Poniedziałek, 18 Październik 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
Fundusze krajowe Fundusze UE BIP Rumia

Czwarta edycja Rumia Comic Con za nami


Czwarta edycja Rumia Comic Con za namif16.09.2021 r.

Czwarta edycja Rumia Comic Con za nami

W sobotę 11 września w Stacji Kultura odbyła się 4. edycja festiwalu kultury komiksowej Rumia Comic Con. W tym roku, mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią, impreza ponownie przyciągnęła tłumy miłośników popkultury z całej Polski. Ponadto pierwszy raz w historii festiwalu pojawił się zagraniczny autor – Anders Kvammen z Norwegii.

Festiwal komiksu Rumia Comic Con na trwałe wpisał się w program działań Stacji Kultura, a także w ogólnopolski kalendarz wydarzeń. Bogaty program spotkań i warsztatów, a także atrakcyjna strefa targowa, sprawiły, że publiczność, jak zwykle, dopisała. Duchem sprawczym rumskiego Comic Conu jest Łukasz Kowalczuk – autor komiksów, grafik komputerowy, od wielu lat współpracujący z naszą biblioteką. To dzięki jego zaangażowaniu Rumia Comic Con stał się rozpoznawalny i ceniony w całej Polsce, o czym świadczą liczni goście i miłośnicy komiksu, którzy przybyli z różnych stron kraju. A przy okazji Stacja Kultura wzbogaciła się o kolejne tytuły komiksów, które otrzymała w darze od wydawców i autorów – podsumowała wydarzenie Krystyna Laskowicz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi.

Rumia Comic Con to impreza z udziałem gwiazd polskiego komiksu i atrakcjami dla osób w każdym wieku. Uczestnicy wzięli udział w spotkaniach autorskich, licznych prelekcjach, pokazach kreskówek i filmów, a także warsztatach tematycznych. Jak co roku pojawiły się sentymentalne rozrywki: gry fabularne oraz gry retro video. W strefie targowej można było nabyć komiksy archiwalne oraz nowości, zdobyć autografy i rysografy. W tym roku autorzy i wydawcy przedstawili aż dziewięć premier.

Choć tegoroczna edycja festiwalu Rumia Comic Con była skromniejsza od poprzednich, to udowodniliśmy kolejny raz, że to najlepsze tego typu wydarzenie na północy kraju. Z jednej strony kameralne, z drugiej ściągające do Rumi miłośników kultury popularnej z całej Polski. Nawet w trudnych czasach zanotowaliśmy programowy progres w postaci pierwszego gościa zagranicznego – Andersa Kvammena z Norwegii. Wszystko odbyło się zgodnie z planem, a pozytywny odzew dopinguje nas do pracy nad piątą odsłoną – zapewnia Łukasz Kowalczuk, pomysłodawca i organizator wydarzenia.


Ściągnij galerię
Kalendarz wydarzeń