Niedziela, 14 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Artyści zapraszają na „Domowe Spotkania Muzyczne”


Artyści zapraszają na „Domowe Spotkania Muzyczne”05.04.2020 r.


Zwłaszcza najmłodsi rumianie powinni kojarzyć projekt „Rumskie Spotkania Muzyczne”, który w przystępny sposób przybliża publiczności przede wszystkim muzykę klasyczną i operową. Obecnie, w myśl akcji #zostańwdomu, cykl kontynuowany jest w formule „Domowych Spotkań Muzycznych”, czyli bezpłatnych koncertów online.

Drodzy melomani, w tej niecodziennej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, proponuję państwu, aby „Rumskie Spotkania Muzyczne” zagościły w waszych domach. Artyści z całej Polski, specjalnie dla państwa, nagrają filmiki muzyczne ze swoich domów – zachęca Marek Gerwatowski, pochodzący z Rumi tenor Opery Krakowskiej i pomysłodawca wydarzenia.

Cykl będzie realizowany co najmniej do 12 kwietnia, a został otwarty przez artystyczne małżeństwo klarnecistów: Aleksandrę i Dawida Głowackich, współpracujących z Filharmonią Bałtycką doktorantów Akademii Muzycznej w Gdańsku. Para zaprezentowała fragmenty utworu „Greetings from Balkan”.

Wszystkie występy będą dostępne w facebookowym wydarzeniu Domowe Spotkania Muzyczne oraz na profilu Rumskie Spotkania Muzyczne.


Rumskie Spotkania Muzyczne to inicjatywa, która rozpoczęła się w 2012 roku, wraz z koncertem zorganizowanym z okazji nadania praw miejskich Rumi. Celem wydarzenia jest przybliżenie muzyki klasycznej oraz różnych gatunków muzycznych mieszkańcom i gościom Rumi. Repertuar koncertów obejmuje przede wszystkim muzykę klasyczną i operową, a także operetkową, musicalową, filmową, a nawet rozrywkową. Dzięki temu grono odbiorców jest równie różnorodne. Wydarzenia dla dzieci i młodzieży z rumskich szkół odbywają się cyklicznie od 2016 roku – we wrześniu, z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Natomiast koncert urodzinowy miasta organizowany jest od października 2012 roku. Przed widownią występują wówczas artyści polskich i zagranicznych scen operowych, musicalowych, a także rozrywkowych oraz instrumentaliści na stałe związani z instytucjami kulturalnymi w całej Polsce.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń