Wtorek, 27 Październik 2020
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
BIP Rumia


Transmisja online z otwarcia ofert – systemy fotowoltaiczne

Transmisja online z otwarcia ofert – systemy fotowoltaiczne27.10.2020
Ze względu na występowanie zagrożenia epidemicznego, otwarcie ofert przetargowych na zadanie „Zaprojektowanie, dostawa i montaż systemów fotowoltaicznych wraz z systemem monitorowania dla budynków użyteczności publicznej w Gminie Miejskiej Rumia i w Gminie Szemud” będzie transmitowane 27 październik... czytaj całość »

Wierszogadanie 2020 – wyniki castingu

Wierszogadanie 2020 – wyniki castingu27.10.2020
Miejski Dom Kultury w Rumi realizuje kolejną edycję Wierszogadania. Konkurs dla miłośników słowa pisanego i mówionego wzbudził zainteresowanie osób w różnym wieku, jak również tych, które mieszkają poza granicami Polski. czytaj całość »

Koronawirus w Przedszkolu nr 2 w Rumi „Bajka”

Koronawirus w Przedszkolu nr 2 w Rumi „Bajka”26.10.2020
Stwierdzono zakażenie SARS-COV-2 w Przedszkolu nr 2 w Rumi „Bajka”. W związku z tym 10-dniową kwarantanną zostali objęci wszyscy wychowankowie, którzy od 16 do 19 października uczestniczyli w zajęciach i mieli kontakt z osobą zakażoną. Obowiązek kwarantanny dotyczy również wszystkich osób współzamie... czytaj całość »

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10 w Rumi

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10 w Rumi26.10.2020
Stwierdzono zakażenie SARS-COV-2 w Szkole Podstawowej nr 10 w Rumi. W związku z tym w oddziałach przedszkolnych realizowane jest zdalne nauczanie. Taki tryb nauczania będzie obowiązywał od 26 do 29 października. czytaj całość »

Zmiana organizacji ruchu na drodze krajowej numer 6

Zmiana organizacji ruchu na drodze krajowej numer 626.10.2020
W związku z budową węzła integracyjnego w Rumi Janowie, w najbliższy czwartek (29 października) zostanie wprowadzona zmiana tymczasowej organizacji ruchu na drodze krajowej nr 6. czytaj całość »

Licealistki z Białegostoku rozbiły bank na Festiwalu Ormińskiego

Licealistki z Białegostoku rozbiły bank na Festiwalu Ormińskiego26.10.2020
Mimo pandemii w murach rumskiego sanktuarium udało się zorganizować 32. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej im. ks. Stanisława Ormińskiego. Tegoroczne grand prix oraz nagroda finansowa powędrowały do Międzyszkolnego Chóru Żeńskiego przy III Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego z Bia... czytaj całość »

Stacja Kultura realizuje projekt „Mała książka – wielki człowiek”

Stacja Kultura realizuje projekt „Mała książka – wielki człowiek”23.10.2020
Stacja Kultura bierze udział w projekcie „Mała książka-wielki człowiek” realizowanym przez Instytut Książki. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami – zgłoście się do Stacji Kultura lub filii biblioteki w Rumi, a otrzymacie książkowe prezenty. Dla dzieciaków czytanki, a dla rodziców... też coś się znajdz... czytaj całość »

Cała Polska staje się czerwoną strefą – nowe zasady bezpieczeństwa

Cała Polska staje się czerwoną strefą – nowe zasady bezpieczeństwa23.10.2020
Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. czytaj całość »

Komunikat PEWIK Gdynia dotyczący przyłączenia do sieci kanalizacji sanitarnej

Komunikat PEWIK Gdynia dotyczący przyłączenia do sieci kanalizacji sanitarnej23.10.2020
Zgodnie z przepisami art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy z 13 września o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 1439) przyłączenie nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej jest ustawowym obowiązkiem właściciela nieruchomości. Aby ułatwić osobom fizycznym przy... czytaj całość »

Funkcjonowanie komunikacji miejskiej w okresie Wszystkich Świętych 2020

Funkcjonowanie komunikacji miejskiej w okresie Wszystkich Świętych 202022.10.2020
W 2020 r. obsługa wzmożonego ruchu pasażerskiego związanego z uroczystością Wszystkich Świętych realizowana jest w warunkach szczególnych – w czasie pandemii koronawirusa, dlatego zasady funkcjonowania komunikacji miejskiej są odmienne niż w poprzednich latach. czytaj całość »

Odbiór od mieszkańców dużego sprzętu AGD i RTV – nowy limit wagowy

Odbiór od mieszkańców dużego sprzętu AGD i RTV – nowy limit wagowy20.10.2020
Nawiązując do informacji przedstawionej przez Zarząd Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki” przedstawicielom gmin, podczas zgromadzenia odbywającego się 28 września bieżącego roku, zawiadamiamy o wprowadzeniu nowego limitu wagowego sprzętu odbieranego z domów. czytaj całość »

Zmiany we władzach Metropolii

Zmiany we władzach Metropolii19.10.2020
Prezydent Sopotu Jacek Karnowski od minionego czwartku (15 października) kieruje Radą Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Stanowisko prezesa przejął od prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, która pełniła je przez ostatnie miesiące. Wiceprezesami zostali Aleksandra Dulkiewicz oraz prezyd... czytaj całość »

