problem przez nową platformę. Rumia w dialogu z mieszkańcami11.07.2024
Pod adresem www.rumia.wdialogu.pl ruszyło Centrum Dialogu Społecznego Rumi – nowoczesna platforma kontaktu między urzędem a mieszkańcami. Od teraz przez nowe, internetowe narzędzie można w łatwy sposób m.in. sprawdzać na bieżąco stan Budżetu Obywatelskiego, dowiadywać się o zaplanowanych konsultacja... czytaj całość »

Rumia gospodarzem Mistrzostw Europy w duathlonie w 2025 roku

Rumia gospodarzem Mistrzostw Europy w duathlonie w 2025 roku10.07.2024
To już pewna informacja – Rumia będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w Duathlonie, które odbędą się w ostatni weekend kwietnia 2025 roku. Duathloniści powalczą głównie na dystansie sprinterskim, czyli połączeniu 5 kilometrów biegu, 20 km jazdy na rowerze i 2,5 km biegu w kategoriach: Elita, U23, Jun... czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. „DOGOTERAPIA – zdrowie przez psią miłość”

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. „DOGOTERAPIA – zdrowie przez psią miłość”09.07.2024
7 czerwca 2024 roku do Urzędu Miasta Rumi wpłynęła w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pt. „DOGOTERAPIA – zdrowie przez psią miłość” złożona przez Spółdzielnię Socjalną Linia-Zagórs... czytaj całość »

Myslovitz zagrało w Rumi

Myslovitz zagrało w Rumi08.07.2024
Rockowe granie porwało setki rumian! W niedzielny wieczór po mieście niosły się największe hity zespołu Myslovitz, a najwierniejsi fani (i nie tylko) raz po raz śpiewali refreny razem z muzykami. Za nami tegoroczna odsłona „Letniego Grania w Rumi” na kompleksie boisk przy ulicy Bukowej. czytaj całość »

Rumianin Alfons Trocki z patentem oficerskim

Rumianin Alfons Trocki z patentem oficerskim08.07.2024
Podporucznik Alfons Trocki – tak od niedawna tytułuje się pochodzący z Rumi 103-letni kombatant. Rumianin, który podczas drugiej wojny światowej najpierw został siłą wcielony do wojsk niemieckich, a później przyłączył się do aliantów na zachodnim froncie, odebrał patent oficerski przyznany na wniose... czytaj całość »

Zapraszamy na ściankę wspinaczkową!

Zapraszamy na ściankę wspinaczkową!05.07.2024
Już od 5 lipca we wszystkie wakacyjne weekendy (lipcowe i sierpniowe soboty oraz niedziele) będzie można bezpłatnie korzystać pod okiem instruktorów ze zlokalizowanej na Górze Markowca ścianki wspinaczkowej. czytaj całość »

Przedsiębiorco, zgłoś swoją firmę do prestiżowej nagrody

Przedsiębiorco, zgłoś swoją firmę do prestiżowej nagrody05.07.2024
Nabór do konkursu Gryf Gospodarczy trwa, a lokalni przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje kandydatury, aby otrzymać prestiżową, pomorską statuetkę dla najprężniej działających biznesów w regionie. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 15 lipca. czytaj całość »

Plenerowe kino powraca do rumskich parków. Repertuar wybrali mieszkańcy

Plenerowe kino powraca do rumskich parków. Repertuar wybrali mieszkańcy05.07.2024
Film pt. „Cudowny chłopak. Biały ptak” otworzy tegoroczne Kino Letnie w Rumi. Seanse rozpoczną się 19 lipca i będą organizowane naprzemiennie w obu miejskich parkach. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Na widzów jak zwykle czekać będzie również gorący popcorn i leżaki. czytaj całość »

Hejnał Rumi

Hejnał Rumi04.07.2024
Hejnał Rumi został stworzony w ramach konkursu będącego elementem miejskich obchodów 800-lecia miasta. Organizatorem konkursu było Urząd Miasta Rumi, a partnerem miejska spółka Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Rumi. czytaj całość »

Wkrótce może zadzwonić ankieter

Wkrótce może zadzwonić ankieter03.07.2024
Do losowo wybranych mieszkańców Rumi w najbliższym czasie może zadzwonić ankieter. Pracownicy Urzędu Statystycznego w Gdańsku będą telefonicznie prowadzić badania na zlecenie GUS-u. Jeśli mamy wątpliwości, z kim faktycznie rozmawiamy, można zweryfikować tę informację u źródła. czytaj całość »

Rumscy chodziarze-juniorzy w krajowej czołówce

Rumscy chodziarze-juniorzy w krajowej czołówce02.07.2024
Wysokie lokaty, w tym mistrzostwo i drugie miejsce na różnych dystansach zajmowali we Włocławku młodzi rumscy chodziarze. Zawodnicy, których na co dzień prowadzi rumianin Grzegorz Grinholc brali udział w Ogólnopolskim Finale „Lekkoatletyka dla każdego!” Nestle Cup. czytaj całość »

Zapewnienie dzieciom w wieku od 3 do 4 lat, zamieszkałym na terenie Rumi, możliwości korzystania z wychowania przedszkolnego od roku szkolnego 2024/2025

Zapewnienie dzieciom w wieku od 3 do 4 lat, zamieszkałym na terenie Rumi, możliwości korzystania z wychowania przedszkolnego od roku szkolnego 2024/202528.06.2024
Gmina Miejska Rumia ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego na terenie gminy w zakresie: wychowania przedszkolnego poprzez zapewnienie dzieciom zamieszkałym na terenie Gminy Miejskiej Rumia miejsc w niepublicznych przedszkolach, niepublicznych szkołach podstawowych, w których... czytaj całość »

Małopolscy samorządowcy szukali przykładu w Rumi

Małopolscy samorządowcy szukali przykładu w Rumi27.06.2024
Rumskie rozwiązania przyciągają uwagę innych samorządowców w kraju. Miasto gościło kilkudziesięcioosobową grupę z Małopolski, która przy okazji wizyty studyjnej na Pomorzu chciała dowiedzieć się więcej m.in. o funkcjonowaniu miejskich spółek na przykładzie Rumia Invest Park. czytaj całość »

Zmiany w sygnalizacji świetlnej przy tunelu w Rumi-Janowie

Zmiany w sygnalizacji świetlnej przy tunelu w Rumi-Janowie26.06.2024
W czwartek (27 czerwca) o godzinie 9:00 wprowadzona zostanie korekta w funkcjonowaniu sygnalizacji świetlnej przy węźle integracyjnym w Rumi-Janowie, na skrzyżowaniu ulic: Sobieskiego, Gdańskiej i Polnej. czytaj całość »

Odznaczenie za rumską pamięć o AK i ojczyźnie

Odznaczenie za rumską pamięć o AK i ojczyźnie26.06.2024
Burmistrz Rumi Michał Pasieczny odebrał na pokładzie ORP Błyskawica specjalne odznaczenie nadawane przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej. Order wręczony przez majora Jerzego Grzywacza i kapitana Tomasza Kuplickiego, zasłużonych kombatantów Szarych Szeregów i AK, to docenienie miejskich dzi... czytaj całość »

Oni będą zarządzać Pomorzem

Oni będą zarządzać Pomorzem25.06.2024
Znamy już nowy skład zarządu województwa pomorskiego. O tym, kto w nowej kadencji będzie sprawował najważniejsze funkcje w wojewódzkim samorządzie, zadecydowały głosy radnych sejmiku. czytaj całość »

Kto zasłuży na tegoroczne „Skrzydła Kultury”? Każdy może wskazać kandydatów

Kto zasłuży na tegoroczne „Skrzydła Kultury”? Każdy może wskazać kandydatów24.06.2024
Po raz drugi w swojej 800-letniej historii Rumia planuje wręczyć mieszkańcom „Skrzydła Kultury”, czyli finansowe i rzeczowe nagrody burmistrza za wyjątkowe osiągnięcia w zakresie twórczości artystycznej. Nominacji może dokonać każdy, natomiast laureatów w maksymalnie ośmiu kategoriach wytypuje kapit... czytaj całość »

Melodie z popularnych filmów zachwyciły widownię

Melodie z popularnych filmów zachwyciły widownię24.06.2024
W podniosłej atmosferze, z udziałem gwiazd i lokalnych artystów, mieszkańcy Rumi muzycznie świętowali 800-lecie podczas uroczystego koncertu zorganizowanego w hali MOSiR-u. Występ zamknął cykl weekendowych wydarzeń związanych z miejskimi obchodami okrągłych urodzin. Widownia wypełniła się po brzegi. czytaj całość »

Podróż w czasie dla całych rodzin

Podróż w czasie dla całych rodzin23.06.2024
Średniowieczne zbroje i międzywojenne stroje, pokazy konne, wybijanie monet i dźwięki starodawnych instrumentów – to elementy, które stworzyły historyczny piknik. W Rumi w niedzielę 23 czerwca można było poczuć się niczym w starodawnej osadzie, gdzie rzemieślnicy w pocie czoła wytwarzają małe dzieła... czytaj całość »

Huczna osiemsetka zwieńczona widowiskowym pokazem

Huczna osiemsetka zwieńczona widowiskowym pokazem22.06.2024
Wielu mieszkańców Rumi i okolic z pewnością uczestniczyło w przyjęciach organizowanych z okazji osiemnastych urodzin, ale chyba nikt nie miał okazji świętować osiemsetki. Rumia uczciła ten okrągły jubileusz muzycznie i widowiskowo, zapraszając wszystkich w sobotę 22 czerwca na scenę przy ulicy Bukow... czytaj całość »

Pamiątki, które zostaną z nami po historycznych obchodach

Pamiątki, które zostaną z nami po historycznych obchodach21.06.2024
O okrągłej 800. rocznicy pierwszej wzmianki o Rumi będą przypominać rzeźby i mural. Znajdujący się w parku Starowiejskim licznik lat co roku będzie zyskiwał kolejne „cegiełki”, a cztery postumenty z rzeźbami samolotów będą pamiątką po lotnisku działającym w okresie międzywojennym. Z kolei na budynku... czytaj całość »

Na tę galę mieszkańcy Rumi czekali 800 lat

Na tę galę mieszkańcy Rumi czekali 800 lat20.06.2024
Miasto to przede wszystkim ludzie, dlatego głównym punktem uroczystej inauguracji obchodów 800-lecia Rumi było wręczenie okolicznościowych statuetek i medali osobom zasłużonym dla gminy. Zgromadzeni 20 czerwca w hali MOSiR-u goście mogli podziwiać tematyczną wystawę, artystyczną oprawę przygotowaną ... czytaj całość »

Informacje o projekcie: Przebudowa dróg gminnych – ul. Żeromskiego, ul. Sienkiewicza, ul. Roszczynialskiego, ul. Górniczej, ul. Zbychowskiej, ul. Piłsudskiego w Rumi

Przebudowa dróg gminnych – ul. Żeromskiego, ul. Sienkiewicza, ul. Roszczynialskiego, ul. Górniczej, ul. Zbychowskiej, ul. Piłsudskiego w Rumi czytaj całość »

Mycie pojemników na odpady biokuchenne w zabudowie jedno- oraz wielorodzinnej (lipiec 2024 r.)

Mycie pojemników na odpady biokuchenne w zabudowie jedno- oraz wielorodzinnej (lipiec 2024 r.)19.06.2024
Od 1 lipca 2024 r. nastąpi mycie pojemników przeznaczonych do zbiórki odpadów biokuchennych w zabudowie jedno- oraz wielorodzinnej. czytaj całość »

Drogowcy wchodzą na ul. Górniczą

Drogowcy wchodzą na ul. Górniczą19.06.2024
W najbliższy poniedziałek (24 czerwca) ruszy remont fragmentu ulicy Górniczej w Rumi. Na czas modernizacji odcinek pomiędzy ulicami Sobieskiego i Włókienniczą, łącznie ze skrzyżowaniem, zostanie wyłączony z ruchu. Zakończenie prac planowane jest na środę (26 czerwca). czytaj całość »

Oto najlepsi tegoroczni absolwenci rumskich podstawówek

Oto najlepsi tegoroczni absolwenci rumskich podstawówek19.06.2024
Ośmioro uczniów rumskich szkół podstawowych, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen i wyróżnili się dodatkowymi osiągnięciami, zostało uhonorowanych przez burmistrza miasta. czytaj całość »

Julia Majewska doceniona przez Ministerstwo Kultury

Julia Majewska doceniona przez Ministerstwo Kultury18.06.2024
Pochodząca z Rumi 16-letnia skrzypaczka Julia Majewska otrzymała stypendium Młoda Polska, które przyznawane jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. O granty aplikowało blisko 900 młodych artystów, z czego ostatecznie 107 uzyskało wsparcie finansowe. Otrzymane pieniądze rumianka chc... czytaj całość »
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń