Sobota, 02 lipca 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Chór św. Cecylii zaprasza na Koncert Polskiej Muzyki Filmowej


Chór św. Cecylii zaprasza na Koncert Polskiej Muzyki Filmowej f24.05.2022 r.

Edyta Piasecka, ARTur Moon i Krzysztof Brzozowski

Ponad 100 osób na jednej scenie podczas Koncertu Polskiej Muzyki Filmowej na zakończenie sezonu artystycznego z plejadą Gwiazd w Rumi.

Chór św. Cecylii w Rumi (najstarszy chór mieszany w powiecie wejherowskim) w ramach obchodów 100-lecia działalności wystąpi z niepowtarzalnym repertuarem z gwiazdami międzynarodowych scen muzycznych na zakończenie sezonu artystycznego 2021/2022.

W niedzielę 5 czerwca o godzinie 17:00 widzowie będą mogli być częścią niezwykłej uczty muzyczno-duchowej w przepięknych wnętrzach neorenesansowego kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi. W tej ponad 100-letniej przestrzeni wybrzmią utwory Wojciecha Kilara oraz Krzesimira Dębskiego, m.in. z takich filmów jak: „Pan Tadeusz”, „Dziewiąte Wrota”, „Ogniem i Mieczem” czy „Portret damy”.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest maestro Krzysztof Brzozowski, który obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia pracy artystycznej. Pod jego dyrekcją usłyszymy zarówno Chór św. Cecylii, jak i Pomorską Orkiestrę Symfoniczną.

Do ponad 100-osobowego zespołu na scenie dołączą także wybitni soliści polskich i światowych scen muzycznych: Edyta Piasecka (sopran) oraz ARTur Moon, który wystąpi w podwójnej roli – pianisty oraz kompozytora. Autorski projekt ARTura pt. „Koncerty w ciemności” podbija świat, zdobywając uznanie nie tylko w Europie i Ameryce, ale także w Azji.

Jednym z finalnych utworów będzie wspólne wykonanie kompozycji autorstwa Moon’a pt. „Niebiańska Droga”, w którym szczególną rolę będzie miała partia sopranu Edyty Piaseckiej, wybitnej polskiej sopranistki specjalizującej się zarówno w muzyce operowej, jak i kantatowo-oratoryjnej.

Link do wydarzenia na Facebooku.

Kalendarz wydarzeń