Powypadkowy kot wciąż czeka na właściciela

Powypadkowy kot wciąż czeka na właściciela19.10.2020
We wtorek 6 października na ul. Różanej w Rumi został znaleziony powypadkowy kot. Zwierzę od tego czasu przebywa pod opieką pełnomocnika burmistrza ds. ochrony zwierząt Marleny Pindras. Właściciel bądź osoby chcące zaadoptować kota proszone są o kontakt telefoniczny z pełnomocnikiem – tel. 509 180 0... czytaj całość »

Zawodowy Teatr MDK-u zaprezentował nowy spektakl pt. „Adonis ma gościa”

Zawodowy Teatr MDK-u zaprezentował nowy spektakl pt. „Adonis ma gościa”19.10.2020
Zawodowy Teatr MDK-u zaprezentował nowy spektakl familijny pt. „Adonis ma gościa”. Wydarzenie odbyło się w czwartkowy wieczór (15 października) w Dworku pod Lipami. Ze względów bezpieczeństwa widownia została znacząco ograniczona. czytaj całość »

„Wierszogadanie” powraca w wersji online. Trwa casting

„Wierszogadanie” powraca w wersji online. Trwa casting19.10.2020
Ruszył casting do tegorocznej edycji projektu „Wierszogodanie”. Ze względu na obostrzenia sanitarne inicjatywa Miejskiego Domu Kultury w Rumi będzie realizowana w formule online. Aby rozpocząć przygodę z aktorstwem, wystarczy przeczytać bądź wyrecytować dwa wiersze. Jedynym warunkiem uczestnictwa w ... czytaj całość »

Bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców metropolii – cukrzyca typu 2

Bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców metropolii – cukrzyca typu 219.10.2020
Ruszył metropolitalny program profilaktyki cukrzycy typu 2. Propozycja jest skierowana do osób w wieku od 35 do 64 lat. W ramach wszystkich realizowanych projektów przeprowadzonych zostanie 180 tys. ankiet. Na ich podstawie 20 tys. osób skorzysta z bezpłatnych badań profilaktycznych. Projekt finanso... czytaj całość »

Profesor Edmund Wittbrodt otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Gdańskiego

Profesor Edmund Wittbrodt otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Gdańskiego 19.10.2020
Pochodzący z Rumi profesor Edmund Wittbrodt został doceniony przez Uniwersytet Gdański za zasługi dla polskiej nauki oraz integrowanie lokalnego środowiska akademickiego. Na początku października senat uczelni nadał byłemu ministrowi edukacji i rektorowi Politechniki Gdańskiej tytuł doktora honoris ... czytaj całość »

Awaria magistrali wodociągowej

Awaria magistrali wodociągowej 19.10.2020
Awaria magistrali wodociągowej – Rumia ul. Floriana Ceynowy i Żwirki i Wigury. W związku z awarią mogą nastąpić zakłócenia i tymczasowe przerwy w dostawie wody. Na miejscu pracują służby PEWIK. Dostawa wody zostanie przywrócona prawdopodobnie w godzinach nocnych. Za utrudnienia przepraszamy. czytaj całość »

Wyróżniający się uczniowie i nauczyciele zostali nagrodzeni

Wyróżniający się uczniowie i nauczyciele zostali nagrodzeni15.10.2020
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej burmistrz Michał Pasieczny nagrodził najlepszych uczniów i pracowników rumskich placówek oświatowych. Za swój wysiłek laureaci otrzymali stypendia oraz nagrody finansowe i rzeczowe. czytaj całość »

Możliwość zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania pt. Warsztaty wyjazdowe dla kadry młodzieżowej i instruktorskiej

Możliwość zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania pt. Warsztaty wyjazdowe dla kadry młodzieżowej i instruktorskiej15.10.2020
We wtorek 13 października 2020 r. do Urzędu Miasta Rumi wpłynęła w trybie art. 19a ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pt. „Warsztaty wyjazdowe dla kadry młodzieżowej i instruktorskiej” złożona przez Zwią... czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania pt. Sport to zdrowie

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania pt. Sport to zdrowie15.10.2020
W poniedziałek 12 października 2020 r. do Urzędu Miasta Rumi wpłynęła w trybie art. 19a ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pt. „Sport to zdrowie” złożona przez Akademię Piłki Siatkowej Rumia z siedzibą w... czytaj całość »

Rząd wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa w całym kraju

Rząd wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa w całym kraju 15.10.2020
W związku z drugą falą pandemii od 17 października (sobota) rząd wprowadza w całym kraju nowe zasady bezpieczeństwa. Od tego dnia cały powiat wejherowski, w tym Rumia, znajdzie się w tzw. strefie czerwonej. Poniżej najważniejsze zmiany. czytaj całość »

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej 2020

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej 202014.10.2020
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, czyli święta wszystkich pracowników oświaty, chcielibyśmy serdecznie podziękować Państwu za trud włożony w wychowanie i edukowanie najmłodszych pokoleń. Przyszło Wam funkcjonować w bardzo wymagającej rzeczywistości, w której niezbędna jest pełna mobilizacja i wytrwa... czytaj całość »
Kalendarz wydarzeń