Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Biegiem z Rumi do Ameryki


Biegiem z Rumi do Ameryki13.10.2022 r.

Ania Ławrukajtis, utalentowana zawodniczka Rumskiego Klubu Sportowego

Ania Ławrukajtis, utalentowana zawodniczka Rumskiego Klubu Sportowego, otrzymała stypendium w Stanach Zjednoczonych, gdzie reprezentuje California Baptist University w swojej ulubionej dyscyplinie sportowej.

Rumianka ma 21 lat, pierwsze kroki w sporcie stawiała na miejskim stadionie pod opieką trenera Macieja Szymańskiego, jeszcze w trakcie nauki w Publicznej Szkole Podstawowej Sióstr Salezjanek im. Świętej Rodziny w Rumi. Po kilku latach nauki w Gdyni wróciła do trenowania lekkoatletyki pod okiem trenera Tadeusza Peplińskiego. Po maturze rozpoczęła studia na Politechnice Gdańskiej na kierunku energetyka.

W tym roku otrzymała stypendium w Stanach Zjednoczonych, gdzie studiuje inżynierię mechaniczną. Z dumą reprezentuje nie tylko swoje miasto, ale także amerykańską uczelnię w najwyższej dywizji w biegach przełajowych oraz na bieżni, na długich dystansach.

Tylko w tym roku Ania Ławrukajtis zdobyła złoto podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych na 3 km oraz zajęła 4. i 5. miejsce na Mistrzostwach Polski na 10 i 5 km.

Źródło: MOSiR Rumia

Ania Ławrukajtis pierwsza od lewej

 

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń